Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Пред 1год одев со едно дете ама за брзо време тоа заврши. После 3 месеци почнав да се гледам со друг кој уствари му бил другар, а јас незнаев. Одам веќе 8 месеци и се е во ред, нема расправии, се сакаме... но од како ќе излезат тие 2ца на кафе(а ретко се случува), дечко ми се однесува како да не сум битна, нема срце, злато.. се до другиот ден кога е се по старо. Имам праено муабет за ова ама тој викат дека се е океј, дека мене така ми изгледат, а не е така. Денес ми се случи така и незнам шо да му речам, се однесува ладно, рамнодушно. Дали сакат нешто да ми кажит т.е. да ме откачит со ваквово однесување или ??
човек сам ако не си праи филмови, значи не гледа доволно телевизија. не се замарај со глупости.[DOUBLEPOST=1414701043][/DOUBLEPOST]
Вака сега..
Имам една многу добра другарка, значи се дружиме нонстоп, пишуваме, све си кажуваме, и ништо не крие од мене.. Има и дечко, ама ми вика дека воопшто не го сакала туку онака само за авантура и било, и ми вика додека трае нека трае.. Онака ќе си се видат ќе си се смуваат и тоа е тоа..
Е сега проблемов е што се заљубив во девојчево пред месец и нешто.. Само го скривам тоа, не и го кажувам..

Некој да ми кажи да ми објасни, како да и кажам дека ја сакам, и дека сакам нешто повеќе да бидиме од другари.. И што во случај да ми речи ама јас те сакам како другар.. Пошто повеќето така би кажале (ја за другар те сметам, не за нешто повеќе бла бла)..

Фала многу.. И ако можи само сериозни одговори, пошто сериозен сум и сакам да биди нешто со девојчево..
Друже, веќе си френдзоунд.
Ипак, пробај си. Без никакви детски играња. Директно прашај ја, очи во очи, дали имаш шанса. Ризикуваш многу, ама тоа е прав мушки потег. Ќе го цени, како и да е.
 
Последно уредено:
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Ајде ќе пробам да видам што ќе се деси.. И онака веќе преку глава ми е од глумење другар..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.129
Ајде ќе пробам да видам што ќе се деси.. И онака веќе преку глава ми е од глумење другар..
Не ја прашувај, залапај ја. И задрапај. :D
Не постои френдзоун бе. Барем не ако ја привлекуваш бар малце.
И ова што ти се доверува дека дечко и и бил само онака, ништо сериозно, може е дека те свиѓа па те подбуцнува.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Не ја прашувај, залапај ја. И задрапај. :D
Не постои френдзоун бе. Барем не ако ја привлекуваш бар малце.
И ова што ти се доверува дека дечко и и бил само онака, ништо сериозно, може е дека те свиѓа па те подбуцнува.
Tи дан си брат на Крусер :ROFLMAO:?

Икс лидер, нема шизик без ризик! Драпни, лапни, не можиш да знајш ако не пробаш! Ако не пробаш
ќе жалиш, верувај....остај тоа другари, зш да се мачиш!
 
Член од
13 септември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
Океј вака јас имам 24 години и запознав еден тип од 25 години ете да го наречеме Алекс на еден наш сајт за запознавање пред околу месец дена и од тогаш се гледаме. На нашиот прв состанок завршив во неговиот кревет со него но му кажав дека не сакам да имам секс на првиот состанок и тој беше многу поштен и си ги држеше рацете понастрана од мене.
Се гледаме веќе цел месец но сеуште сме немале секс му кажав дека ми се допаѓа и дека сакам да одиме пополека. Признавам немаме зборувано за ексклузивна врска сеуште па затоа продолжив да излегувам со луѓе од истиот сајт но ништо не излезе од тие состаноци а знам дека тој не се гледаше со други девојки.
Начинот на кој зафркнав работа е со тоа што излегов со еден друг тип од истиот сајт последниот петок и бевме малку поднапиени и завршив кај него во кревет веројатно најлошиот секс што некогаш сум го имала. Во саботата се видов со Алекс кај него дома он живее под кирија и нештата почнаа да водат накај секс кога му кажав за состанокот од петокот. Стана многу тивок и рече само дека треба да си одам.
Си ги облеков алиштата и тој сеуште не ми кажа ништо додека ме испрати до вратата и потоа само ја затвори откако го прејдов прагот. Досега секогаш ќе се симнеше доле пред зграда и ќе ме испратеше до кола. Немам слушнато ништо за него одтогаш и несака да ми одговори на пораките или да ми крене телефон. Се логирав на сајтот и знам дека се нема логирано таму скоро три недели но сега покажува дека се логирал завчера.
Дали постои начин да го исправам сево ова? Тој е многу добар човек и јас мислев дека можевме да имаме нешто.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Data data data...I cannot make bricks without clay...

Дали постои начин да го исправам сево ова? Тој е многу добар човек и јас мислев дека можевме да имаме нешто.
Не ми е за осуда проблемов, но како се дрзнуваш да си речеш дека можеше да имаш нешто со него, а од друга страна газето не ти држи на едно столче па мораше да бараш соодветна замена?
Ја оплеска работата, сеа ќе треба макотрпно да молиш и лижеш на достоинството на кое си плукнала.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Океј вака јас имам 24 години и запознав еден тип од 25 години ете да го наречеме Алекс на еден наш сајт за запознавање пред околу месец дена и од тогаш се гледаме. На нашиот прв состанок завршив во неговиот кревет со него но му кажав дека не сакам да имам секс на првиот состанок и тој беше многу поштен и си ги држеше рацете понастрана од мене.
Се гледаме веќе цел месец но сеуште сме немале секс му кажав дека ми се допаѓа и дека сакам да одиме пополека. Признавам немаме зборувано за ексклузивна врска сеуште па затоа продолжив да излегувам со луѓе од истиот сајт но ништо не излезе од тие состаноци а знам дека тој не се гледаше со други девојки.
Начинот на кој зафркнав работа е со тоа што излегов со еден друг тип од истиот сајт последниот петок и бевме малку поднапиени и завршив кај него во кревет веројатно најлошиот секс што некогаш сум го имала. Во саботата се видов со Алекс кај него дома он живее под кирија и нештата почнаа да водат накај секс кога му кажав за состанокот од петокот. Стана многу тивок и рече само дека треба да си одам.
Си ги облеков алиштата и тој сеуште не ми кажа ништо додека ме испрати до вратата и потоа само ја затвори откако го прејдов прагот. Досега секогаш ќе се симнеше доле пред зграда и ќе ме испратеше до кола. Немам слушнато ништо за него одтогаш и несака да ми одговори на пораките или да ми крене телефон. Се логирав на сајтот и знам дека се нема логирано таму скоро три недели но сега покажува дека се логирал завчера.
Дали постои начин да го исправам сево ова? Тој е многу добар човек и јас мислев дека можевме да имаме нешто.
Очигледно немало сексуална привлечност, батали.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Океј вака јас имам 24 години и запознав еден тип од 25 години ете да го наречеме Алекс на еден наш сајт за запознавање пред околу месец дена и од тогаш се гледаме. На нашиот прв состанок завршив во неговиот кревет со него но му кажав дека не сакам да имам секс на првиот состанок и тој беше многу поштен и си ги држеше рацете понастрана од мене.
Се гледаме веќе цел месец но сеуште сме немале секс му кажав дека ми се допаѓа и дека сакам да одиме пополека. Признавам немаме зборувано за ексклузивна врска сеуште па затоа продолжив да излегувам со луѓе од истиот сајт но ништо не излезе од тие состаноци а знам дека тој не се гледаше со други девојки.
Начинот на кој зафркнав работа е со тоа што излегов со еден друг тип од истиот сајт последниот петок и бевме малку поднапиени и завршив кај него во кревет веројатно најлошиот секс што некогаш сум го имала. Во саботата се видов со Алекс кај него дома он живее под кирија и нештата почнаа да водат накај секс кога му кажав за состанокот од петокот. Стана многу тивок и рече само дека треба да си одам.
Си ги облеков алиштата и тој сеуште не ми кажа ништо додека ме испрати до вратата и потоа само ја затвори откако го прејдов прагот. Досега секогаш ќе се симнеше доле пред зграда и ќе ме испратеше до кола. Немам слушнато ништо за него одтогаш и несака да ми одговори на пораките или да ми крене телефон. Се логирав на сајтот и знам дека се нема логирано таму скоро три недели но сега покажува дека се логирал завчера.
Дали постои начин да го исправам сево ова? Тој е многу добар човек и јас мислев дека можевме да имаме нешто.
си нашла дечко кој ти одговарал,кој бил фин со тебе,нежен,не бил нападен,имал разбирање,дечко кој ти се допаѓал,а ти и понатаму си продолжила да се гледаш со други дечки од сајтот за секс:cuc::cuc::tapp: и па уште сакаш да го вратиш...:facepalm: и ако го вратиш,што планираш со него? да правиш групњак со сите од сајтот,а он седнат на столче и да гледа??? свашта има по светов.........
 
Член од
13 септември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
Не ми е за осуда проблемов, но како се дрзнуваш да си речеш дека можеше да имаш нешто со него, а од друга страна газето не ти држи на едно столче па мораше да бараш соодветна замена?
Ја оплеска работата, сеа ќе треба макотрпно да молиш и лижеш на достоинството на кое си плукнала.
Но ние немаме ексклузивна врска, што направив тука јас погрешно?
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Но ние немаме ексклузивна врска, што направив тука јас погрешно?
Ne te kritikuvam, no nego si go odbila koga posakal da imate seks na prv sostanok a so drugiov si imala. Tuka ti e problemot, mozebi kako sto spomna nekoj pogore za drugiot si imala pogolema strast? Zosto insistiras za prviot neznam..
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Но ние немаме ексклузивна врска, што направив тука јас погрешно?
Погрешното не е оноа што ти го имаш направено, туку оноа што сакаш да го направиш. It`s one way another. А човекот се потрудил донекаде тебе да ти е убаво. Понекогаш не е се` до сексот, но ако во почетокот сексуално не те привлекувал (се гледа по тоа што не сте имале ништо такво) тогаш фер би било да му кажеш дека не треба да се труди човекот и секој да си тргне по својот пат. Вака ем него го ставаш во пат позиција, ем себе си си праиш глупо. Прочитај го постот на Натурал, кратко и јасно ти кажува дека чим не тргнала работата од почеток (земено дека после си имала секс со некој друг) тогаш сексуално првиов не те привлекувал.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Но ние немаме ексклузивна врска, што направив тука јас погрешно?
1. Си му рекла дека не сакаш секс на прв состанок. Со другиот си имала секс на прв состанок. Значи си го излажала.

2. Самата кажуваш дека не се логирал на сајтот и не барал други женски. Нели е тоа знак дека он сакал врска? Понекогаш не мора експлицитно да биде кажано тоа, на пример "Од денес сме во (ексклузивна) врска", туку однесувањето на двајцата полека се менува во тоа како да се во врска. А ако не си сигурна за тоа, секогаш може да се разговара на таа тема.
 
C

Castiel

Гостин
Океј вака јас имам 24 години и запознав еден тип од 25 години ете да го наречеме Алекс на еден наш сајт за запознавање пред околу месец дена и од тогаш се гледаме. На нашиот прв состанок завршив во неговиот кревет со него но му кажав дека не сакам да имам секс на првиот состанок и тој беше многу поштен и си ги држеше рацете понастрана од мене.
Се гледаме веќе цел месец но сеуште сме немале секс му кажав дека ми се допаѓа и дека сакам да одиме пополека. Признавам немаме зборувано за ексклузивна врска сеуште па затоа продолжив да излегувам со луѓе од истиот сајт но ништо не излезе од тие состаноци а знам дека тој не се гледаше со други девојки.
Начинот на кој зафркнав работа е со тоа што излегов со еден друг тип од истиот сајт последниот петок и бевме малку поднапиени и завршив кај него во кревет веројатно најлошиот секс што некогаш сум го имала. Во саботата се видов со Алекс кај него дома он живее под кирија и нештата почнаа да водат накај секс кога му кажав за состанокот од петокот. Стана многу тивок и рече само дека треба да си одам.
Си ги облеков алиштата и тој сеуште не ми кажа ништо додека ме испрати до вратата и потоа само ја затвори откако го прејдов прагот. Досега секогаш ќе се симнеше доле пред зграда и ќе ме испратеше до кола. Немам слушнато ништо за него одтогаш и несака да ми одговори на пораките или да ми крене телефон. Се логирав на сајтот и знам дека се нема логирано таму скоро три недели но сега покажува дека се логирал завчера.
Дали постои начин да го исправам сево ова? Тој е многу добар човек и јас мислев дека можевме да имаме нешто.
Уште не ти е јасно што си направила? си нашла добар тип кој бил спремен да те чека и не те брзал на ништо ...те третирал прекрасно и си му рекла дека сакаш да одиш пополека за во меѓу време да искочиш со друг и од прва да легнеш си него и притоа све ова да му го кажеш на дечкото...што очекуваш од него...биди среќна што со љубезно те испратил...друг пат мисли со главата на други нешта а не да легнеш со некој само пошо си била ''Поднапиена''...Направи му услуга на човекот не барај не го замарај ќе си најде боље од тебе...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Океј вака јас имам 24 години и запознав еден тип од 25 години ете да го наречеме Алекс на еден наш сајт за запознавање пред околу месец дена и од тогаш се гледаме. На нашиот прв состанок завршив во неговиот кревет со него но му кажав дека не сакам да имам секс на првиот состанок и тој беше многу поштен и си ги држеше рацете понастрана од мене.
Се гледаме веќе цел месец но сеуште сме немале секс му кажав дека ми се допаѓа и дека сакам да одиме пополека. Признавам немаме зборувано за ексклузивна врска сеуште па затоа продолжив да излегувам со луѓе од истиот сајт но ништо не излезе од тие состаноци а знам дека тој не се гледаше со други девојки.
Начинот на кој зафркнав работа е со тоа што излегов со еден друг тип од истиот сајт последниот петок и бевме малку поднапиени и завршив кај него во кревет веројатно најлошиот секс што некогаш сум го имала. Во саботата се видов со Алекс кај него дома он живее под кирија и нештата почнаа да водат накај секс кога му кажав за состанокот од петокот. Стана многу тивок и рече само дека треба да си одам.
Си ги облеков алиштата и тој сеуште не ми кажа ништо додека ме испрати до вратата и потоа само ја затвори откако го прејдов прагот. Досега секогаш ќе се симнеше доле пред зграда и ќе ме испратеше до кола. Немам слушнато ништо за него одтогаш и несака да ми одговори на пораките или да ми крене телефон. Се логирав на сајтот и знам дека се нема логирано таму скоро три недели но сега покажува дека се логирал завчера.
Дали постои начин да го исправам сево ова? Тој е многу добар човек и јас мислев дека можевме да имаме нешто.

Фино направил што ти ја затворил вратата, а за негово добро се надевам више и нема да ти ја отвори. Секој со малце самопочит би се осеќал во најмала рака, па навредено.
Тој е многу добар човек и мислев дека можевме да имаме нешто = Ти се допаѓа, али никад нема да бидеш заљубена во него. Добар = сигурен и фин, али досаден.
Може и поарно што си направила тоа што си направила.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Леле бе оти си напраила така, прво не требало да излезиш со вториот, второ не требало да му кажуваш и признаваш на првиот дека си била со вториот, да знајш оти не ценат искреност...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom