Кои ви се омилени предмети ?

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Абе баш постарите го викаа ОТО, а мислам дека после беше сменето во ОТП. Јас кога го учев тој предмет, ни го кажуваа како ОПТ, тоа беше 2005-2006 некаде.
Епа изгледа така било тогаш, знам битно дека беше менувано името на предметот и дека ја коа одев во школо беше ОТП, е сега дали тоа било новото име или отпосле го сменија незнам, ама во секој случај делува дека е така како што кажа, порано било ОТО а сега е ОТП. Во секој случај ги откривме кое што значи :)
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Епа изгледа така било тогаш, знам битно дека беше менувано името на предметот и дека ја коа одев во школо беше ОТП, е сега дали тоа било новото име или отпосле го сменија незнам, ама во секој случај делува дека е така како што кажа, порано било ОТО а сега е ОТП. Во секој случај ги откривме кое што значи :)
Ги откривме кое што значи ама не откривме зошто е укинато и заменето со дремење пред компјутер.:unsure:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Основно - Географија
Средно - Философија
Факс - Физика
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Омилни преднети ми се: Нож, клешта, камен и животинска кожа.
ovoj pa :pos:[DOUBLEPOST=1410287777][/DOUBLEPOST]у основно историја и географија ..најачи бев од цела генерација а идев и на натпревари :P
а сеа за у средно незз... у прва ми беше исто историја и тоа конституционо(за уставот)
во 2ра сега ств незнам уште

п.с у основно сеа ми текна и физика многу сакав ,многу ми идеше :)
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Ги откривме кое што значи ама не откривме зошто е укинато и заменето со дремење пред компјутер.:unsure:
А зашо, не се учи веќе ОТП и заменет е со информатика???
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Немав појма, ние имавме и ОТП и информатика...
Абе и ние имавме, ОТО редовен и информатика ,,изборен'' (финтата е што бевме натерани да бираме меѓу информатика и информатика :D) ама се фатав за глава кога слушнав дека скроз е укинат и информатика е ставен како редовен, а не ,,изборен''.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Социологија ми е доста интересен предмет. :D Од општа култура многу лесно можеш да извлечеш позитивна оцена, со тоа што опфаќа многу интересни теми за дискутирање и никогаш не е досадно. :D Плус професорката што ми предаваше ми беше една од омилените, знаеше како да го направи часот интересен и да ти задржи внимание. :D На пример да ми предаваше некој подосаден професор, што се води стриктно по книга, со бубање дефиниции... па не знам колку би ми бил омилен предметот. :свиркам:
Потоа на математика отсекогаш ми летало времето. Часот за час ми поминува. :ROFLMAO: Многу ми е интересно и доста сум активна на истиот. Ама дома да фатам книга - сачувај Боже. :D И покрај тоа што немам некоја оцена за фалење, комотно би можела да го сместам во групата на омилени предмети. :X3:
После тоа, се знае - ликовно и ОТП. Рај! :love: Тие два предмета се единствените каде што мрзам да правам муабет. Значи остај ме, дур влагам у филм дека сум да Винчи. :D
Во главно, се' зависи од професорот. Знам дека е клише, ама ако професорот е фер, интересен и коректен, автоматски и предметот ти станува подраг. Така мене во средно некои предмети ми станаа подраги, а некои ми се одмилија. :D
 
Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
Основно-македонски и ликовно
средно-бизнис
факултет-психологија
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Културно историско наследство и хистори чанел па мисљам психологија, мене ак ме најдовте.
Да бе и ликовна уметност, зато шо цртав надвор од зададените теми зато шо бев несфатен уметник, (импресионист и илузионист шо бе циркузант прав:D) и музичко образовање зато шо свирев на гајда фантастично се осеќав ко некој водач на клан саде уште шо неносев килт зш ми беше срам.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Јас првите три и последните четири часа не одев така да вискултурно беше мојот избор.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Немав омилени предмети. Самиот поим школо го мразев, а и сега да ме прашаш какво мислење имам за школото, пак ќе ти речам дека го мразам.
Среќен сум што го завршив еднаш за секогаш и што сега сум слободен човек:):coffee:
I jas ne go sakav i ne go prifativ skoloto i den denes ne go prifakjam. Kako mal i gradinkata ne ja prifaiv. Muabetot mi e sto odsekogash ne mi odgovarale ovie kulturno obrazovni procesi preku koi stanuvame robovi na sistemot. Imam citano eden dobar tekst za toa kako da prepoznaete stara dusa... Pod broj 1 bese neprifakjanje i odbegnuvanje na obvrskite vo skolo. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom