Vikings

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ја изгледав и втората сезона , многу појака од втората , лонг лив д кинг. Некако повеќе е вложено во вторава сезона, повеќе борби, повеќе актери... Сеа проблемот е кој ке чека една година за нова сезона , а што убаво беше вака за месец дена 2сезони:(
 
T

Torchyrus

Гостин
Не гледам многу серии освен BB,Got и Arrow. Оваа почнав да ја гледам во средата, а веќе сум на 8ма епизода втора сезона, кога нема фудбал ја гледам серијава, дефинитивно е предобра го има тоа што го нема во GOT многу акција и војување, крв на сите страни.Ателстан ми е најјак лик ќе видиме што ќе се деси со него понатаму, малце ми падна жал за првата жена на Рангар, но еве ја се врати и имам некое чувство дека пак ќе бидат заедно :love: Нема многу дијалози и нешто превише изненадувања, но сепак се наоѓа нешто како во случајот кога Ателстан го спасија од распнување очекував да се опростиме од него... Оцена 8.5/10
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Штотуку ја изгледав втората сезона. По крајот на првата, ја баталив малце серијава некако не ми остави којзнае каков впечаток. Солидна ама ништо посебно, не ја гледав со некој мерак. Случајно видов дека втората сезона целосно излегла, па реков да и дадам уште една шанса. Не се разочарав. Изгледана за 2 дена, секако. :icon_lol: Каде каде подобра од првата. Многу драма, далавери, акција, преговори..

Искина вторава сезона. Тотално искина. Одлична! Лагерта :love: :cuc: Флоки :cuc: Роло :cuc: Blood Eagle сцената :eek: Финалето од втората сезона :cuc:

И да... саундтраков... :cuc:


Can't wait for S03.
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Штотуку ја изгледав втората сезона. По крајот на првата, ја баталив малце серијава некако не ми остави којзнае каков впечаток. Солидна ама ништо посебно, не ја гледав со некој мерак. Случајно видов дека втората сезона целосно излегла, па реков да и дадам уште една шанса. Не се разочарав. Изгледана за 2 дена, секако. :icon_lol: Каде каде подобра од првата. Многу драма, далавери, акција, преговори..

Искина вторава сезона. Тотално искина. Одлична! Лагерта :love: :cuc: Флоки :cuc: Роло :cuc: Blood Eagle сцената :eek: Финалето од втората сезона :cuc:

И да... саундтраков... :cuc:


Can't wait for S03.
Одлична песна,се ежам на почеток кога ја слушнав :D еееееееее ...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Ауу многу добра серија (y) Ми останаа уште 5 епизоди од втората сезона.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Mи останаа од втора уште 3 епизоди. Еве се кандисувам да ги догледам веќе месец дена :D Ок е серијата, ништо спектакуларно, ама сосема ок.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
А што е спектакуларно? walking dead? гејовите на big bang theory ? csi miami? arrow? ... освен game of thrones и breaking bad кој се неспоредливо најспектакуларните и најдобрите сериски филмови у поново време , не гледам ништо друго подобро од Vikings .
 
W

wicked_1

Гостин
А што е спектакуларно? walking dead? гејовите на big bang theory ? csi miami? arrow? ... освен game of thrones и breaking bad кој се неспоредливо најспектакуларните и најдобрите сериски филмови у поново време , не гледам ништо друго подобро од Vikings .
Hannibal
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
А што е спектакуларно? walking dead? гејовите на big bang theory ? csi miami? arrow? ... освен game of thrones и breaking bad кој се неспоредливо најспектакуларните и најдобрите сериски филмови у поново време , не гледам ништо друго подобро од Vikings .
Sherlock, House of Cards, True Detective (ако алудираш на оние кои уште течат и се снимаат), Тhe Wire, Six feet under, Sopranos, Lost од оние кои поминале.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
The wire е спектакл ... од толку спектакл неможев до трета епизода да стигнам. Sherlock и Lost... Како и да е не ми е поента да се контрам со никого, вкусови се у прашање..
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
The wire е спектакл ... од толку спектакл неможев до трета епизода да стигнам. Sherlock и Lost... Како и да е не ми е поента да се контрам со никого, вкусови се у прашање..
The Wire e една од најдобрите на сите времиња, не само после 2000-та наваму :)
Можеби има бавен почеток(што и јас истото го осетив) ама понатамошниот развој е страшен, од хумор, до глума и развој на приказна. Ако се кандисаш запни и се од почеток, ако не губиш, нз друго шо да речам.

И нормално кога Викинзите ќе ги споредам со овие серии во чие сценарио има триста заплети, мајндфакови и строга детална разработка за која се потребни вишок капацитети да се напиши и сработи како комплетно дело, ми иди просек. Како што кажав Викинзите е интересна за гледање, акција, лесен развој на настаните, добар историски приказ и појава на интересни ликови, но е далеку од култна серија :)

То е то, да не ја грдиме темава. Да ја оставиме за другите, или пак за новата сезона.
 
E

Epsilon

Гостин
Стигнат сум до втора епизода од втората сезона, добра серија али не е нешто wow како GoT. Интересен лик ми е Флоки, а исто и Рагнар до одредена граница. Премногу е powerfull во однос на другите, а тука негде можеби и Роло, барем засега. И Роло ми е како недораснато детиште, сличен на мене, но јас сум барем далеку помлад од него. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom