Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Гледам вчера заебаваше нешто, сакав за Арктик да пишам и општо во рок-от дека у последни 5/6 год од се шо излезе беше тежок просек накај досада, и одма те тераше да се шифташ на некој друг правец. Албумов на Арктик лани беше предобро нешто у споредба со се што излезе у тој правец. Досадни беа се шо извадија и Foo Fighters, Coldplay, Thirty Seconds to Mars, Muse, Green Day итн. Не тврдам дека AM ќе дое на ниво на Hotel California, Kill'em All, Back to Black, Abbey Road, The Wall, The Dark Side of the Moon итн, али и тоа како има пролазна оценка, само си треба време да легне музиката да се омекнат хејтериштата. Отиде јако меинстрим затоа хејташ :)), али се шо е квалитет зафаќа огромен медиумски простор. Нека продужат вака дечките.
Arctic Monkeys - Arabella[DOUBLEPOST=1410799776][/DOUBLEPOST]хејтерите @Dr. Gonzo i @Krk1 одма лајкови ти стаиле :D
Јас пробав да ги разберам и да ја прифатам промената на која се решиле, ама тешко ми одеше и се откажав. Го преслушав без никакви предрасуди и очекувања, онака лагано албумот 3-4 пати, за да бидам пообјективен. Но по слух не успеав да пронајдам ниту една песна која комплетно ќе ја попримам, ниту пак песна која воопшто ќе ја примам. Најблиску до такво нешто беше Do I wanna know, но сепак не некако доволно ко шо сакам :D
Јас сум скептик за муабетов шо го кажуваш. Јас пратам една друга вода, за тоа што ќе постани легендарно со тек на време. Типувам на бендов и мелодиите дека ќе бидат Дорси на своето време, (покрај овие мечкастиве во потписов секако :P)

Godspeed You! Black Emperor - Mladic
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Interpol - Precipitate

Една подзафрлена песна од Ep, која не се најдува на албумите. Оној стар Интерполоски звук кој внесе свежина во почетокот на 2000-та година на алтернативната сцена. Вокалов ми е толку посебен и ме одмара, то чудо едно.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Гледам вчера заебаваше нешто, сакав за Арктик да пишам и општо во рок-от дека у последни 5/6 год од се шо излезе беше тежок просек накај досада, и одма те тераше да се шифташ на некој друг правец. Албумов на Арктик лани беше предобро нешто у споредба со се што излезе у тој правец. Досадни беа се шо извадија и Foo Fighters, Coldplay, Thirty Seconds to Mars, Muse, Green Day итн. Не тврдам дека AM ќе дое на ниво на Hotel California, Kill'em All, Back to Black, Abbey Road, The Wall, The Dark Side of the Moon итн, али и тоа како има пролазна оценка, само си треба време да легне музиката да се омекнат хејтериштата. Отиде јако меинстрим затоа хејташ :)), али се шо е квалитет зафаќа огромен медиумски простор. Нека продужат вака дечките.
Arctic Monkeys - Arabella[DOUBLEPOST=1410799776][/DOUBLEPOST]хејтерите @Dr. Gonzo i @Krk1 одма лајкови ти стаиле :D
Aбе не дека хејтам пошто отидено ептен мејнстрим, таман работа, не сум од тие што ја делат музиката на мејнстрим и андеграунд, туку само не ми се допаѓаат текстовите и атмосферата во новиот албум, онака ми е, не дека е тиња, музички црпнале инспирација од некој извор, склопиле онака албум за поширока маса и тоа е тоа.
Постарите нивни дела ми се поинтересни.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Како ја почнав вечерта со запри, запри виолино, а завршив со нив :ROFLMAO: Малце ми се смешни дека се некоја копија на Лајбах и Рамммм, али ми се свиѓа дека јадат говна за трулоста на општеството, сите нас, сите вас и тека.

FEUD - "Milion Milja" (Planeta majmuna)

FEUD - Vlast, live
 

Kajgana Shop

На врв Bottom