ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Ако ти речам дека е точен многу ќе пцујаш ? :D
Не бе не сум напнат ама најозбилно, мерак ми е за младиве, знаеш и самиот дека ги пратам сите млади и сите нивни успеси. Само Надал ме нервира што се бламира а очигледно не е ни на 20% од своите можности. Слепи црева, лични проблеми, откажување турнири... Еби си мајката бе слепец, иди оперирај се и не играј уопште, спреми се што боље за стартот на сезоната. А он земал не го игра Париз, го игра Базел. :facepalm:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.374
Куртониве од Спорт Клуб ја префрлија утакмицата на СК Прајм, само тој не ми е у HD, и буљи се сега како идиот да видиш кај е топчето.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Надал губи сет со 6-2 каде противникот има 39% убацен прв сервис. Е ова доволно говори на кое ниво е моментално, ма ни на 5% од своите можности не е. Али најсладок пораз за мене ко навивач на Надал, несомнено. Утре Борна нема ни промил шанси против страшниот Гофан, али и ова 1/2 финале е фантастичен резултат за него.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Да се пријавам само за купот во Лондон оти ќе отворам тема, не сум отворил тема во подфорумов оддамна. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Да се пријавам само за купот во Лондон оти ќе отворам тема, не сум отворил тема во подфорумов оддамна. :D
Извини дечко, зафатено е за Лондон. Ене ти го Париз ако сакаш.

.!.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Рафа рекол дека ако е до него он би отишол на операција одма после Шангај али морал да причека некое време да му излезат антибиотиците од организмот па после тоа да оди на операција. Операцијата е на 3 ноември, па после тоа следат 5 недели рехабилитација, а потоа месец дена припреми, егзибиција, па АО. Се надевам се ќе биде во ред.

Федерер ќе освои нова титула во Базел, очигледно е тоа зашто мислам дека нема кој да го победи, освен доктор Иво ако не се повампири утре па да лупне 100 аса. :D
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
265
Поени од реакции
151
Nadal igleda ne e na cisto sam so sebe uste vo sangaj mu bese diagnosticirano vospalenie da debeloto crevo i namesto kako sekoj sportist da odi na opercija toj odi da igra vo Bazel za po porazot od Coric se otkaza i od Pariz i od London,ednostavno nema logika
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Убаво ке е да глеаме Хрватско финале , или пак да глеаме Чорич - Федерер
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Чорич ја врти сеаа слушај ме 1-2 у сетови ке ја праи :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom