PlayStation 4

Член од
25 октомври 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo na svite
Ma da ne trazu mnogo pomoc od drugi ljudi probuju da najdu stvari sam sto mi trebav ama za ovoj mora da prasam i nekako ne mi e jasno
Imam PS4 doma rabota e sto sakam da uplatu za ednu godinu i plus na toj imam account na UK i na USA kazite mi dali moze ja da si zemu ovoj cudo od amazon.com http://www.amazon.com/1-Year-PlayStation-Plus-Membership-Digital/dp/B004RMK5QG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1414247487&sr=8-1&keywords=play+station+plus. Pa interesira me u vrsku sas kreditnu karticu dali ja treba u account za playstation da ubacuju moi podatci ili ne mora? Ili pa moze samo da idu na redeem code i zavrsena rabota?
Najvise mi e za Destiny igra mi se online a i plus za ovija igre sto gi davav MUFTE svaki mesec.
Fala vi unapred i izvinite na zamaranje.....
 
Член од
26 август 2013
Мислења
28
Поени од реакции
10
Zdravo na svite
Ma da ne trazu mnogo pomoc od drugi ljudi probuju da najdu stvari sam sto mi trebav ama za ovoj mora da prasam i nekako ne mi e jasno
Imam PS4 doma rabota e sto sakam da uplatu za ednu godinu i plus na toj imam account na UK i na USA kazite mi dali moze ja da si zemu ovoj cudo od amazon.com http://www.amazon.com/1-Year-PlayStation-Plus-Membership-Digital/dp/B004RMK5QG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1414247487&sr=8-1&keywords=play+station+plus. Pa interesira me u vrsku sas kreditnu karticu dali ja treba u account za playstation da ubacuju moi podatci ili ne mora? Ili pa moze samo da idu na redeem code i zavrsena rabota?
Najvise mi e za Destiny igra mi se online a i plus za ovija igre sto gi davav MUFTE svaki mesec.
Fala vi unapred i izvinite na zamaranje.....
Uplakjas na Amazon i ti gi prakjaat po mail codovite koi gi stavas vo Redeem codes i tolku. Ne e potrebna platezna karticka za verifikacija na ovoj nacin na steknuvanje na PS+. Karticka e samo za Trial i Promo PS+. I uste edno,dokolku ti e igrata od EU, t.e. za nas pazar i imas nekoi kodovi(Vanguard Edition), golema e verojatnosta da ne gi prima na US acc.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Има некоја новост околу Jailbrake за Playstation 4 ? :D
Не мислиш дека досега ќе имаше тема на форумов доколку имаше некакви новости на таа тема ?

Одговорот на твоето прашање е НЕ.
 
Член од
25 октомври 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Uplakjas na Amazon i ti gi prakjaat po mail codovite koi gi stavas vo Redeem codes i tolku. Ne e potrebna platezna karticka za verifikacija na ovoj nacin na steknuvanje na PS+. Karticka e samo za Trial i Promo PS+. I uste edno,dokolku ti e igrata od EU, t.e. za nas pazar i imas nekoi kodovi(Vanguard Edition), golema e verojatnosta da ne gi prima na US acc.
Fala bratu ovoj vek pomaaga mnogooo
Znaci kako i da e sas tuj karticcu ja ke mozu da gi dowload tija mufte igre svaki mesec
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Не мислиш дека досега ќе имаше тема на форумов доколку имаше некакви новости на таа тема ?

Одговорот на твоето прашање е НЕ.
На прсти се бројот сопственициве на Пс4, не е како што беше Пс1 или Пс2 што направија револуција тука кај нас.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
На прсти се бројот сопственициве на Пс4, не е како што беше Пс1 или Пс2 што направија револуција тука кај нас.
Повеќе проблемот е што не е чипуван, одошто цената негова.
Многу повеќе пари летаат за игри одошто самата козола.

Ова е екстра новина, но свесно сони идат на ова за да им се зголеми продажбата на ПС+ партиципирањето :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Имам кеј за Crew closed beta која ќе трае до 10ти. Ако сака некој да му дадам :)
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
41
Поени од реакции
42
Луѓе дали ако отворам УС акаунт на ПС сторе ќе можам од наша кредитна картичка да ставам пари на ПС акаунтот? Или мора преку Гифт картички од Амазон?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Мораш преку гитф картици. Ама што е проблем тоа кога крајното е многу поефтино него ли УК акаунт па со твоја картичка да пазариш.
 
B

Beck's

Гостин
Мораш преку гитф картици. Ама што е проблем тоа кога крајното е многу поефтино него ли УК акаунт па со твоја картичка да пазариш.
И на УК акаунтот нема да може да пазари директно. На ПС стор не примаат наши картички а нити преку Пејпал не дозволуваат од кај нас. Испробано
 

Kajgana Shop

На врв Bottom