Светско првенство - Шпанија 2014

Старо/нов Светски владетел?

  • САД без дрим тимот

    Гласови: 37 62,7%
  • Шпанија

    Гласови: 12 20,3%
  • Франција

    Гласови: 3 5,1%
  • Аргентина

    Гласови: 1 1,7%
  • Литванија

    Гласови: 2 3,4%
  • Бразил

    Гласови: 0 0,0%
  • Словенија

    Гласови: 4 6,8%

  • Вкупно гласачи
    59
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
пишува дека е без дрим тим затоа што е еден од најслабите состави на САД досега. Турците кои имаат смена на генерација ги водат со 5 на полувреме "суперѕвездите". Ама јас пак ќе си останам на тоа дека можат да ја тепаат секоја екипа со најмалку 20 разлика.
Не сум сигурен дека е најслаб тим досега. Пред 10тина години имаа послаби екипи од оваа на 2-3 последователни турнири.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Не сум сигурен дека е најслаб тим досега. Пред 10тина години имаа послаби екипи од оваа на 2-3 последователни турнири.
па да де, ЕДЕН од најслабите чисто поради тоа што 90% од екипата нема искуство од интернационална кошарка.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Абе дај не зезајте, имаат добра екипа, тоа што се дудуци, што не знаат да играат одбрана и тимска кошарка е сосем трета работа. Тој што ќе ги спушти под 90 поени многу веројатно и ќе ги победи.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Филипини играат со Аргентина и имаат негатива од 5 поени, но во првата четвртина ги изгазија со тројки на аргентинците така да интересен натпревар ќе биде во второто полувреме. :)
Ја се извињавам, “коментаторите“ од Шител кажаа дека Филипинциве играат со Хелада. Ако се нормални ја глава сечам. :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
За мене од сеа почнуа Сп,конечно ова више личи на нешто,се надевам дека нема пак да ја усерат.
Ајмо Бразил:vozbud:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
За мене од сеа почнуа Сп,конечно ова више личи на нешто,се надевам дека нема пак да ја усерат.
Ајмо Бразил:vozbud:
Тек кога ќе даваат на Сител во ХД.Инаку ми се чинеше или Игорче Марк Гасол го рече Луис Скола?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Само јас мислам дека Шпанија ќе ја прегори Америка?
Чим можеа пред 2 години да се држат со дрим тимот (107-100 мислам дека заврши) не гледам причина зошто не би можеле и против овој тим. Плус и дома играат.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Како играат Шпанциве , милина да ги гледаш. Се согласувам дека имаат шанса против Америте - поискусни се,домашен терен и играат одлично тимски и сите ги имаат подредено квалитетите според барањата на екипата.
Во прилог ,расположението во Шпанија по игрите од деновиве :D
Ја менувам сестра ми за маица од Рики
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Во БИБЛ се игра подобра кошарка отколку на Украина - Турција.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Како го примија литванциве прва четвртина, што Чичолина можи лајна да јаде :coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom