Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Од ваше искуство, каде низ Скопје можам да најдам добра копија на парфем, да трае барем некое време?
 
Член од
19 октомври 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Да ве прашам, дали Њу Јоркер врши замена на производот?(Помала, поголема величина)?
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Да не знае некој дали има кај нас во Pull and Bear вакво и што пари е ,или ако нема таму кај може да се најде.Би ви бил премногу благодарен

 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
457
Поени од реакции
98
Каде во Скопје може да најдам добар кожен машки паричник ( tommy hilfiger, boss и др.)
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.625
Поени од реакции
7.657
Kaде можам во Скопје да најдам машки фармерки од кордура? Во Тимберленд немаат.

 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Од ваше искуство, каде низ Скопје можам да најдам добра копија на парфем, да трае барем некое време?
Зелен Пазар......... имам купено и речиси се исти како оригиналните......, овој јас сега што го користам го купив од Зелен Пазар кога бев во Скопје и сум презадоволен..... одкога ќе испрскам со парфемот на блуза следните два (, а може и повеќе) дена уште мириса:)







Купувам патики за кои фрлам доста пари, без разлика дали се марки или не и после пола година - година, почнуваат да не се во ред.... се одлепуваат, почнуваат вода да примаат, тоа гумата/ѓонот се рони....... едноставно почнуваат да се распаѓаат.

Каде во Гостивар или во Скопје можам да најдам асални патики кои ќе потраат нешто подолго до 1000 денари (ако може и за поевтино)?:)
 
П

Пепси_

Гостин
никаде....а какви марки купи од 1 000 денара па сакаш да ти траат ? :facepalm:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
никаде....а какви марки купи од 1 000 денара па сакаш да ти траат ? :facepalm:
Сум носел и марки кои се доста повеќе од 1000 денари, но сум носел и нешто што не е марка, а било околу 1000 денари.

Но и едните и другите нечинат, затоа веќе и нефрлам нешто многу пари за патики...., затоа и прашав..... каде има асални патики околу 1000 денари?:)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Од ваше искуство, каде низ Скопје можам да најдам добра копија на парфем, да трае барем некое време?
Во ТЦ „Веро“ (така ли се вика тој спроти Народна банка?) има копии за 200 денари.
Купив копија на овој и трае додека не се избањаш.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Дечки, вакви панталони (Cargo Pants) да не знаете каде има? Или ваков вид. Нејќам да носам од оние тесните фармерки, преку глава ми са.

Ја сум од Свети Николе и го прошетав целиот град и немо у никој бутик. На 15ти ќе одам за Штип и дали има таму некаде некој бутик или продавница шознам.
И дали уопште се продаваат низ Македонија?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Дечки, вакви панталони (Cargo Pants) да не знаете каде има? Или ваков вид. Нејќам да носам од оние тесните фармерки, преку глава ми са.

Ја сум од Свети Николе и го прошетав целиот град и немо у никој бутик. На 15ти ќе одам за Штип и дали има таму некаде некој бутик или продавница шознам.
И дали уопште се продаваат низ Македонија?
во Сирија 103% ќе најдеш:icon_mrgr:
 
П

Пепси_

Гостин
Дечки, вакви панталони (Cargo Pants) да не знаете каде има? Или ваков вид. Нејќам да носам од оние тесните фармерки, преку глава ми са.

Ја сум од Свети Николе и го прошетав целиот град и немо у никој бутик. На 15ти ќе одам за Штип и дали има таму некаде некој бутик или продавница шознам.
И дали уопште се продаваат низ Македонија?
ja imam rabotnicki pantaloni ne otvoreni lepenkata mozis so pegla da a trgnis
 

Kajgana Shop

На врв Bottom