Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Кајги ми текна на една случка од детството прее додека седевме со еден другар. Као мали ни текна преку говорница да звонеме у полиција и да исклучуваме, и така неколку пати. И оп гледаш се паркира лада нива со цајкани, а ние пусти од кај да знаеме дека можат да видат од која говорница ѕвонат(јбг немаше тогаш напредна младина). И ништо, cut the story short, јадевме по две воспитни од полицајците и никого не кажавме. Можит затоа мразам полицајци, незнам.:cenzura:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
I just wanna bury my face in some pussy. Help.”

еј утре идам за прилеп ....
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Кафаната е место каде можеш и да се најадеш, и да се одмориш, и да се релаксираш, и муабет да си направиш, и да си ја кажеш маката, и да се исплачеш............. едноставно прекрасно место:):love:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
:eek:кајги, купувајте си со време свеќи, газјени лампи- ко оние на @Anco

еве ШТО е работава???

НАСА потврди дека за време на 3 дена земјата ќе биде во целосен мрак, кој ќе настане на 21, 22 и 23 декември оваа година.

Тие 3 дена мрак ќе бидат тешко време за човештвото, објаснува францускиот научник Моник Матју.

Оваа појава ќе настане како последица на големите олуи и невремето кое ќе следи.

Чарлс Бодин од НАСА ја најави оваа необична појава на соларна олуја, која по неговите зборови ќе трае 72 часа и најверојатно ќе биде најдолгата во последните 50 години.

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/zemlja-ostaje-bez-sunceve-svetlosti-u-decembru/72124
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Кајг,
Колку треба да си DUMB за да го направиш ова?

Се си мислам да го прашам батето, дали и дома вака го остава јадењето во фрижидер? Алоооо франкфурт, чукни си ја лејката шо ти лежи на рамена од незнам ти која причина, 4-ца делиме фрижидер не си сам!!!
Па и лажицата во тањирoт ја остаил бе :pos: Ништо не ме чуди веќе, скоро сакаше тост сосе помфрит да остави во фрижидер за утредента да го јадел!
И ќе се отвараат после теми дали сме глупи ко нација...
 
Последно уредено:
Џ

ЏинЏер

Гостин
Драга,
Вечерва се очукавме ко средношколци.
Скоро три месеци немав запалено цигара.
Ај барем еден саат повеќе имам за спиење.
Бај.

ЕДИТ: И @Peja989 се очукал ко средношколец :D
 
Последно уредено од модератор:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.356
Врв на пмс ти е кога ќе му се распискаш на партнерот затоа што не ти се допаѓа некоја тактика за воспитување на вашето дете, а нити си бремена, нити планирате да го имате во блиска иднина. И на крај да си заминеш расплакана од собата... :facepalm:
Којзнае колку му е (не)забавно на човеков со мене. Откако ќе оладам, гледам која налудничава будала знам да бидам и си се смеам на постапките.

Инаку, апел до сите пмс-овки: Агнус кастус помага после два-три месеца конзумација. Јас, затоа што сум бедес до коска, престанав да го конзумирам затоа што не ми е интересно кога сум во зен состојба во овој период.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Епа драга, вчера ја бранев дипломската, се беше во ред, а ти имаш уште еден дипломиран член овде. :)

Него, сакав да се задржам на вечерашнава прослава за дипломската.

Значи се беше супер, жива музика имав, забава до бескрај, пиење, дружба, дури и најзакочениот колега @Peja989 го имам на гости цел викенд, па тој ми помогна да викендот ми биде уште подобар. :D
Играв валцер со едно девојче, и додека игравме ми шепна на уво дека е благодарна што сеуште има машки коишто знаат да играат валцер, а патем од неа добив оцена 9 од 10 за танцот. :)
Се беше супер, се направивме стативи, утре одиме Прилеп ќе пиеме кафе, па ќе играме фудбал, добра можност да запознаам уште некој твој кајганџија.
 
Член од
17 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
50
Драга, јас изгледа се заљубив, ама ептен некако, до максимум се затрескав.... Златен е, како да не го сакаш?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Ноќеска-поточно утрово во мугрите за малку имав шанса да го запослам зетми на работа кај мене.
Падна 15 тонски еден дел од линијата, а јас секогаш сум на тоа место баш таму,само сега кога требаше НЕ бев кај што треба,
а беше тоа толку блиску, само 1метар од мене.
Не даде господ, кога нејќе нешто-нејќе, а само така можам да го запослам зетот кај мене на работа и никако на друг начин.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom