Реал Мадрид - Барселона 25.10.2014

Победник на Ел Класико ќе биде


  • Вкупно гласачи
    173
G

Gricko_

Гостин
Интересно, али ја паметам барем 5-6 вакви пропуштени шанси од Меси во минатата сезона, а не сум ги глеал сите натпревари на Барса. :гик:
Против Реал обично е казнена експедиција, али у случајов и Касиљас одлично се постави.

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.575
Зачудувачки, ептен зачудувачки мирно Класико. Не е ова ни приближно на оние Класика од пред 2-3 сезони кога избраниците на Пеп и Мурињо се кољаа на терен. :D

За мене Реал очекувано подобар, иако мечот многу лесно можеше да отиде на другата страна да го дадеше Меси она што го промашува еднаш во сезона. Од тогаш Реал се консолидираше и Бога ми рутински го приведе мечот во своја полза. Којзнае колку им е тешко на навивачите на Барса чим Пепе им даде гол. :D

И мислам дека доста добро за Барса е што не играше Бејл затоа што Матје ќе требаше да оди на лекар после утакмицава, заради разни пореметувања, и од психички и од физички карактер. :D
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Kaсиљас ја спаси Ла Лига за Реал. Од 100 онакви шанси за Меси, еднаш ќе промаши т.е ќе му одбранат, баш сега се случи тоа. На 0-2 немаа што да бараат.

Честитки за Реал, од таа минута до крај доминантни беа.
Пак нека кукаат дека не чини.
 
Член од
20 август 2014
Мислења
35
Поени од реакции
16
Некој тука напиша дека реал головите ги дал од пенал,контра, и прекин, тоа е добро за реал штом не пишеш од офсајд,офсајд и со прекршок во напад.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.364
Па исти курац испадна сеа. :D

Негооооооо, пак на дело искочи мајсторското проценување на трансфери на Ел Мундо Депортиво, кое го следат 90% од фановите на Барса овојпат со Ракитиќ и Матје. Реално, малку минути има да му се суди на Ракитиќ, ама факт е дека по неговата ужасна контра падна гол.

Али овој Матје си е профи играч. Според мене беше најдобриот поединец кај Барса вечерва. Игра на максимумот од своите можности, (он е Златко) добар дуел играч, знае да се постави, знае да покрие, единствена мана му е брзината. Но мислам дека ќе биде добар трансфер за Барселона и покрај тоа и покрај годините, затоа што на одбраната на Барса и треба искуство откако и дефинитивно се без Пујол.
Eх, не се изгуби Меси до толку, играше, дриблаше, влегуваше во гол шанси, проигруваше.
Во ПЛ има играчи кои ги намеруваат да бидат во рангот на Роналдо и Меси, а имаат по 2-3 допира со топка во цело полувреме.

И ова за Ракитиќ не си во право, не беше никаква контра, туку корнер. Грешката ја направи Иниеста, па Маскерано.
Што бараа двајцата да трчаат на иста топка, не ми е јасно, толку време играат заедно, онаква грешка ни на мал фудбал не се прави, обавезно еден ке викне, остави, моја, твоја. Катастрофална комуникација.

Јако било тука бе, место да те реметат со цитати за тоа што си пишал пред утакмица, лајкови ти маваат откако ќе заврши (y)
Без да гледам, мислам дека знам за кого збориш, само еден таков не-искомплексиран член има што флејма и свршува на такви постови. :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Eх, не се изгуби Меси до толку, играше, дриблаше, влегуваше во гол шанси, проигруваше.
Во ПЛ има играчи кои ги намеруваат да бидат во рангот на Роналдо и Меси, а имаат по 2-3 допира со топка во цело полувреме.

И ова за Ракитиќ не си во право, не беше никаква контра, туку корнер. Грешката ја направи Иниеста, па Маскерано.
Секако дека мислев на корната што ја изведе, али сум пишал контра од брзање. :D
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
До сите фанови на Барса, пуштите на СК, ја даваат реприза, можете да уживате во лекцијата поново
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.527
prelazot na real od odbrana u napad i kreiranjeto na kontri e pure art, melem za oci.
ama odbranata be, nedisciplina ima seuste, standard ustvari so godini i godini, zatoa i im begaat niza tituli vo primera pa i LS, prviot gol denes bese :eek:, nejmar na trening potesko doaga do gol sansa, potoa sledese i zicerot na mesi, ova izgleda u geni im e zasto i karlo i pred Se mur se odlicni treneri vo postavuvanjeto na igrata vo defanziva, a moze e i do igracite, fakt e deka odbranata kaj real unazad nekolku godini slobodno mozam da kazam deka e ubedlivo najslaba karika, formana na kasiljas, koj ete denes potseti na starite dobri vreminja, e samo shlag na torta.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Матје супер изигра денеска, баш ме изненади, не очекував така добро да се постави против Џејмс, одличен у дефанзива, а и доста брз бил бе да му ебам тоа пушачот.:D

Иначе и мене не ми е јасен потегот со Фабрегас-Ракитиќ, кога веќе одлучија Чави да го седнат на клупа ете ти идеална позиција за Цеск кој реално е Чави за Ракитиќ.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Матје супер изигра денеска, баш ме изненади, не очекував така добро да се постави против Џејмс, одличен у дефанзива, а и доста брз бил бе да му ебам тоа пушачот.:D

Иначе и мене не ми е јасен потегот со Фабрегас-Ракитиќ, кога веќе одлучија Чави да го седнат на клупа ете ти идеална позиција за Цеск кој реално е Чави за Ракитиќ.
Ваљда му беше преку глава на Цеск да го играат на лажни деветки и слично па си побара да си иде и мислам дека не згреши, еве го у Челзи е алфа и омега и си гази а Барса после толку молење и тоа јавно од Чави,Иниеста,Пујол,Пике не му даде шанса како што му доликува.

Никогаш не ги сфаќам ваквиве потези, има екипи што плачат за играчи ко Цеск и Ди Марија рецимо а они ги даваат лагано.

Иначе честито победа на Реал и кејф ми е ради Анчелоти пошо е тренериште и контра нападиве му се мамојебачки. Ги има усовршено у пизду матер.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.272
Енрике не ја згреши стратегијата... туку Карло го утепа во поим. Едноставно имаше дуел на два тренери, од кој што едниот позади себе има дебело и богато минато, додека другиот е неискусен, и премногу кратко е во оваа професија.
Да не ме сватат погрешно Каталонциве на форумов, голем успех е тоа што 8 натпревари играа без примен гол, и тоа што покрај овој пораз, сеуште се наоѓаат на првото место на табелата... само треба уште да работат на тактиката, а Енрике допрва ќе треба да учи како да се соочи со вакви тимови, од нивниот ранг
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Без да гледам, мислам дека знам за кого збориш, само еден таков не-искомплексиран член има што флејма и свршува на такви постови. :pos:
Не бе, онака кажав, стварно се зачудив. Да ги пишував ствариве у ПЛ сеа ќе имаше џихад против мене :D[DOUBLEPOST=1414278447][/DOUBLEPOST]
п.с. Зашто Суарез носи wristband или како и да се викаше на десната рака? Ја има сјебано? Заштита од самогриз?

Озбилно прашувам, @RickyLFC9 ?
Еј имаше објаснето, не ми текнува сега точно. Поврзано е и со гол прославата. Ја бацува дланката, па едниот прст, а завојот тој означуваше нешто поврзано со фамилијата, едно за ќерката, друго за жената, нз тачно. Нешто емотивно беше у секој случај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom