Xbox360 гејмери

Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
Zdravo gejmeri :)... Imam eden problem moze li nekoj da mi pomogne?Mi trebaat tie 2te kabelcinja za cd romot na xbox 360 Pro tie se Sata i Power Cable moze li nekoj da mi kaze kade mozam da najdam vakvi kabelcinja ili da kupam nov cd rom so kabelcinja..Fala odnapred
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Momci igra nekoj CoD :D i dajte nekoj sovet nemozam da mrdnam 4-5 saati iam igrano score katastrofa dur da nanisanam u nekoj toj me ubill epten e zaebano
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
Јас играм Black Ops,можам и онлине да играм ако сакаш да играме кажи ми гејмер таг на LIVE... :D
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Колку ќе ме чини нов x box 360 и да го чипувам да ми чита пиратски цд а
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Колку бесплатни реклами му ги направивме на форумов, треба да дава попусти за членовите на форумот на Кајгана.
http://www.idc.com.mk/250 GB ова нова со чип е . И пишува со 30 игри вградени значи не може да игра со пиратски цд а туку со инсталирање на хард диск ?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.482
Поени од реакции
11.535
http://www.idc.com.mk/250 GB ова нова со чип е . И пишува со 30 игри вградени значи не може да игра со пиратски цд а туку со инсталирање на хард диск ?
Тоа во превод значи дека е хакнат, односно чипуван - вистинскиот технички израз е флешуван или хакнат, но добро - и дека доаѓаат 30 видео игри со самата конзола.

Секоја Xbox 360 конзола може да биде флешувана, односно хакната, или чипувана - општо прифатениот израз за таквата модификација на конзолата.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Тоа во превод значи дека е хакнат, односно чипуван - вистинскиот технички израз е флешуван или хакнат, но добро - и дека доаѓаат 30 видео игри со самата конзола.

Секоја Xbox 360 конзола може да биде флешувана, односно хакната, или чипувана - општо прифатениот израз за таквата модификација на конзолата.
Сакам да те прашам дали може да прима пиратски цд директно да се игра или пример може само да ја симнам на торент па да ја инсталирам па да ја играм без цд.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.482
Поени од реакции
11.535
Сакам да те прашам дали може да прима пиратски цд директно да се игра или пример може само да ја симнам на торент па да ја инсталирам па да ја играм без цд.
Да, прима пиратски преку DVD диск, а со дополнителни модификации, може да чита и директно од хард дискот, но за ова ќе мораш дополнително да се консултираш со Драган ИДЦ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom