Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Драга
Шо пејат глувцине? По друм одам мајче, по друм шетаам, аааа, аман аман...
:ROFLMAO:,
ВМРО а? Празник ха. Госпо да ни го варди Николчета наш, алтан тој да не носи во Европа.:ROFLMAO:
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
ДК

Го знаеш она "од утре" или "од понеделник", или "од 1ви наредниов месец"... е, му дојде редот и на тоа мое "утре".. од утре т.е. сабајле најточно :D
Be strong Bazence.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Бејби,
Интересно е многу како мозокот си ги идеализира луѓето кои ги сакаме/свиѓаме. 6 години покасно, и се` изгледа чудно и различно :)
Скопје не е тоа што беше. Нема веќе живот во било кое време надвор. Денес вечер пример се` беше мртво. Тапа тапосана.
Иначе не спијам доволно, како што и уствари сакав... Али, секоја вечер е борба помеѓу „Не сакам да си легнам“ и „Морам да спијам за да функционирам“... И нормално, второто победува :D
Хормониве не седат мирни, па тоа ти е...

@коцка , добра си со 7 месеци, јас 2ипол години чекав (и замарав). Ама само лице во лице и нема откажување. А да не збориме за другиот дотичен што ми дужи 3 пати повеќе и го чекам веќе едно 3ипол години. И абер нема да ги врати, а се прчи по Скопје пари имал типот. :tapp:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Фино ми тргна преселбава...
Поранешниот љубоморен маж на една пријателка ја запалил новата ми зграда. Јас во тој момент носев работи во станот, го видов пожарот, испаничено истрчав кај Тарзан за да викне пожарна, али Тарзан не ѕвони на тој број, човекот рипна во зградата да го гаси пожарот. Се сеќавам само дека видов нешто чудно како гори и се изгубив скроз! Од Тарзан ни трага ни глас.
Викнав пожарна.
Едно време слушнав некој како бара помош. Една Арапка се префрлала со пет деца(меѓу кои имаше две бебиња, а најстарото беше околу пет години) преку тераса. Пискотници на сите страни. Истрчав да ѝ помогнам, ги сместив на топло, во меѓувреме дојдоа пожарникарите, ги завиткавме босите ножиња на дечињата со ќебиња и истрчав надвор да видам дали Тарзан ми е жив.
За среќа немаше многу голема материјална штета и немаше повредени.
Сега седам кај пријателката, страв ѝ е да биде сама дома...
Мислам дека доволно стрес искркав за еден живот.
Надвор слушам чудни звуци, али ми не зовемо 911.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Затоа што ти мириса на некрстено:icon_lol:, затоа си сама.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Бакнеж во сон на моето трето око :icon_lol:.

Среќен празник :icon_lol:.

 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Кеј,
Како да ти кажам.....Порано кога одев на заболекар ми беше страв дека ќе ме боли, сеа ми е страв дека кредит ќе треба да земам за да платам за било каква интервенција. Ме сотреа поштено....
Последниов период приметив дека оние кои помалце се замараат во глобала поубаво си го поминуваат животот. Имало сонце надвор, убав бил денот, абе зошо да одиме на вежби, дај ќе одиме на кафе. Ќе те направат глуп ако не одиш со нив, ама кога ќе седнат дома и кога не знаат од каде да почнат знаат да замараат по 2 сати, како било ова како било она. Еве не знам. Почнувам да ставам на игнор се живо и диво, и да ти кажам ме боли таквата ако некој ме смета за себична или некултурна. Битно мене да ми е мирна главата.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Порано имаше еден сајт се викаше испразни се незнам дали уште е активен и прочитав едно мислење кое на почетокот ми беше смешно ама после кратка пауза мало размислување трагедија незнам луѓето секој ден се борат со се и сешто со најразлични проблеми престанува ли ?

''Ех каков живот, цел живот без пари го минав, 36 год. имам. Од никого работа не можам да добијам. Одам по улица и човек не ме гледа. Како да сум невидлив. Вртат очи, но низ мене врви поглед. Празна душа, ништо не останало, само алишта стари сами се движат по улица.''
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Цело лето се утепав трчајки,се занимавав со спорт идев на планина,ајде се утепав дур слегов испод 80кг.Сеа гледам пак иста песна,со таа разлика што сеа е зима:facepalm:,Кој спортови сеа да ги играм уметничко лизгање можда:D,до крај на зимава ако не стигнам до 90 супер ќе сум.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom