Фан Клуб: Валенсија

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
искрено, очекував кикс али не и дебакл :)
како и да е, не сум толку изненаден, многу работи беа против Валенсија денес (ги немаше Гомеш и Алвес), а многу во корист на Депор (им го немаше киксериштено Лукс, Постига итн.) :)
сепак ова не го оправдува поразов, ама не сум разочаран, ова беше само лошо приземнување и знак дека уште многу треба да работи екипава за да направи големи работи.

иако повеќе верував у победа на Депор од @Коњаникот Сабја, ме насамари да се кладиме :(
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
денес и утре би требало се да биде готово (околу продажбата) :) и Лим ќе биде на Местаља за локалното дерби што се игра викендов.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Честито нов газда, се надевам сега ќе има силна валенсија и трката за титулата во Шпанија ќе стане поинтересна одколу последниве години.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
ајде со среќа нека е :)

играчот на Сампдорија, Роберто Сориано (кого го поврзуваат со Валенсија) се сликаше со дресот на Мустафи :)


соиграчи беа до пред некој месец, мада може Мустафи го вика да дојде во Валенсија :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
ајде со среќа нека е :)

играчот на Сампдорија, Роберто Сориано (кого го поврзуваат со Валенсија) се сликаше со дресот на Мустафи :)


соиграчи беа до пред некој месец, мада може Мустафи го вика да дојде во Валенсија :D
Добар ли е овој Сориано? Може си го гледал, јас баш не пратам италијанско првенство :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Добар ли е овој Сориано? Може си го гледал, јас баш не пратам италијанско првенство :D
и ја слабо гледам италијанско, некогаш ќе ги пуштам Сампдорија да ги погледам поради Обианг и Сориано, онака ми е, немам формирано некое мислење за него, додека Обианг ми се свиѓа како игра. Еве вечер пак, после Валенсија може ќе пуштам малце сопкаст да погледам како игра :)

Питер Лим во посета на новата Местаља која би требала да биде завршена до 2019, кога клубот прави 100 години од постоење.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007


Ким Ко, Амадео Салво, Питер Лим, жена му и Леј Хун :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
добро е!
после пораз да следи победа (иако е во стил на Атлетико :D) нешто што со Емери не беше случај, после пораз често знаеше да следи криза и да се расфрлаат бодови.
Сега на ред е тешко гостување на Мадригал, уште едно локално дерби ама со доста посилен ривал и тоа на нивен терен.
како и да е, утре навиваме за “жутите“ да освојат бод против Севиља ;)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Да погодеше Негредо ќе беше јако! Ама ајде многу ќе беше се во еден ден. :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Да погодеше Негредо ќе беше јако! Ама ајде многу ќе беше се во еден ден. :D
го “чува“ голот за на Мадригал. :)
незгодно гостување слично на Санчез Писхуан, Валенсија нема победено таму од 2006/07.
поразов од Севиља за Жолтиве може и позитивно и негативно да делува... баш ме интересира со кого во нападот ќе почне Нуно. Има одлични играчи и кого да пушти нема да погреши, само се надевам дека ќе го смени пристапот, освен против Хетафе на другите гостувања изиграа како некои пичкици.
Бод би било одлично, иако не би го прифатил пред утакмица зошто мислам дека овој тим може да победи.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Парехо аут од 4 до 6 недели, ќе пропушти доста битни утакмици - Виљареал (г), Билбао (д), Леванте (г), Барселона (д), може уште некоја... :(
лошо стварно и тоа во месец кога е најтешкиот распоред. Страв ми е да не се изгуби чекорот со Атлетико и Севиља. Се надевам дека Аугусто и Сукулини ќе има што да покажат и штета што летово не дојде Енцо или барем Кеита да останеше..[DOUBLEPOST=1414716002][/DOUBLEPOST]Новата Местаља вечерва :)


почнува да се доизградува?
 
Последно уредено:

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Парехо аут од 4 до 6 недели, ќе пропушти доста битни утакмици - Виљареал (г), Билбао (д), Леванте (г), Барселона (д), може уште некоја... :(
лошо стварно и тоа во месец кога е најтешкиот распоред. Страв ми е да не се изгуби чекорот со Атлетико и Севиља. Се надевам дека Аугусто и Сукулини ќе има што да покажат и штета што летово не дојде Енцо или барем Кеита да останеше..
Според Onda Deportiva радиото, Нуно денеска на тренинг пробал две екипи:

Alves,
Barragan, Mustafi, Otamendi, Gaya,
André, Fuego,
Carles,
Rodrigo, Alcácer, Piatti.

и

Alves
Barragan, Mustafi, Otamendi, Gaya,
Feghouli, André, Fuego, Piatti
Rodrigo, Alcácer.
Баш размислував дека може Нуно да проба да игра со двајца средни. Андре Гомеш слободно може да ја игра улогата на Парехо кој некако не ми е баш сигурен оваа сезона и прави некои евтини грешки на средината од теренот. Мислам дека екипата повеќе губи на јачина кога не игра Андре отколку Парехо.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Според Onda Deportiva радиото, Нуно денеска на тренинг пробал две екипи:

Alves,
Barragan, Mustafi, Otamendi, Gaya,
André, Fuego,
Carles,
Rodrigo, Alcácer, Piatti.

и

Alves
Barragan, Mustafi, Otamendi, Gaya,
Feghouli, André, Fuego, Piatti
Rodrigo, Alcácer.
Баш размислував дека може Нуно да проба да игра со двајца средни. Андре Гомеш слободно може да ја игра улогата на Парехо кој некако не ми е баш сигурен оваа сезона и прави некои евтини грешки на средината од теренот. Мислам дека екипата повеќе губи на јачина кога не игра Андре отколку Парехо.
може вака изгледа малце офанзивно ама подобро вака отколку со Сукулини или Аугусто.

овие Депор ко друга екипа да се последниве две кола од кога победија на Риазор против Валенсија, ајде разбирам со Депор има ривалство, борба за титула, пеналот на Џукиќ, испраќањето на Депор во Сегунда ама и Сосиедад играше ко животот да им зависеше, а на другите утакмици неможеа два паса да сврзат :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom