Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.146
според ESPN Карваљо се надевал дека ќе потпише со Арсенал до понеделник, не сакал во Јунајтед оти не играле ЛШ
 
A

Avenger99

Гостин
Искрено би бил задоволен со трансфер на Реми во Арсенал. Добар е Лоик, лани за Њукасл даде 16 гола мислам.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.534
Поени од реакции
5.767
За замена е добар, солиден и може да се снајди во ваква формација на Арсенал. Може да игра и зад и пред Санчез, но не е многу тимски играч, што знам. Но на последен ден, ако дојди, муабетот е дај шта даш. А со Реми би биле задоволни повеќето мислам. Сепак, не е некој младич да се калеми, голгетер е, колку толку докажан.[DOUBLEPOST=1409443878][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И ја би рекол, Карвањо и Реми и сосем задоволен ќе бидам, не е најдоброто сценарио но е сосем солидно, дури и само Карваљо или било кој ДМ ќе биде добар трансфер период.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.183
Поени од реакции
14.447
Ајдееее сеа го видов и ја второво,тиња.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Arsenal FC @Arsenal 1m

‪#‎Arsenal‬ team to play Leicester City: Szczesny, Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Cazorla, Ozil, Alexis, Sanogo

subs: Martinez, Chambers, Rosicky, Campbell, Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Podolski
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Нека се ебе Венгер што не му дава шанса на Кембел, нека го пушти ондак дечкото у друг клуб, греота е да грее клупа цело време.....
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Нека се ебе Венгер што не му дава шанса на Кембел, нека го пушти ондак дечкото у друг клуб, греота е да грее клупа цело време.....
Poldi ne e greota da grejt klupa, Kembel bil greota koj od zavcera se vrati od Olimpijakos...
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Poldi ne e greota da grejt klupa, Kembel bil greota koj od zavcera se vrati od Olimpijakos...
За разлика од Полди , Кембел играше на светското и се покажа бајаги дека треба да игра....Полди нема теорија да биде прв тим, ќе си влага ко резерва секогаш....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom