Автомобили во размер

Член од
17 декември 2011
Мислења
79
Поени од реакции
22
Ај стави слики од двата бандажи и од BMW- то и од GTR-от. Ама сликај ги од позади, да видам како се закачуваат. Ако не ти е тешко стави слики и од осовините.
eve sliki ama uste ednas ne gi vadam oti mnogu tesko izleguvaat i kje se skrshat
EVE gi nazad : Фотографија0611.jpg Фотографија0611.jpg [DOUBLEPOST=1414705568][/DOUBLEPOST]
eve sliki ama uste ednas ne gi vadam oti mnogu tesko izleguvaat i kje se skrshat
EVE gi napred: Фотографија0612.jpg Фотографија0613[1].jpg
 

Attachments

Член од
10 мај 2012
Мислења
251
Поени од реакции
261
ја го имам истиот nisan и е многу коплициран а bmw има обицни сипки затоа го прашав дали го залепи
 
Член од
17 декември 2011
Мислења
79
Поени од реакции
22
ја го имам истиот nisan и е многу коплициран а bmw има обицни сипки затоа го прашав дали го залепи
epa zatoa mislam deka kje bide epten problematichno ispadna maisto pokomplicirano od welly inace samo taka se staveni za proba na sipcinjata :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
eve sliki ama uste ednas ne gi vadam oti mnogu tesko izleguvaat i kje se skrshat
EVE gi nazad : Прегледај го приврзокот 105751Прегледај го приврзокот 105751[DOUBLEPOST=1414705568][/DOUBLEPOST]
Не се различни, исти се. Напред си ги извадил заедно со капицата на која ротира тркалото (останала во бандажот). Гледаш, назад останала на осовината.
А слики од бандажите и осовините на BMW-то ??[DOUBLEPOST=1414707099][/DOUBLEPOST]
ја го имам истиот nisan и е многу коплициран а bmw има обицни сипки затоа го прашав дали го залепи
Ич не е комплицирано, само треба полека, да не скршиш нешто.
 
Член од
17 декември 2011
Мислења
79
Поени од реакции
22
Не се различни, исти се. Напред си ги извадил заедно со капицата на која ротира тркалото (останала во бандажот). Гледаш, назад останала на осовината.
А слики од бандажите и осовините на BMW-то ??[DOUBLEPOST=1414707099][/DOUBLEPOST]
Ич не е комплицирано, само треба полека, да не скршиш нешто.
bmv to se sipcinja tanki me mrzi da gi slikam ;)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
bmv to se sipcinja tanki me mrzi da gi slikam ;)
Е па на шипчињата (на краевите) што влагаат во бандажите ќе ставиш тенки пластични цевчиња и на нив ќе ги намонтираш бандажите од Нисанот. Без проблем ќе стојат и вртат. Многу лесно. :)
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
251
Поени од реакции
261
zocc ne se kako 1 18
Е па на шипчињата (на краевите) што влагаат во бандажите ќе ставиш тенки пластични цевчиња и на нив ќе ги намонтираш бандажите од Нисанот. Без проблем ќе стојат и вртат. Многу лесно. :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
За да се направи таа комбинација ептен комплицирано е и има многу работа.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
За напред можеш да искористиш се од нисанот со тоа што на бемвето ќе се вртат лево дессно тркалата,а за назад осовините од нисанот се вадат и можеш да ги залепиш на бемвето.
Ти треба шублер,леткум,скалпер,бормашина на батерии со регулирање на брзината,бургии 1,2,3,лепак секундарен или двокопонентен.
Задните осовини од нисанот по дупките ќе издупчиш со 1 бургија на подвозјето од бемвето а со потпирачите на седиштата од нисанот ќе ги наместиш на дупките од осовините и дупките на подвозјето па округлите држачи ќе ги ставиш во дупките и со леткум ќе ги скратиш,стопиш и залепиш комплет тркалата.

За целава процедура ти треба најмалку 30-40 минути.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
zocc ne se kako 1 18
Очигледно не си ги видел убаво сликите погоре. На Нисанот принципот е ист (капица - бандаж) како на 1/18 моделите на Маисто. Само на BMW-то се разликуваат.[DOUBLEPOST=1414740558][/DOUBLEPOST]
За напред можеш да искористиш се од нисанот со тоа што на бемвето ќе се вртат лево дессно тркалата,а за назад осовините од нисанот се вадат и можеш да ги залепиш на бемвето.
Ти треба шублер,леткум,скалпер,бормашина на батерии со регулирање на брзината,бургии 1,2,3,лепак секундарен или двокопонентен.
Задните осовини од нисанот по дупките ќе издупчиш со 1 бургија на подвозјето од бемвето а со потпирачите на седиштата од нисанот ќе ги наместиш на дупките од осовините и дупките на подвозјето па округлите држачи ќе ги ставиш во дупките и со леткум ќе ги скратиш,стопиш и залепиш комплет тркалата.

За целава процедура ти треба најмалку 30-40 минути.
Зошто волку комплицирано ?? Најлесно е да направи капици од плас. цевка или да избуши профили и да ги стави бандажите на BMW-то од Нисанот. Е сега, остануваат фабричките бандажи од BMW-то кои нема да одговараат на Нисанот. Ама со време ќе најде некои други што ќе одговараат.
Некогаш треба и да се жртвуваат некои модели за делови, ти текнува ?? И двајцата знаеме. :)
 
Последно уредено:
Член од
17 декември 2011
Мислења
79
Поени од реакции
22
Очигледно не си ги видел убаво сликите погоре. На Нисанот принципот е ист (капица - бандаж) како на 1/18 моделите на Маисто. Само на BMW-то се разликуваат.[DOUBLEPOST=1414740558][/DOUBLEPOST]
Зошто волку комплицирано ?? Најлесно е да направи капици од плас. цевка или да избуши профили и да ги стави бандажите на BMW-то од Нисанот. Е сега, остануваат фабричките бандажи од BMW-то кои нема да одговараат на Нисанот. Ама со време ќе најде некои други што ќе одговараат.
Некогаш треба и да се жртвуваат некои модели за делови, ти текнува ?? И двајцата знаеме. :)
kje gi napravam kako zoc sto predlozi zvuci ednostavno ;)[DOUBLEPOST=1414749902][/DOUBLEPOST]moze li nekoj da mi slika edni do drugi bandasi so 1:18 i 1:24 da vidam kolku e razlika od prilika?
 
Последно уредено:

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
kje gi napravam kako zoc sto predlozi zvuci ednostavno ;)[DOUBLEPOST=1414749902][/DOUBLEPOST]moze li nekoj da mi slika edni do drugi bandasi so 1:18 i 1:24 da vidam kolku e razlika od prilika?
Не е мала разликата во големината на тркалата од 1/18 со 1/24 размер, имаше пример кај @Andreja28 неколку страни наназад , има постирана слика од 1/24 Golf I со 1/18 бандажи. Најубаво е да си најдеш други 1/24 бандажи. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom