Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
,
@Ilumious
Само пренесувам твитер вести. Како и да е, моментално ги отфрлуваат сите шпекулации со Чича, така да ќе си остане ваш изгледа. ;)
каде пратиш вести? линк може ли..за моменталните трансфери мислам
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Очигледно е дека нема карти да има за секој у Софија.
Е сеа мораме да имаме картичка мадридиста (Верувам дека може и со бејзик 30евра.)
Кој од вас има ваква карта, нека ме контактира, сакам да земам па ако има реферал линк или слично да добие на поен.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Почнавме со Фалкао,па со Негредо...Утре ќе е Чичарито:facepalm:

И на крај ништо чудно Мијалков да остане сам...а ние да пцуеме уште 2-3 години.до дека Перез не добие инфаркт
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Очигледно е дека нема карти да има за секој у Софија.
Е сеа мораме да имаме картичка мадридиста (Верувам дека може и со бејзик 30евра.)
Кој од вас има ваква карта, нека ме контактира, сакам да земам па ако има реферал линк или слично да добие на поен.
Ако земиш преку фб е 15 евра ама сепак ни тоа не ти гарантира дека ќе имаш секако карта, оти ако тие имаат 50 карти се на се а се 100 луѓе пријавени со картичка..
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Уствари има празни локали накај Гостивар, нека земе 7-8, @iggo_s ќе донесе една од Амстердам да ги школуа и ете бизнис.
Koj da gi shkoluva be brat?? Samo nepismeni bugarki i romanki ima tuka, neka ne ve lazat po televiziite :D:D:D

p.s - ako dojde Falkao, na site clenovi od forumot ve castam po edna od prethodno spomenatite.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Koj da gi shkoluva be brat?? Samo nepismeni bugarki i romanki ima tuka, neka ne ve lazat po televiziite :D:D:D
Дај некоја Бугарка за да ни најде карти за Лудогорец! :vozbud:

p.s.

Falcao was AGAIN offered to Real Madrid, now with new contract details.

Абе не ме јеби човече :pos:

Како го замислувам ова:

tatrv.jpg

:coffee:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
@ElNinho Мендеш може да ни го утрапи Хексон Мартинез ако веће не му пали со Фалкао :D
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
135
Поени од реакции
21
Изглеа го спремаат Фалкао за утре официјално као и увек кога некоја голема ѕвезда треба да потпише мора да биде 31 август на крај на денот....ете го на википедија во составот на Реал - му бараат бројче изгледа :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Бензема сам пред противнички гол

Ова беше буквално Торес кај нас. Буквално !

Ама стварно не ми е јасно зошто го хејтате Бензема кога еден од најдобрите стрелци у Европа е :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ова беше буквално Торес кај нас. Буквално !

Ама стварно не ми е јасно зошто го хејтате Бензема кога еден од најдобрите стрелци у Европа е :)
Не му ги спориме квалитетите на Безвеза само не иритира неговото незалагање на натпреварите едноставно знае дека му е обезбедено местото и си го лади. Дали ќе постигне гол или не него занима битно е да направи селфи после утакмици или пред.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Falkao na FB ja promeni lokacijata vo Madrid
Gotovo e :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom