Заработка на интернет (официјална тема)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Овие од Фивер стварно се зезаат.
Тамам се решив да почнам од ново, потрошив неколку дена на креирање слики, снимање видео и оптимизирање на текстот, кога сега гледам во пребарување го ставиле Hight rating табот пред Recomendet.
Досега кога се пребаруваше излегуваа гиговите од recomendet, каде што гиговите кружеа и имаше шанси да се добие нарачка.

Сега незнам дали да ги пуштам гиговите, или да почекам можеби пак ќе го вратат recomendet табот прв.
Абе шо му се мислиш пуштај таму, додека некој од Шри Ланка не ти го зел местото и шансата. Има шанси на фајвер како нема...само квалитетот носи резултат, а тоа се гледа од рејтингот и коментарите што ти ги оставиле претходните клиенти. А за тоа дека може да налепиш на некој гнасен да те искористи, да си ги земе фајловите и после да бара cancellation, можно е, секаков народ има, ама мислам дека многу ретко се случува, посебно ако клиенти ти се претежно од САД, Канада, Австралија (y)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Абе шо му се мислиш пуштај таму, додека некој од Шри Ланка не ти го зел местото и шансата. Има шанси на фајвер како нема...само квалитетот носи резултат, а тоа се гледа од рејтингот и коментарите што ти ги оставиле претходните клиенти. А за тоа дека може да налепиш на некој гнасен да те искористи, да си ги земе фајловите и после да бара cancellation, можно е, секаков народ има, ама мислам дека многу ретко се случува, посебно ако клиенти ти се претежно од САД, Канада, Австралија (y)
Ќе пуштам секако, многу труд вложив па на крај малце се разочарав. Иначе гиговте ги палам утре, понеделнички :D
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Ќе пуштам секако, многу труд вложив па на крај малце се разочарав. Иначе гиговте ги палам утре, понеделнички :D
Тоа што го кажа боби, сакав да ти го кажам. мислам дека на 2 недели така нешто се менуваат местата на high rating и recomended, ама како и да е ти пушти ги гиговите и не му ја секирај :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Ako ste po bitkoini/foseti/satoshi i slichno eve edna interesna strana.Isplaka vo nedela,znachi denes me isplati.E sega,shto treba da pravite?Prvo,naprajte si bitcoin wallet,eve tuka - https://blockchain.info
I posle toa so vashiot account odite tuka - http://moonbit.co.in/?ref=faa511921083
I toa e toa,ovaa stranica pochnuva da gi otchukuva vashite satoshi.Znachi passive income.Isplaka vo nedela,znachi denes me isplati.Edinstveno shto treba e odvreme navreme da pritisnete toa claim your reward.Ne ochekuvajte nekoi basnoslovni zarabotki,no sepak,ova e pasivno,ne treba nikakva aktivnost,samo do drugata nedela gledajte toa claim your reward da go pritisnite.I ushte neshto,dokolku nakachite referijali,25% od nivnata zarabotka idi kaj vas.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Ako ste po bitkoini/foseti/satoshi i slichno eve edna interesna strana.Isplaka vo nedela,znachi denes me isplati.E sega,shto treba da pravite?Prvo,naprajte si bitcoin wallet,eve tuka - https://blockchain.info
I posle toa so vashiot account odite tuka - http://moonbit.co.in/?ref=faa511921083
I toa e toa,ovaa stranica pochnuva da gi otchukuva vashite satoshi.Znachi passive income.Isplaka vo nedela,znachi denes me isplati.Edinstveno shto treba e odvreme navreme da pritisnete toa claim your reward.Ne ochekuvajte nekoi basnoslovni zarabotki,no sepak,ova e pasivno,ne treba nikakva aktivnost,samo do drugata nedela gledajte toa claim your reward da go pritisnite.I ushte neshto,dokolku nakachite referijali,25% od nivnata zarabotka idi kaj vas.
Колку те исплатија?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Kakov mesec bre vetruvi edni,za 2 dena bez rabota,bez nishto,samo adresa stavash.Prochitaj shto sum napishal.I toa e pochetok,od sekoj referijal dobivash 25% od negovata zarabotka.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Колку време е потребно за ново креиран гиг да се појави во search кај фивер?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Ete izvestuvanje i od mene,i oneworldbux i unitedworldbux mene me isplatija veke po 3 pati.Ama,izgleda poveke nema isplata.Inaku ist administrator e i na futurebux.Toa e,kar od niv okolu 100$ i sega izgleda e fajront,slichno kako i ptcircle/btcircle.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom