ИТНО: Повикување број со звук иако е на тивко.

Член од
19 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
Ајде давајте предлози за програмцинја да видиме , иначе мислам дека може некако преку мрежава што ја има
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Може, ама ако телефоните шо сакаш да звонат и кога се на вибрации се на андроид, и да имаш пристап до нив. Читни малце за Tasker. Прво да си го инсталираш кај тебе, правиш конфигурација дека кога ќе имаш Incoming call од твојот број да се смени звонењето на телефонот во најгласно, таа конфигурација ќе ја експортираш како apk фајл, и тој фајл да го инсталираш на тие телефони шо сакаш да ги малтретираш :)
 
Член од
19 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
Може, ама ако телефоните шо сакаш да звонат и кога се на вибрации се на андроид, и да имаш пристап до нив. Читни малце за Tasker. Прво да си го инсталираш кај тебе, правиш конфигурација дека кога ќе имаш Incoming call од твојот број да се смени звонењето на телефонот во најгласно, таа конфигурација ќе ја експортираш како apk фајл, и тој фајл да го инсталираш на тие телефони шо сакаш да ги малтретираш :)
Samo da najdam prikladna za mojov telefon verzija i ke pisam kako e sto e :)
 
Член од
19 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
Iskreno... za sega ne najdov verzija na Tasker izgleda telefonov treba factory reset ne e ko sto treba , force close mi pravi ili nemozam da ja installiram error parsing package... ke probam od drug telefon :) poz i fala :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom