Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ja planiram da idam ovoj petok do atrumica.IMA dosta dobro "ubeduvacki" sposobnosti :)))
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Nemam rodnina.pojma neam Sto kazuvaat.ako sakas I si spremen da smenis Pasos,Sto e Problemot da ides do strunica da vidis licno Sto e rabotata?
 

R.1

Член од
23 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
57
барам мислење, чекав 6 месеци+, да ми ја преведат дипломата за завршено обрзование, мак>буг. сега е готова, сакав возачката да ја сменам, мак за бугарска, што мислите да ја менувам или не?
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
барам мислење, чекав 6 месеци+, да ми ја преведат дипломата за завршено обрзование, мак>буг. сега е готова, сакав возачката да ја сменам, мак за бугарска, што мислите да ја менувам или не?
Мењај дозвола.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
67
Поени од реакции
12
Site vie so sakate potvrdi od klubot vo strumica ne popolnuvate pristapnici na internet, potrosete nekoj denar strumica ne e do berlin. Samo direkno tamu mozete da zbrkate rabota i pri toa da imate rodnina so BG pasos i normalno dokumenti so ve povrzuvat so nego.... Jas bev i srediv rabota zatoa i vi pisam
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Site vie so sakate potvrdi od klubot vo strumica ne popolnuvate pristapnici na internet, potrosete nekoj denar strumica ne e do berlin. Samo direkno tamu mozete da zbrkate rabota i pri toa da imate rodnina so BG pasos i normalno dokumenti so ve povrzuvat so nego.... Jas bev i srediv rabota zatoa i vi pisam
taa potvrda ja davaat bez nieden rodnina so bg pasos?
i sto usvari e postapka koga ides vo klubot vo strumica:
`dobar den, ja sum toj i toj. moze li potvrda?`
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
67
Поени од реакции
12
taa potvrda ja davaat bez nieden rodnina so bg pasos?
i sto usvari e postapka koga ides vo klubot vo strumica:
`dobar den, ja sum toj i toj. moze li potvrda?`
Znaci rodnina so bg pasos mora da imas i da se povrzis so nego neznam zosto ne vi e jasno 100 pati e kazano eve jas vi kazav deka izvadov takov dokument od klubot i toa vi e sigiren izvor na informacija zosto samo nekoj demanti i nekoj dezinformaci se pisat tuka ne mi e jasno
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
143
Поени од реакции
56
луге ако може мала помош од вас сега ми пишува вака на проверката (Преписката е в'рната за доп'лнителна проверка.) а порано (Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.) е сега мислам дека е при крај постапката за издавање не ми бараат никаков документ, или се лажам ако сака некој да ми објасни ? фала
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Znaci rodnina so bg pasos mora da imas i da se povrzis so nego neznam zosto ne vi e jasno 100 pati e kazano eve jas vi kazav deka izvadov takov dokument od klubot i toa vi e sigiren izvor na informacija zosto samo nekoj demanti i nekoj dezinformaci se pisat tuka ne mi e jasno
a kolku tocno se plaka druze za da se dobie potvrdata od klubot?i dali znaes koga ke pocnat da izdavaat i za tie sto nemaat bg rodnina.[DOUBLEPOST=1409611923][/DOUBLEPOST]
луге ако може мала помош од вас сега ми пишува вака на проверката (Преписката е в'рната за доп'лнителна проверка.) а порано (Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.) е сега мислам дека е при крај постапката за издавање не ми бараат никаков документ, или се лажам ако сака некој да ми објасни ? фала
sega druze ti pisuva deka si vraten na dopolnitelna proverka i treba da dostavis dopolnitelni dokumenti
stari bugarski dokument od baba dedo slucajno ako imas ili pak vidi so klubov potvrda ako mozes da izvadis i da dostavis toa e, a koga bese na intervju i kade?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom