Фан Клуб: Арсенал

T

Todd Solondz

Гостин
Sanchez is both Arsenal’s leading goal scorer, leading playmaker (2 assists and tied with Özil for key passes), second leading dribbler (2.3 per game) and fourth on the team in tackles per game.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Teo скина лигаменти = Венгер и медицинскиот тим се криви.
Дебуши ги повреди лигаментите исто така трчајчи без никаков дуел со друг играч и тоа на почеток на сезона така да не бил ниту преигран ниту ништо = Венгер и медицинскиот тим се криви.
Жиру прави акробации на топка во 95 мин и се повредува сериозно = Венгер и медицинскиот тим се криви.
Вилшер му го напукнуваат зглобот за репрезентација и притоа го пуштаат како ништо да не било = Венгер и медицинскиот тим се криви.
И мене ме нервираат повредиве ама чисто онака да ги обвиниш Венгер и медицинскиот тим за тоа е нонсенс.
Венгер беше менаџер и пред десет и петнаест год. па тогаш сме немале толку повреди, како тоа наеднаш се сменил и почнал да ги повредува играчиве?
Медицинскиот тим и тренинг центрите се едни од најдобрите и најнови во Англија кои се изградени заедно со стадионот и се сигурно подобри од оние што ги имале на Хајбери.

Проблемот со повреди е многу посложен и сеуште не е откриен до крај, пробав еднаш да напишам што е според мене причината за повреди и сеуште стојам зад тоа тврдење.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
btw Џенкинсон корне по десна страна за Вест Хем (y)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Teo скина лигаменти = Венгер и медицинскиот тим се криви.
Дебуши ги повреди лигаментите исто така трчајчи без никаков дуел со друг играч и тоа на почеток на сезона така да не бил ниту преигран ниту ништо = Венгер и медицинскиот тим се криви.
Жиру прави акробации на топка во 95 мин и се повредува сериозно = Венгер и медицинскиот тим се криви.
Вилшер му го напукнуваат зглобот за репрезентација и притоа го пуштаат како ништо да не било = Венгер и медицинскиот тим се криви.
И мене ме нервираат повредиве ама чисто онака да ги обвиниш Венгер и медицинскиот тим за тоа е нонсенс.
Венгер беше менаџер и пред десет и петнаест год. па тогаш сме немале толку повреди, како тоа наеднаш се сменил и почнал да ги повредува играчиве?
Медицинскиот тим и тренинг центрите се едни од најдобрите и најнови во Англија кои се изградени заедно со стадионот и се сигурно подобри од оние што ги имале на Хајбери.

Проблемот со повреди е многу посложен и сеуште не е откриен до крај, пробав еднаш да напишам што е според мене причината за повреди и сеуште стојам зад тоа тврдење.
Кој би бил виновник, ако не тие кои е болдирани ? Ете по твое. Самите играчи ?

За вториот болд, не мислев дека до толку не си информиран. Знаеш што се смени во последните 15 години ? Геоинжинеринг, Биотехника, биотехнологија... То е исто да кажеш како chemtrails не влијаат на нас, оти сме Македонски. Нонсенс е вториот болд за мене.

Јас тврдам дека мора да има виновник за толкуте повреди. То е мое мислење. Ако ти мислиш поинаку, во ред. Не мора сите да мислеме исто. Но, да споредуваш време од пред 15 години со денешното, е исто како да споредуваш Пеле со Меси сега.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
@Cannon
брат фудбалот пред 10 години е драстично различен со овој фудбал денес, порано помали беа барањата на фитнес/физички план кај играчите, порано со една постава се играше во три натпреварувања, денес тоа е незамисливо.
Исто така малите тимови за разлика од пред 10 години се многу напреднати во овој аспект, фитнес тренинзи,медицина,исхрана, тактика,скаути,трансфери,анализи,технологија.Порано малите тимови можеше многу лесно да се победат после 80та минута поради нивиот замор, бидејќи не беа физички спреми како тимовите од големата четворка, денеска тоа не е така.Нема лесна утакмица, мора секогаш да се дава 100% и тука се зголемува истоштеноста кај играчите.
Ова највеќе се приметува кај сезоната после СП, бидејќи играчите на помалите тимови имале цело лето да се одморат да се подготват за сезоната, а кај овие другиве сите се изморени.
Знаев дека стартот на сезоната ќе ни биде катастрофа оти припремите ни беа за никаде.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Во следните 10 меча очекувам 10 од 10. Можеби време е за таа серија за која зборував.
Aj be ne kobi,sho usta ke imashe te imam zaprimeteno ko ke naprajs vakva analiza na kolku poeni ili pobedi ocekvis od naredniov period morat da se iznakiksame. Pamtam lani so liverpool ko igravme napisa deka ocekvis 15 ili 13 poeni od narednite 5 natprevari i mislam edvaj 6 ili 7 deka izvadivme :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Aj be ne kobi,sho usta ke imashe te imam zaprimeteno ko ke naprajs vakva analiza na kolku poeni ili pobedi ocekvis od naredniov period morat da se iznakiksame. Pamtam lani so liverpool ko igravme napisa deka ocekvis 15 ili 13 poeni od narednite 5 natprevari i mislam edvaj 6 ili 7 deka izvadivme :D
Не само лани и сеа после Челзи истото го збореше :D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Aj be ne kobi,sho usta ke imashe te imam zaprimeteno ko ke naprajs vakva analiza na kolku poeni ili pobedi ocekvis od naredniov period morat da se iznakiksame. Pamtam lani so liverpool ko igravme napisa deka ocekvis 15 ili 13 poeni od narednite 5 natprevari i mislam edvaj 6 ili 7 deka izvadivme :D
Abe teshki do mene neka e. Kje napram utre re-analiza od ochekuvanjata. Ako e taa taktikata, odma utre ja menuvame. Me mrzi sea :)))
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Teo скина лигаменти = Венгер и медицинскиот тим се криви.
Дебуши ги повреди лигаментите исто така трчајчи без никаков дуел со друг играч и тоа на почеток на сезона така да не бил ниту преигран ниту ништо = Венгер и медицинскиот тим се криви.
Жиру прави акробации на топка во 95 мин и се повредува сериозно = Венгер и медицинскиот тим се криви.
Вилшер му го напукнуваат зглобот за репрезентација и притоа го пуштаат како ништо да не било = Венгер и медицинскиот тим се криви.
И мене ме нервираат повредиве ама чисто онака да ги обвиниш Венгер и медицинскиот тим за тоа е нонсенс.
Венгер беше менаџер и пред десет и петнаест год. па тогаш сме немале толку повреди, како тоа наеднаш се сменил и почнал да ги повредува играчиве?
Медицинскиот тим и тренинг центрите се едни од најдобрите и најнови во Англија кои се изградени заедно со стадионот и се сигурно подобри од оние што ги имале на Хајбери.

Проблемот со повреди е многу посложен и сеуште не е откриен до крај, пробав еднаш да напишам што е според мене причината за повреди и сеуште стојам зад тоа тврдење.
Како што двете кинења на вкрстен лигамент во колено кај Дерик Роуз имаа патогенеза од некој вежби за експлозивност така верувам дека во големиот број повреди кај нашиве играчи се базира на погрешни вежби или погрешен склоп на вежби. Како сакаш сврти го не може да го blame на лоша среќа овој период од 10 години што е фул со повреди. Верувам дека проблемот е сложен и дека уствари лежи во тренинг програмата дека барем до сега логично беше да е искоренет нели со новиот медицински тим....
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Како што двете кинења на вкрстен лигамент во колено кај Дерик Роуз имаа патогенеза од некој вежби за експлозивност така верувам дека во големиот број повреди кај нашиве играчи се базира на погрешни вежби или погрешен склоп на вежби. Како сакаш сврти го не може да го blame на лоша среќа овој период од 10 години што е фул со повреди. Верувам дека проблемот е сложен и дека уствари лежи во тренинг програмата дека барем до сега логично беше да е искоренет нели со новиот медицински тим....
Koa sme kaj Derik Rose, Auu strashen igrach. Strashen.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Баш сакам да знам што мислите вие,кој е подобар Санчез или Хазард. Но објективно,немојте субјективно. :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Не би било објективно да се споредуваат двајцата дека има многу голема разлика моментално измеѓу Арсенал и Челзи. Хазард е повеќе flashy играч али не знам дали би се справил еднакво како Санчез што моментално се справува во Арсенал кога би си ги смениле местата.
Ако се зема техника во предвид Хазард>Санчез
Моментално Челзи би можеле да пружат солидни партии без Хазард али за Арсенал без Санчез убаво би размислил.
Санчез има каде каде поголем импакт од Хазард што има моментално ама не сум сигурен дека тоа го прави подобар играч или нашиот тим помизерен
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ги гледав видеата на Арсенал.ком сега, погледнете Санчез од каде почнува да брка за првиот гол, сите го величиме и со право, дечкото е машина. Па и за вториот не престанува да врши притисок, ѕвер!

Се надевам дека конечно ќе го свртиме листот и ќе тргне ситуацијата на подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom