"One Republic" во Скопје - 01.06.2015

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Како бре не сте објавиле до сега цени за картите?

За разлика од цел свет кај што почетната цена е 40 евра на картите, Авалон ете да нема мрчатори објави ептен ама ептен симболична цена и тоа дури прениска за бенд како Оne Republic!

НА ONE REPUBLIC ВО СКОПЈЕ ЗА 990 ДЕНАРИ – 15 ЕВРА !

Почитувани,

Поради огромниот интерес, Авалон Продукција во договор со менаџментот на групата реши влезниците за концертот на One Republic да бидат пуштени во продажба од понеделник – 24ти Ноември во 9:00 часот наутро, по следниве цени:

ПАРТЕР – 990,оо денари;
ФАН ПИТ – 1500,оо денари;
ВИП ГАЛЕРИЈА – 1500,оо денари;

Делува неверојатно фактот дека во Европа ќе може да се гледа моментално најактуелниот светски бенд за 15 евра ама ... важно одиме понатаму ... Иако до концертот има доста време, капацитетот е ограничен (особено ФАН ПИТ и ВИП ГАЛЕРИЈА) па Ви советуваме да си ја набавите Вашата влезница на време.

Ваша,
Авалон Продукција
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
Maлце е глуп датумот и местово Метрополис Арена. Можеле во Арена Филип 2-ри.

Би отишол на концертов ако би имало со кого да отидам. Би сакал да осетам атмосвера концерт на вака позната група или пеач. Никад до сега не сум бил на голем концерт.

Наредно нека ги донесат Coldplay, oни имаат добри песни, а и концертите им се одлични
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Би отишол на концертов ако би имало со кого да отидам. Би сакал да осетам атмосвера концерт на вака позната група или пеач. Никад до сега не сум бил на голем концерт.
И сам да идеш нема да си поминеш добро?

Јас ќе купам карти наредната недела, па друштво отом потом ќе се бара, мислам сигурно ќе има некој што знам што ќе иде, ама јас ќе си се снабдам со карта, и сам да бидам одам, не се пропушта ваков настан. Ајд да е некој house настан ајде да не идеш сам, али за ова не знам зошто ти е потребно некој :)
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Прво и јас си помислив дека местото е глупо, ама после ми текна дека и Били Ајдол и Тиесто и Дејвид Гета исто таму ги донесоа и топ беше. Картата очекував дека ќе е повеќе, така да задоволна сум од ценава.
Друштво имам, само уште да не полагам наредниот ден пошто испитна е и се ќе биде одлично. :P
Таман за почеток на летото. :cool:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Планираме карти да купуваме некаде февруари, се надевам ќе има. Прво треба за кај Каролина да плаќам карта, многу ќе ми се фати двете карти одеднаш :pos:
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.006
Поени од реакции
2.043
Dobar bend se, ja bi otisholl iskreno. Cenata e top, epten primamliva za eden od najaktuelnite bendovi momentallno..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
Само што многу мал простор е Метрополис арена на саем , ако има многу продадени карти ќе треба да менуваат локација :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.238
Поени од реакции
27.572
Само што многу мал простор е Метрополис арена на саем , ако има многу продадени карти ќе треба да менуваат локација :D
Како народ што сече вени по Цеца, мислиш дека ќе има доста за да се наполни поголема сала?
 
Ф

Флеш

Гостин
Совршено би било да се организира концерт на отворено.Ако немаш простор каде да организираш,а носиш супер светска класа бенд,а глупа е замислата само 5 илјади публика наместо тројно па и повеќе,совршена солуција е надвор,сигурно ќе биде топло и одлично време тогаш,перфектна прилика.:)
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
Како народ што сече вени по Цеца, мислиш дека ќе има доста за да се наполни поголема сала?
Не сум видел каде на друго место на Балканот имаат концерти ама мислам дека ќе дојдат и соседите :) како нашите што се организираа преку агенции за Бијонсе
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Подобро во Борис Трајковски да организирале. Метрополис многу ме потсеќа на журкине со 13 годишни деца што се трескаат од земја. Плус и у задни редови никогаш нема атмосфера, а напред нема игла кај да падне...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Како бре не сте објавиле до сега цени за картите?

За разлика од цел свет кај што почетната цена е 40 евра на картите, Авалон ете да нема мрчатори објави ептен ама ептен симболична цена и тоа дури прениска за бенд како Оne Republic!

НА ONE REPUBLIC ВО СКОПЈЕ ЗА 990 ДЕНАРИ – 15 ЕВРА !

Почитувани,

Поради огромниот интерес, Авалон Продукција во договор со менаџментот на групата реши влезниците за концертот на One Republic да бидат пуштени во продажба од понеделник – 24ти Ноември во 9:00 часот наутро, по следниве цени:

ПАРТЕР – 990,оо денари;
ФАН ПИТ – 1500,оо денари;
ВИП ГАЛЕРИЈА – 1500,оо денари;

Делува неверојатно фактот дека во Европа ќе може да се гледа моментално најактуелниот светски бенд за 15 евра ама ... важно одиме понатаму ... Иако до концертот има доста време, капацитетот е ограничен (особено ФАН ПИТ и ВИП ГАЛЕРИЈА) па Ви советуваме да си ја набавите Вашата влезница на време.

Ваша,
Авалон Продукција
Во Македониja сте среќници. Туку во Бугариja цените се над 2 и 3 пати по скапи од вашите - од 65 до 110 лева (32,5 до 55 евра, 2038 МКД до 3450 МКД ).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
ВАЖНО: Концертот на One Republic во Скопје, префрлен во арената „Борис Трајковски“!

Почитувани,

Ве информираме дека поради најголем интерес за концерт во Македонија во последниве 5 – 6 години, приморани сме концертот на светската атракција One Republic кој што првично беше најавен дека ќе се одржи во „Метрополис арена“ да го префрлиме во арената „Борис Трајковски“.

Исто така, техничкиот рајдер (кој што го добивме пред две недели) е толку импресивен и негово поставување во „Метрополис Арена“ во рамките на барањата на бендот е невозможно.

Битен сегмент во оваа наша одлука, е и фактот што арената „Борис Трајковски“ им овозможува на посетителите кои што сакаат да седат и место за седење.

Ве информираме дека тие што веќе имаат набавено влезници ПАРТЕР и ФАН ПИТ , истите билети им важат и за новата локација во арената „Борис Трајковски“. Сакаме да напоменеме дека во продажба се пуштени и уште еден тип на влезници, а тоа е ТРИБИНА – СЕДЕЊЕ (нумерирани билети) по цена од 1.200 денари.

Важно: Сите оние кои до сега набавиле ВИП билети, истите треба да ги променат на продажните места на www.kupikartizase.com каде што ги набавиле, и каде ќе им бидат променети со ВИП билети за седење!

Ваша,
Авалон Продукција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom