Помош, проблеми, прашања, совети...

Ф

Флеш

Гостин
Што опции имаш преку него, Remove или Restore WAT?

После ако го тргнеш тоа треба пак со Loader да го хакнеш њиндоусот.
Го средив проблемот . Претходно што бил кракот ,изгледа толку векот му бил ,па поради тоа делумно ми даваше знаци компјутерот дека имам нелигитимен систем . Му направив scannow , го поправи,ми се покажа целосно знакче и предупредување дека ми е нелигитимен , земав WAT Fix и го избриша претходниот и со Daz Loader му ставив сертификат и нов серијал . Мисијата е завршена ,среден проблем ... фала иначе :cuc::coffee:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Дечки, имам монитор LG L1718S. Порано помалце беа забележливи а сега многу повеќе, цртички кои мрдаат цело време, не можам подобро да објаснам... На 75 херци ми работи. Некаква идеја што би можело да биде?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Хмм како да проверам дали матичната од лаптопо е исправна или не? Матичната е ms-16711 ver 1.2 а лаптопо е msi ms-6837d Лаптопо не сака да запали воошто, сопственикот на лаптопчево го однел даму го исчистат зашо многу греел и на крај кога м уго вратиле не палел воопшто. Чаре? Ми велат прегорена била матичмната ама не гледам никаде нешто стопено така.
 
Член од
11 август 2014
Мислења
38
Поени од реакции
6
Последниве скенирања на компјутерот ми се некако сомнителни кога го скенирам ми излегува во Processed file:SVC . untitled.JPG Во претходните скенирања мислам дека не ми излегуваше SVC. И напишав на search SVC и ете што ми излегува untitled1.JPG Ме интересира дали тоа се некои вируси? Однапред благодарам
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
20
Ако може некој да ми каже овластен сервисер за Toshiba ми треба за лаптопот.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Не знаев кај да прашам па ај тука .. вака имам од A4Tech безжична тастатура и маус е сега последни 2-3 дена маусов почна сам рандом да си ги менува левиот и десниот клик .. седам нешто читам онака .. и да отворам нов таб морам прво десен па лев клик да кликнам инаку левиот нема никако да работи.
Инаку пробав десниот да го користам како лев ама не сака морам десен да кликнам па лев и тогаш левиот ке функционира океј за некое време па после пак иста приказна
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Дечки, имам монитор LG L1718S. Порано помалце беа забележливи а сега многу повеќе, цртички кои мрдаат цело време, не можам подобро да објаснам... На 75 херци ми работи. Некаква идеја што би можело да биде?
Други кабли, уклучи - исклучи ако немаш други....ако пак е исто излеа некој излез/влез е заебан.
 

zx0

CNC operator
Член од
12 октомври 2013
Мислења
10
Поени од реакции
1
Здраво Народе!
Пред некој ден купив комплетна сателитска опрема: Тањир од 120cm со LNB и со моторче (Diseq) и ресивер ONIX 4000C.
Барам помош, односно одговор на прашање, што можам да гледам со овој ресивер и што можам од интернет да симнам и да убацам во него за да гледам повеќе сателитски канали?
Второ прашање, како да ја поставам антената? на кој сателит? за да гледам сателитски ТВ канали. Инаку со антената купив и држач и таа е наместена по вертикала под точен агол, ми останува по хоризонтала да најдам некој сателит, за тоа останува под колку степени кон југ да ја поставам неа, бидејќи поседувам и квалитетен компас.
Унапред благодарам народе!:)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Имам некој проблем со лаптопот, значи имам неколку таба јутуб пуштам видео и се гасне екранот, у позадина работи све после го рестартирам и се враќа во нормала. Ова ми се има 2 пати случено у размах од месец дена да речеме. Сега не знам дали е хардверски проблемов или е софтверски. Фала однапред.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Tastaturata na PC ne mi reagira. Sveti zeleno ali ne reagira..care?
1. Изгаси пс, смени порт на матичната, во друг ред да биде, или од напред пробај.

2. Пробај со друга тастатура

3. Пробај на друг пс[DOUBLEPOST=1409872758][/DOUBLEPOST]
Имам некој проблем со лаптопот, значи имам неколку таба јутуб пуштам видео и се гасне екранот, у позадина работи све после го рестартирам и се враќа во нормала. Ова ми се има 2 пати случено у размах од месец дена да речеме. Сега не знам дали е хардверски проблемов или е софтверски. Фала однапред.
Проблем со драјвер, со флеш плеер, или со хардвер - лаптопот ти е пред цркање.

Инсталирај нови драјвери за графичка, инсталирај Youtube magic actions, во опциите избери force player type - HTML5, рестартирај бровсер, и пробај пак, ако пак нејќе, пробај со Интернет Експлорер.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
1. Изгаси пс, смени порт на матичната, во друг ред да биде, или од напред пробај.

2. Пробај со друга тастатура

3. Пробај на друг пс[DOUBLEPOST=1409872758][/DOUBLEPOST]

Проблем со драјвер, со флеш плеер, или со хардвер - лаптопот ти е пред цркање.

Инсталирај нови драјвери за графичка, инсталирај Youtube magic actions, во опциите избери force player type - HTML5, рестартирај бровсер, и пробај пак, ако пак нејќе, пробај со Интернет Експлорер.
абе проблемов не е нешто секојдневно значи, до сега два пати ми се има случено и тоа во подолг временски рок. Прашањево е дали да го носам на сервис и дали они можат да го детектираат и решат проблемот доколку е харверски? Тоа со драјверите ќе пробам.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Не само со драјверите, тоа со magic actions обавезно, така ќе дознаеме дали е хардверски (најверојатно) без да го носиш на сервис.

П.С. Ако имаш Нвидиа карта, кога ќе инсталираш драјвер, избери кастом - чиста инсталација (perform clean install)
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Здраво.

Да не отварам нова тема може овде да пишам...

Купив тастатура + глувче сет, и глувчето не работе.
Им го вратив на таа неписмената там и она рече "ќе го пратиме во скопје во сервис, дај број па кога ќе стаса ќе ти звониме."

И 2 месеци чекам повик или било што. 4 пати бев у продавницата и прашував за глувчето "не са се јавиле од Скопје."
И се мене ме чуди: Колку време треба да се замене едно глувче? Од Кина да не га донасат???

Продавницата е T-Mobile во Свети Николе и стварно ме изнервираа... Ќе треба нов сет да купувам и лоши зборови да зборам за нив...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom