Кавадарци

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Ахахаха море ногу се отвориме,ДУРИ 2 страни за 3-4 дена.. :D Иначе @IBIZA SOUND не толку директно,пак пп,воа-ноа :D
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ахахаха море ногу се отвориме,ДУРИ 2 страни за 3-4 дена.. :D Иначе @IBIZA SOUND не толку директно,пак пп,воа-ноа :D
Заради една неготинчанка, темата за Кавадарци живна. :icon_mrgr:

Може да договориме една шетка по паркот, нека се стопле само. ;)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.513
Каде точно се наоѓа паркот? :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Каде точно се наоѓа паркот? :)
Незнам колку знајш од Кавадарци,па да ти објаснам :D Ај вака,на влезот од градот поточно на крајот од патот Кавадарци-Неготино имаш раскрсница. Десно се продужува према центарот,право накај Брушан маало а лево одма е паркот. Лесно е за наоѓање. Ако одиш од центарот на Кавадарци,оди до плоштадот и после само симни се надоле и цепај само право,за 15-20 минути си таму. Го поминуваш кејот и уште продолжуваш само право,ја поминуваш гореспоменатата раскрсница и одиш право уште 30-40м и таму е влезот
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.513
Незнам колку знајш од Кавадарци,па да ти објаснам :D Ај вака,на влезот од градот поточно на крајот од патот Кавадарци-Неготино имаш раскрсница. Десно се продужува према центарот,право накај Брушан маало а лево одма е паркот. Лесно е за наоѓање. Ако одиш од центарот на Кавадарци,оди до плоштадот и после само симни се надоле и цепај само право,за 15-20 минути си таму. Го поминуваш кејот и уште продолжуваш само право,ја поминуваш гореспоменатата раскрсница и одиш право уште 30-40м и таму е влезот
Почесто одам во Кавадарци, имам роднини што живеат до автобуската станица, кај што е кружниот тек... го имам шетано градот, ама парков досега не сум го забележал, или поточно кажано, не сум знаел дека постои. Нареден пат кога ќе дојдам, дефинитивно ќе одвојам време за да го посетам :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Почесто одам во Кавадарци, имам роднини што живеат до автобуската станица, кај што е кружниот тек... го имам шетано градот, ама парков досега не сум го забележал, или поточно кажано, не сум знаел дека постои. Нареден пат кога ќе дојдам, дефинитивно ќе одвојам време за да го посетам :)
Пиши,може и некоа дружба да се напрае :D Гостопримлив народ сме :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.513
нема проблем бе ќе дојдам, да а ебам :LOL:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Незнам колку знајш од Кавадарци,па да ти објаснам :D Ај вака,на влезот од градот поточно на крајот од патот Кавадарци-Неготино имаш раскрсница. Десно се продужува према центарот,право накај Брушан маало а лево одма е паркот. Лесно е за наоѓање. Ако одиш од центарот на Кавадарци,оди до плоштадот и после само симни се надоле и цепај само право,за 15-20 минути си таму. Го поминуваш кејот и уште продолжуваш само право,ја поминуваш гореспоменатата раскрсница и одиш право уште 30-40м и таму е влезот
Воа ти е најјако.:icon_mrgr:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Страшна трагедија ни го задеси градот, страшна, цел град како да е во шок, лично ја познавав фамилијата на убиените и некои од нив, фини луѓе, со ништо не заслужија судбината што ги снајде.

Секакви психопати има меѓу нас.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Страшна трагедија ни го задеси градот, страшна, цел град како да е во шок, лично ја познавав фамилијата на убиените и некои од нив, фини луѓе, со ништо не заслужија судбината што ги снајде.

Секакви психопати има меѓу нас.
Тоа де,5-6 дена бев надвор од МКД,си идам сабајлето и гледам цел град блокиран специјалци,кога ќе видам...Неарен народ,стварно не ми се веруе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom