Помош околу Counter-Strike (општо)

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ме фати некоја носталгија за Кантер па си реков ај да пуштам да попукам малце,пуштам ја кантерот влагам на сервер пукам 10 мин кога оп ми се гаси компјутерот,пробувам после 5 минути пак ,пак исто.Викам ај да не е до верзијата нешто симнав друга пак исто.Прашав другарче ми рече дека најверојатно не е компатибилна за windowsot,и сеа баш прочепкав и ми го даде ова


Има ли некое решение да се вратам на старите патеки?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ме фати некоја носталгија за Кантер па си реков ај да пуштам да попукам малце,пуштам ја кантерот влагам на сервер пукам 10 мин кога оп ми се гаси компјутерот,пробувам после 5 минути пак ,пак исто.Викам ај да не е до верзијата нешто симнав друга пак исто.Прашав другарче ми рече дека најверојатно не е компатибилна за windowsot,и сеа баш прочепкав и ми го даде ова


Има ли некое решение да се вратам на старите патеки?
И мене едно време ми се гасеше така од кантерот.Али средив работа,1 куп вируси имаја влезено.
Затоа побарај веродостоен линк за да спуштиш.
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
Ме фати некоја носталгија за Кантер па си реков ај да пуштам да попукам малце,пуштам ја кантерот влагам на сервер пукам 10 мин кога оп ми се гаси компјутерот,пробувам после 5 минути пак ,пак исто.Викам ај да не е до верзијата нешто симнав друга пак исто.Прашав другарче ми рече дека најверојатно не е компатибилна за windowsot,и сеа баш прочепкав и ми го даде ова


Има ли некое решение да се вратам на старите патеки?
Симни ја Warzone :)
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ја имав и таа бе брат и од таа ми се гаси ...
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
Има некој стеам со Кантер 1.6 што не му треба или гифт-че да прате???
За 11 евра бараш гифт ?

Дај не заебавај, знам дека има и луѓе без ебан динар, но да немаш 690 денари за Counter-Strike е ептен за никаде.

Еве ти, стави ги 690 денари на картичка и купи си ја оригинална од Steam.

http://store.steampowered.com/sub/41/?snr=1_5_9__403

Или ако немаш картичка или ако си одлучен да имаш реална копија на диск, еве ти ги Академска Книга, односно Гејм Он, секогаш расположени за да ти ги олеснат џебовите што е можно повеќе.

http://www.akademskakniga.mk/mk/books/details/27213

На Steam = 11 евра = помалку од 690 денари,
во Академска Книга = 1.199 денари.

Провери и во Југотон, таму е многу поевтина отколку во Академска Книга, можеби дури и поевтина од Steam - немој да ме држиш за збор за ова второво, поминати се години од кога ја купив оригинална од Југотон, но знам дека беше помалку од 1.000 денари, можеби беше помалку и од 500 денари, но не помнам добро.

Ја нема на официјалниот веб сајт на Југотон, но вреди да прошеташ до ГТЦ Скопје и да провериш дали ја имаат на лагер Counter-Strike Anthology.
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Со оглед на тоа дека CS: GO може на сејл да си ја земе за два евреја, 1.6 воопшто не вреди 690 денари, а секако не 1.199.. Не се будали немој да си дал толку пари за играва, почекај си уште месец дена steam sale па купи си ја CS: GO
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
6
Здраво дечки..играм кантер 7месеци па ме интересира како можам да снимам демо на некој играч?
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
6
Инсталирај FRAPS.
го инсталирав..се снајдов околу тоа..сега ме интересира уште нешто.Како да го погледнам демото на пример шо некој играч го поставил на група т.е некој е баниран поставил демо како да го погледнам јас?? :)
 
Последно уредено:

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
го инсталирав..се снајдов околу тоа..сега ме интересира уште нешто.Како да го погледнам демото на пример шо некој играч го поставил на група т.е некој е баниран поставил демо како да го погледнам јас?? :)
Која група, какво демо, каде, која екстензија, како е снимано? Повеќе инфо...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
го инсталирав..се снајдов околу тоа..сега ме интересира уште нешто.Како да го погледнам демото на пример шо некој играч го поставил на група т.е некој е баниран поставил демо како да го погледнам јас?? :)
го ставаш демото во cstrike фолдерот и ја пушташ кантер и во конзола пишуваш playdemo и името на демото
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Здраво дечки..играм кантер 7месеци па ме интересира како можам да снимам демо на некој играч?
не ти треба никаква програма...отвораш само конзола пиши record остај празно место и името на играчот и готово снимено ти е во cstrike фолдеро а за прегледвање ти кажа погоре upper
 

Kajgana Shop

На врв Bottom