ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Не се секирајте, утре идете сите малце порано од времето кога полагате (ако ве нема, да ве внесат во системот), сите ќе полагате. :)
 
Член од
21 август 2014
Мислења
13
Поени од реакции
1
Kolegi vi dadoa li na tie sto posuvase deka nemaat dovolno prisustvo da polagate denes??
Sistemov e lud,nisto ne mi e jasno!!!
Malce e nelogicno,sakate da mi kazete deka tie od 3 godina se najredovni?!?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
На прва не им дале ама мислам ќе полагаат во среда,на нас од втора на сите ни дадоа да полагаме денес.
 
I

[In]kognito

Гостин
Kolegi vi dadoa li na tie sto posuvase deka nemaat dovolno prisustvo da polagate denes??
Sistemov e lud,nisto ne mi e jasno!!!
Malce e nelogicno,sakate da mi kazete deka tie od 3 godina se najredovni?!?
Полагавме :)
Луд е системот ама не можеме ништо да смениме,освен да бараме од професорите редовно отварање на часот
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Епа, се собравме цела генерација во хол доле и пред деканат, и нормално дека ќе ни дадат да полагаме. :D Прва година да го направеле истото, ќе им дадоа и на нив да полагаат.

Иначе Вовед во ЕУ, не беше нешто тежок колоквиумот, 3-4 прашања (барем кај мене) што малце беа подетални и искрено не ја гледав потребата од нив. Ама нема везе. :D
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Кој од мастерите е најнормален? Од аспект на кадар, предавања, почитување термини и рокови и сл
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Некој да нема некој есеи зачувано? Ако има пишете ПП. :)
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.334
Поени од реакции
3.276
Да не знае некој во која книжара или фотокопирница може да се најде книгата/скриптата "Институти на приватното право, учебно помагало"?
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Дечки да знаете ќе има уше една казнена за апсолвенти сега од 10ти Декември да си планирате :) понеделник ќе има соопштение официјално...оваа е 4та казнена у 3 месеци! :))))
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Дечки да знаете ќе има уше една казнена за апсолвенти сега од 10ти Декември да си планирате :) понеделник ќе има соопштение официјално...оваа е 4та казнена у 3 месеци! :))))
Се собираат пари. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom