White Dimension - Скопски Саем - 18.10.2014

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
:icon_lol::icon_lol::icon_lol: Оди нешто ебни... Ема нема да ти даде
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Алал да му се парите на Arctic Moon кои си ги лапна, еве уште нозете ме болат од скокање.
@Satellite дај некако да му ја дознаеме tracklist-ата :D
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Artic Moon искина за сите пари,доволно беше !!!!! Beltek ништо посебно.A Emma , за мене , небитна во цела прича.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Добар беше Белтек, настапот на Ема беше лошо осмислен и реализиран (како и самата журка) сепак ја отпеа Not Enough Time. Арктик пушта транс без никаква мелодија го слушав пола саат и си отидов
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Moe видување вака од страна

- Најслаб WD досега во поглед на беден декор. Неколку балончиња и две крпички бели од страните се декор само ради реда демек „еве имаме нешто бело ама да не е без ич“. Бината/екрани изненадувачки голема со оглед на тоа дека 5та хала е прчвара, така да ако ништо друго тоа беше впечатливо.

-Претходните WD-а имаа нешто специфично за најава - виолини, гитари, плесачици, балони од кров, чуда врагови. Оваа година ништо слично немаше.

- знам дека ова не е кривица на организаторите ама публика... ЛЕЛЕ, ПУБЛИКА. Ова не е публика за WD, ова е максимум за детски фестивал или Greatest Hits журка. Атмосфера нула освен на неколку траки од моронскиот big room на Beltek ( организатори, for real? Викнавте типац што пушта музика што иде на локални радија 24/7 for fuck sake) и ако се заебаа да дигнат раце на некоја мелодија од Арктик.

- Арктик барем тоа што го слушав беше пристоен, ама не сум нешто многу многу по таквите трансови па си отидов порано.

- Emma Hewitt. За неа отидов и уште еднаш ќе кажам, не заслужува ВАКВА публика артист од нејзин калибар. Девојчето си отпеа екстра (звучеше мање више ко CD да слушаш), контакт со публика екстра, позади гледав се изнаслика со цел саем, па дури и помина преку моментот што МОРОН ОД ПУБЛИКА ФРЛИ ФЛАША ВОДА НАКАЈ НЕА. Да беше локален диџеј гарант ќе се симнеше од бина и немаше да продужи да пушта, Ема најпрофи си заврши својата работа. Па добро бе луѓе, кењате дека све се носат исти диџеи, кењате дека се носат неактуелни фаци што пред 10 години биле познати , кењате дека се носат неталентирани цицкотреси ( Антонија/Морена/како и да се викаше таа со една песна), кењате дека се носат „најдобри во светот“ топлес диџејки...


И сега за 300 посрани денари ви доаѓа Emma fuckin' Hewitt која е најдобар/најактуелен вокал на транс цена, свршавате на нејзини траки кога ќе ги пуштат Армин/Маркус Шулц/Сандер/Даш Берлин...Ама она доаѓа стасом и гласом и феноменално ги пее во живо и ко муфљузи ја глеате и не ви чини и ја гаѓате со флаши? Ма јас да бев организатор , викање секјурити и мењање личен опис на типот што го фрли шишето.

Се надевам само организаторите нема да се обесхрабрат ( јас искрено би се) па за наредни WD журки пак да носат „проверени“ ( читај, милион пути дојдени тука и со траклист што го пушта секој втор локален) диџеи. И пак ке повторам, ваква публика не заслужува ништо, осим Бабура да им пушта хитчиња и Панчо да ги загрева.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom