Проблем со homegroup sharing

  • Креатор на темата staycalm
  • Време на започнување
S

staycalm

Гостин
Имам креирано homegroup sharing на компјутерот и имам ставено пасворд, лаптопот ми го наоѓа тој хоумгруп и одам join, го пишам пасвордот и врти тоа 1-2 минути и ми се појавува

Иначе на лаптопот имам windows 8.1 enterprise а на pc windows 8.1 pro, можно ли е тоа да е проблемот?

и не ми пишувајте гуглај ова она, гуглав и најдов, сите можни работи ги проверив дали е уклучено ова дали она, се е уклучено.
 
Т

Триптико

Гостин
Па креирај нова и поврзи се од почеток. Ако се 2 компјутера, што се замараш до толку. И пази имињата на двата компјутери да не се исти.
 
S

staycalm

Гостин
Па креирај нова и поврзи се од почеток. Ако се 2 компјутера, што се замараш до толку. И пази имињата на двата компјутери да не се исти.
Пробав со нова, креирав и од лаптопот а пробав од пц да се поврзам истиот проблем. Исто пробав од пц нова и од лаптоп да се поврзам пак исто. Не ми се исти имињата.
 
Т

Триптико

Гостин
Ај направи workgroup, подобро ти е. Сите се peers и поедноставно е за делење на било што.
А види и дали ти е вклучено sharing на мрежата на која си дома. И пробај преку кабел дали ќе ја најде.
 
Последно уредено од модератор:
S

staycalm

Гостин
Ај направи workgroup, подобро ти е. Сите се peers и поедноставно е за делење на било што.
А види и дали ти е вклучено sharing на мрежата на која си дома. И пробај преку кабел дали ќе ја најде.

Или јас правам нешто погрешно, или ова ме заебава 2 дена. Ок остај ајде не мора.
Ги изнапишав сите можни пасворди што ми текнаа
Имав мн фајлови што ќе ми требаат и на лаптопот а усбто ми е само 4 гб па вака да можев да ги користам и на лаптопот али ајде ќе си префрлувам 4 по 4 гига.
 
Т

Триптико

Гостин
Стави Teamviewer на двата и префрли ги. Полесно е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom