Wizz Air летови од/до Македонија

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Добро, како може до вчера промена на летот да чинеше 29 евра, а денес да е 45??? На гравчиња треба да си гатаме дали да побрзаме со менување на датата или што? Бог да чува!
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Добро, како може до вчера промена на летот да чинеше 29 евра, а денес да е 45??? На гравчиња треба да си гатаме дали да побрзаме со менување на датата или што? Бог да чува!
Не е гатање а нема ништо чудно во тоа. Најверојатно за таа дата од вчера до денеска имало некоја резервација + и цената се зголемува. Тоа е системот и така функционира. Ако си бил веќе заинтересиран за лет кон таа дестаницација на таа дата си требал да букираш. Цените никој неможе да ги предвиди. Секој систем на low cost е речиси таков
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Добро, како може до вчера промена на летот да чинеше 29 евра, а денес да е 45??? На гравчиња треба да си гатаме дали да побрзаме со менување на датата или што? Бог да чува!
А ти што очекуваше,џабе да леташ!?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Не е гатање а нема ништо чудно во тоа. Најверојатно за таа дата од вчера до денеска имало некоја резервација + и цената се зголемува. Тоа е системот и така функционира. Ако си бил веќе заинтересиран за лет кон таа дестаницација на таа дата си требал да букираш. Цените никој неможе да ги предвид
Не, се работи за промена на лет од една на друга дата и цената на самата услуга. Ама секако, моја грешка е, читав сега во тоа тарифникот, има една цена доколку се менува летот на повеќе од 7 дена од денот на летање, а друга за помалку...мај бед, јбг, моментална нервоза :) Памет за друг пат.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
а што правиме сега со маглава ?? xaxax
И да има одолжувања на летовите секогаш се организира остварување на истите или со задоцнување или со префрланње на патниците во Софија и сл.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Имам неколку прашања за ваучерите што ги даваа од скопскиот маратон.Сега прочитав дека морало да се искористат до 1 декември и дека патувањето морало да заврши пред тој датум,меѓутоа јас ако ги платам картите и се чекирам како они ќе ми ги одбијат парите од ваучерот?
Исто така дали може да се искористат повеќе ваучери одеднаш?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Имам неколку прашања за ваучерите што ги даваа од скопскиот маратон.Сега прочитав дека морало да се искористат до 1 декември и дека патувањето морало да заврши пред тој датум,меѓутоа јас ако ги платам картите и се чекирам како они ќе ми ги одбијат парите од ваучерот?
Исто така дали може да се искористат повеќе ваучери одеднаш?
Ваучерот го внесуваш кога купуваш карта и сумата се одзима од цената на самата страна имаш поле за ваучер
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Ваучерот го внесуваш кога купуваш карта и сумата се одзима од цената на самата страна имаш поле за ваучер
Но дали ќе можам да внесам два ваучера?

--------------------------------------------------------------
Сега најдов пишува на страната на скопски маратон дека само еден ваучер може да се искористи за една резервација.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.033
Поени од реакции
637
Имам резервирано за Белгија за 05,11,2014 и повратен лет за 02,12,2014 дали случајно ако би скал да се вратам порано би можел да сменам дата ?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Имам резервирано за Белгија за 05,11,2014 и повратен лет за 02,12,2014 дали случајно ако би скал да се вратам порано би можел да сменам дата ?
Да но се доплаќа а цената варира колку подпцна се премислиш толку повеќе има објаснето на мивната страна
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.033
Поени од реакции
637
Ова ја најдов во нивната страна (Ќе треба да платите надомест за промената и евентуалната разлика во цената, ако ја има) , само ме интересира сега дали надоместот е некоја фикса цена или ... ?
Фала за одговорот .
 
G

Gjoksi

Гостин
Ова ја најдов во нивната страна (Ќе треба да платите надомест за промената и евентуалната разлика во цената, ако ја има) , само ме интересира сега дали надоместот е некоја фикса цена или ... ?
Фала за одговорот .
Убаво ти одговори @Apple , цената ВАРИРА, не е фиксна!!!!
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Има фиксна цена
FCHG2Flight Change Fee 7-30 29.00 EUR
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.033
Поени од реакции
637
значи 30 Еур за надомест ,плус разлика во цена ако ја има , и јас на ова мислев , како и да е фала за помошта на сите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom