Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Gerrard: "Čim sam vidio Suarezov griz, znao sam da ide iz Liverpoola."

Уште еден доказ дека се беше однапред смислено и договорено, најверојатно со челниците на Барса кои сигурно знаеја дека Ливерпул нема да си дозволи повторно поради казна на Суарез да ја изгубат премиер. (y)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.765
Богами ни у време на Пеп не знам дали имало казна за потпишување автограм :D
Лучо ебати диктаторот :D
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Веќе го казнил 6000 евра. Не знам со кој памет се загрева и отиде да потишува автограми. Ми се допаѓа Енрике со овие цврсти потези.
Инаку на твитер пред некој ден, Енрике објави слика на која возел 6 саати точак. Никој од играчиве нема кондиција како него.:icon_mrgr:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Messi and Busquets were the Barcelona players who made most tackles (3 each) against Villarreal yesterday
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
Шо сторија се натегање за Асенсио од Мајорка и не го донесоја. Не им се даваше уште еден милион.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Знам дека имавме две стативи против Виљареал, ама пак, ова беше научна фантастика лани:

Barcelona are the only team yet to allow their opponents a shot on target in the Liga this season
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.765
Шо значи, џабе пари за голмани фрлавме :D Можебе и без голман да им играме, противниците и така не можат да го погодат голот. :D
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Значи во загуба сме колку за Суарез што сме платиле. Другите трансфери се покриени со Цеск и Санчез.

На крај испадна дека Зуби бил поспособен од што го мислевме. Или па Луис Енрике не трпи многу срања па го терал и Зуби да трча низ Камп Ноу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom