Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Ke видиме.
Во неколку наврати Блекет и Рохо не размислуваа исто, али им треба конзистетност во играње заедно.
Нека ги проба сите, и нека играат оние меѓу кои има најдобро разбирање.

Рафа и Џонс ми се најсигурни од задната 4-ка, со LB и LCB може свашта да се деси.
Опцијата Блекет го става ЛВГ на слатки маки.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.044
Ke видиме.
Во неколку наврати Блекет и Рохо не размислуваа исто, али им треба конзистетност во играње заедно.
Нека ги проба сите, и нека играат оние меѓу кои има најдобро разбирање.

Рафа и Џонс ми се најсигурни од задната 4-ка, со LB и LCB може свашта да се деси.
Опцијата Блекет го става ЛВГ на слатки маки.
Јас би ги играл истите 4ца од минатата утакмица во задна линија, малце е непријатно ради Шо дека е многу платен, а сега мора да поседи на клупа, но ништо страшно 19 години е :)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Јас би ги играл истите 4ца од минатата утакмица во задна линија, малце е непријатно ради Шо дека е многу платен, а сега мора да поседи на клупа, но ништо страшно 19 години е :)
Богами Рохо нека пружа такви утакмици(како претходната) и ќе го чува детето на клупа а и ќе го приземји малце... на крај краева барем ќе се развива правилно и ќе се пазат да не го прегорат нели уште 19 години има :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Богами Рохо нека пружа такви утакмици(како претходната) и ќе го чува детето на клупа а и ќе го приземји малце... на крај краева барем ќе се развива правилно и ќе се пазат да не го прегорат нели уште 19 години има :D
Кое прегорување, уште нема деби за нас. :ROFLMAO: :P
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Тоа ќе пишав, ќе ја исклучиме ринглата да не прегори. :D

Вака така, Смолинг ис бек, Џонс, Керик, Фелаини, опасни опции ќе има, да продолжат у исти ритам ко претходната, ќе стане интересно и на табелата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Хе, можно е и на нареднава pre-season tour да носиме Nike дресови.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Кикица Ди марија
Мата
Фалкао

Док руни и рвп плетат чорапи на клупа.

И зимаат лш.
Е, не.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.044
Хе, утре ние тепаме и Сити нека ги тепаат на Челзи, или барем нерешно да завршат и да се средат малце работите :D
 
Последно уредено:

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Zdravo crveni gjaoli , CAROT ostana kaj nas kako sto vi kazav , ima edna lesna povreda no vecerva bi treba da igra malku protiv Milan . Sretno ova sezona vo Premier League i socustvo za eliminacijata protiv MK DONS 4:0 , denes gi imam igrano na tiket ovie MK DONS opasni se :P
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
652
Поени од реакции
516
Zdravo crveni gjaoli , CAROT ostana kaj nas kako sto vi kazav , ima edna lesna povreda no vecerva bi treba da igra malku protiv Milan . Sretno ova sezona vo Premier League i socustvo za eliminacijata protiv MK DONS 4:0 , denes gi imam igrano na tiket ovie MK DONS opasni se :P

Ни фалеше во темава.. :) Добро што се врати :)
 
E

Epsilon

Гостин
Не можеш да ја дефинираш одбранбената 4ка затоа што изиграле маестрално против КПР. До некни го критикуваа Еванс, меѓу кои и јас го делам тоа мислење дека не е за прв тим. Иако спаси чист гол, воопшто не е стабилен и сигурен назад, доколку се повредува почесто Џонс, ќе бидат во тешка ситуација.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
денес велбек vs клеверли .... борба на титаните но прашањето е кој ќе победи :D
Aу планирав Реал да гледам пошто ги иам на ливче, ама ова не смее да се испушти. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom