Дејвис куп и Фед куп (натпреварување по држави)

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Еден другар босанец утре ке ојт да ги гледат Федерер и Вавринка во живо, а јас чекам АТП Букурешт да се радвам на Симон и Фоњињи :гомце: :icon_lol:
Шо плачиш, те викав да ојме да гледаме и ние.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Утре мислам интересно ќе биде на Аргентина - Италија. Италијанциве водат 2-1, а утре се играат Берлок - Фоњини и Монако - Сепи.

Фоњини иако е ставен со 1,50 како фаворит против Берлок, стварно мислам дека Берлок има доста реални шанси да го победи. Добар е на земја, плус домашен терен, некни со Сепи иако го загуби првиот сет 4-6, после го реши набрзина со 6-0, 6-1, 6-2 во наредните 3 сета. Монако - Сепи ваљда ќе решаваат, по мое, иако Монако е во доста лоша форма, мислам ќе одиграат еден маратонски меч.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Чекајте сеа, Србија и Шпанија испаднаа или така ми се гледа на овие резултати? Ич не ми ни текна оти има Дејвис Куп викендов. :D

Да не ме разберете грешка, не оти Федерер и Вавринка се слаби, ама се зачудив оти не игра Ноле. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Чекајте сеа, Србија и Шпанија испаднаа или така ми се гледа на овие резултати? Ич не ми ни текна оти има Дејвис Куп викендов. :D

Да не ме разберете грешка, не оти Федерер и Вавринка се слаби, ама се зачудив оти не игра Ноле. :)
Испаднаа Србите и Шпанците, губат со по 3-0. Ноле уште лани рече дека оваа сезона нема да игра во Дејвис Купот, а Федерер не се знаеше дали ќе игра до четвртокот. :D За мене очекувани порази и на Шпанија и на Србија, со оглед на тоа дека кај Шпанија не играа Рафа и Ферер, а кај Србија Ноле, Јанко и Виктор.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Утре мислам интересно ќе биде на Аргентина - Италија. Италијанциве водат 2-1, а утре се играат Берлок - Фоњини и Монако - Сепи.

Фоњини иако е ставен со 1,50 како фаворит против Берлок, стварно мислам дека Берлок има доста реални шанси да го победи. Добар е на земја, плус домашен терен, некни со Сепи иако го загуби првиот сет 4-6, после го реши набрзина со 6-0, 6-1, 6-2 во наредните 3 сета. Монако - Сепи ваљда ќе решаваат, по мое, иако Монако е во доста лоша форма, мислам ќе одиграат еден маратонски меч.

Повеќе од еден сет нема шанси да земе берлок.
 
L

Löwe

Гостин
Србија - Шпанија во битката за опстанок во Светската група. Ќе се игра во Белград. Уште Рафа да потврди учество и спектакл :D
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Гледам на резултати некои играат до 2 добијани некои до 3
зш така ?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Гледам на резултати некои играат до 2 добијани некои до 3
зш така ?
Откако ќе стигне некоја држава до 3 победи, преостанатите 1 или 2 меча се играат на 2 добиени сета, бидејќи не одлучуваат за тоа кој оди понатаму.
 
L

Löwe

Гостин
Србија - Шпанија во битката за опстанок во Светската група. Ќе се игра во Белград. Уште Рафа да потврди учество и спектакл :D
Сепак не било точно ова, грешна информација сум прочитал
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Србија - Шпанија во битката за опстанок во Светската група. Ќе се игра во Белград. Уште Рафа да потврди учество и спектакл:D

Жребот за плеј оф колото треба да се направи после второто коло од Зонските Групи кое ќе се игра во Април месец, а носители се репрезентациите кои испаднаа во првото коло од светската група, два носители не можат да играат еден против друг, знаејќи го фактот дека Србија и Шпанија се носители, нема теорија да играат во плеј оф во септември.
 
L

Löwe

Гостин
Жребот за плеј оф колото треба да се направи после второто коло од Зонските Групи кое ќе се игра во Април месец, а носители се репрезентациите кои испаднаа во првото коло од светската група, два носители не можат да играат еден против друг, знаејќи го фактот дека Србија и Шпанија се носители, нема теорија да играат во плеј оф во септември.
Да да, погрешна беше информацијата :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Швајцарците пред пораз на домашен терен од Казакхстан.
Утре ќе им треба две победи, ако сакаат да се пласираат понатаму, денес дубл-от Федеринка загуби од Недовјесов-Голубев со 3-1 во сетови.

Чешка е веќе полуфиналист, неизвесно е на дуелите Италија - Британија, Британците водат со 2-1, исто и на дуелот во Нанси, каде Германија води против Франција со 2-1.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Вавринка - Кукушкин ќе биде јако утре, Вавринка е во мизерна форма. Ако победи после е само формалност, Федерер лесно ќе добие со Голубев.

А, и Франција - Германија ќе биде јако, мада мислам дека испаѓаат, и Тсонга и Бенето се мизерија во последно, не верувам дека двајцата може да победат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Никој не пишал педери, Франција - Швајцарија ќе играат во финалето на Дејвис купот. Еве му шанса на Федерер да земе и една репрезентативна титула. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom