Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Не ми е јасно колку титули и колку играчи ќе жртвуваме само за Бензема да остани во игра? Мислам во ред е знајме дека му е миленик на сите во клубов, од управа до Зидан, ама шо е многу, многу е. Го вади Хамес за Иско а Бензема иако топка не фати, и ко ќе ја фати одма ја исфрла или ја враќа на тој што му ја подал нема никаква друга улога во тимов.

Друга забелешка Крос го вади место Роналдо, а Алонсо иако е изгубен во простор игра 90 минути.

Не ми се јасни овие работи и незнам кој кур му е на Карло. Оди исфорсирај го Хамес шпиц и седни го наклупа то телето посрано последно, иако не му е таа природна позиција ќе изигра и ќе постигни 10 пати повеќе од овој морон. Баба ми да ја ставам шпиц поголем допринос ќе има кон тимот...


Друго за купов ете тој ефтин гол не кошта титула, да им изедначевме во прво полувреме ќе се отвореа и ќе ги тепавме, вака со овие копачи неможиш да се надеваш на игра.

Тоа е тоа, вовед во сезоната, Атлетико покажува дека пак ќе се бори за титула а кај нас мора да ги среди Карло некој работи.. добро е што Рамос го даде во 93 и што освојвме ЛШ, инаку тоа да не се случеше тимов ќе беше лом моментално.


ХАЛА МАДРИД!
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Касиљас - просечно
Варан - тапа, кривец за голот, и изгуби милион воздушни дуели, а толкава висина има...
Рамос- просечно, малце подобро од Варан
Карвахал - добар
Коентрао - освен тоа што при нафрлени топки се губи како Касиљас и за малце ќе кошташе 2 гола просечно
Крос - просечно
Алонсо- просечно
Модриќ- тапа, додуша беше единствениот кој пробаше да направи нешто
Родригез- освен тие 2 шута беше просечен цела утакмица, играше лажна деветка голем дел од времето со Бензема зад него, креативноста негова е за плачење
Бејл- ужас невиден, веќе 2 утакмици по ред
Бензема - играше 10ка голем дел од времето но за џабе, онака просечно одигра

Роналдо - игра со проблеми се гледа, најдобро му е да одмара 1-2 месеци да не си го сјебе коленото уште полошо
Иско - не играше толку многу, но и тоа што го играше му беше тапа
Марсело - подобро да не влегуваше

Многу лоша утакмица за Реал. Атлетико сигурни во одбраната додека нашиве дремеа во тиквите. Инвидуалните грешки ги решија двете утакмици, во полза на Атлетико оти нашиве се специјални.
Реалити чек пред почетокот на првенството да се спуштат на земја.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
само Карвахал бе и никој друг и на 2те утакмици
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
А зошто не проба со Роналдо во шпицот, Хамес и Бејл крилни? Ферги последната сезона често го играше Роналдо во шпицот на сметка на Руни кој играше лево крило особено во поважните натпревари.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Треба да го молат Ди Мариа да остане, цела управа да му го издудлаат
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ајде бе не плачете одма, ништо не напрајле :tapp:
Прво полувреме имавме 4 колосални прилики само среќата ги спаси на овие
Тоа што го реши мечов беа замените, едноставно не смееше да го смени Крос уште на полувреме зашто тој е сега тоа што беше Алонсо до пред 2-3 години. Исто и вадењето на Хамес беше голема грешка зашто при секој допир беше опасен. Доста добро изигра и како крило и малку поповлечено и она што најмногу ми се допаѓа се бори за секоја топка, а и сите контри ги направи баш тој. Пријатно ме изненади денес само така нека продолжи. Ќе треба малку време за да се уиграат зашто имаме два нови стартери ама сигурен сум дека Карло ќе ја најде формулата.
Двомечов го изгубивме поради одбраната, со два аматерско примени гола не се победува ваков копачки тим.
Исто и Роналдо беше очаен денес. Доста потечна играта беше без него, секоја поопасна акција ја споеба.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
А зошто не проба со Роналдо во шпицот, Хамес и Бејл крилни? Ферги последната сезона често го играше Роналдо во шпицот на сметка на Руни кој играше лево крило особено во поважните натпревари.
тоа ти иде како Мијалков да го ставиш во затвор...можно ли е? :D
Значи Бензема е недопирлив во Реал..има човекот вези поголеми од сите други играчи таму..страшна работа...ги избркаа сите напаѓачи во Реал,само за тој да си го лади куорот...
Како да гледам некој македонски клуб каде синчето на таткото(газда) игра ,а е 99% анти талент..исто ти е :D :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Ај бе што се секирате, сеа Флоро ќе му го продолжи договорот на Алонсо или ќе го купиме Фалкао и одма ќе заборавиме на купов. ;)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Ај бе што се секирате, сеа Флоро ќе му го продолжи договорот на Алонсо или ќе го купиме Фалкао и одма ќе заборавиме на купов. ;)

Да и фалкао резерва за телето , стандард. Како шо тргнала работава ништо чудно да се појави некоја статуа пред стадион или да се прекрсти во бензема бернабе , тешко нас ! И на карло кој кур вечерва со измените му беше чоеко незнај шо прај ,


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Де бе уште не отрпнавте со Бензема? Порано се нервирав, ама сеа смешен ми е, башка не го ни приметувам голем дел од натпреварот дека е на терен. :)
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Слези господе, собери си ја вересијата.
Ммм?
Реков играше поповлечено, не класичен напаѓач туку 10ка, не за 10ка таман работа. Шо се палиш одма.
Кај Бензема освен тоа што е мрза и бавен, не му одговараат екипи со физичка доминација како Атлетико. Впрочем ниедна екипа не му одговара али шо знам ја, Карло вика е единствениот напаѓач што му треба подолу. Како 10ка доста подобро поврзуваше во нападот отколку Џамес што изигра пола утакмица на таа позиција. Значи Џамес покажа дека може да игра лажна деветка, од наредна утакмица да не го местат од таму.

Од пресот на Карло после утакмицата:
Кедира имал дозвола да иде на утакмицата на брат му во Германија. Најверојатно преговара со Баерн.
Ди Марија не бил потребен на екипата па затоа не играл. ( Секако.)
Кристијано не бил подготвен да одигра 90 минути.
Трансфер маркетот е затворен за Реал Мадрид.
Бензема е единствениот напаѓач што му треба на Реал. (
Подобро што сме ја изгубиле оваа утакмица отколку таа во Лисабон. ( "cough pussy cough")
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Заклучок:Карло треба да седне да го загрее столчето и да размисли како да почне да ги гази екипите како Атлетико вечерва :) ние можеме да филозофираме колку сакаме :) Кога ќе ми текне 11-12 сезоната како го газевме атлетико по 4 комада секоја утакмица...а сега ќе си гледаме кикс бокс а не фудбал :) тоа е драги мадридисти сега да се насочат сите сили во ла лига а ова бензема реков ќе ме изненади на утакмицава ама ме изненади најлошо..Пофалба за Џејмс и Крос за брзо вклопеност во новата средина
madridista till i die!
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Заклучок:Карло треба да седне да го загрее столчето и да размисли како да почне да ги гази екипите како Атлетико вечерва :) ние можеме да филозофираме колку сакаме :) Кога ќе ми текне 11-12 сезоната како го газевме атлетико по 4 комада секоја утакмица...а сега ќе си гледаме кикс бокс а не фудбал :) тоа е драги мадридисти сега да се насочат сите сили во ла лига а ова бензема реков ќе ме изненади на утакмицава ама ме изненади најлошо..Пофалба за Џејмс и Крос за брзо вклопеност во новата средина
madridista till i die!
:cuc::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom