ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија

Кој е главен виновник за последното место на Македонија во квалификациската група?


  • Вкупно гласачи
    178

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Кога ќе ми текне дека ја шитнавме Пума за да имаме Јако дресови, ми се сере.
Али за вакви аматери од играчи и Јако е многу.
фала богу што ги шутнавме Пума, па зардаи нив немавме дресови во продажба. немале интерес да продаваат дресови од Македонија, само трошок ќе им било. кретени.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
На новата на нај нај новата веб страна на ФФМ сеуште нема информации (или јас неможам да ги најдам) кога почнува првенството, кој се екипите и слично. Уште стојат информации од минатата сезона. Колку и да сакам да се убедам самиот себе да го следам нашето првенство тоа просто е невозможно зошто нема кој да ни сервира информации ниту ФФМ а ниту новинарската copy paste багра.
 
C

Creating.

Гостин
ФФМ којзнае и дали воопшто имаат задолжени за сајтот и за навремено информирање.
Како да сме од Африка па информации неможе ни за лек да се најде од првенствово.
Нека погледнат како работат на Балканот останатите земји и се ќе им биде јасно.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
A u Makedonija se igra li voopsto toj sport ? Mu se smeevme na bate Vane ama covekot bese edinstvenata svetla tocka sto mu se desi na Mak fudbalot .
Se nadevam deka ostavi sledbenici koi ke odat po negovite stapki . Kolku bese samo vo pravo covekot koga vikase samo stap za lugjeto vo FFM . Se sekavam koga go davaa na sportsko studio na Sitel na sednicite na FFM koga im ebese se po red do 9 koleno na Hari i na toj degenot Bungurov :pos:.
Se dodeka vo fudbalot ima politicki poltroncinja nema da ima uspeh vo mak fudbalot.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Добро со закаснување но сепак ја оправија страната така сега доста прегледно можат да се видат термините за сите 27 регуларни кола.
http://ffm.mk/prva-mfl
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Toni Grncarov-grnePazi samo ilco da ne te povozi eden krug so kola,moze tragicno da zavrsi
2 hours ago · 4

Бог да чува еј:facepalm:
Сфаќам и мајтап и се, ама вакви работи да спомнуваш и тоа на заебанција, со кој памет бе, да ти ебам селското да ти го ебам.
Какво се не ѓубре иде на земјава, страшно нешто е тоа.
Па уште коа ќе ти текне дека бил спортист, репрезентативец и дека мали деца се угледуваат на него...
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
^^@TheWhiteMamba кој го напишал ова?
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Тони Грнчаров, кошаркарот :)

Jorde Georgievski
Jas na tie iskompleksiranite od kaj mene vo Gjorce sto se vo FFM bi im polil taka solna kiselina za tvojov slucaj vo Reprezentacija!
:нинџ:
Kлошараана...2 минути школо немаат ни едниот ни другиот. Не им замерувајте толку е мозокот.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Kлошараана...2 минути школо немаат ни едниот ни другиот. Не им замерувајте толку е мозокот.
А па претседателот да не има на Кембриџ дипломирано или на Оксворд и он е без школо исти е како нив.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
А па претседателот да не има на Кембриџ дипломирано или на Оксворд и он е без школо исти е како нив.
Mуабетот ми беше ако сакаат да ''погодат у центар'' нека биде како што треба, незнаат да се изразат. Делува неубаво да се шалиш на сметка на сообраќајката на Илчо и овој џанаков со солнава киселина. Сакаат да испаднат интересни а уствари испаѓаат глупи ко тараби. За овие од ФФМ не ми збори жити се. Сецикеси се сите до еден таму. Благе везе немаат од живот а камоли од фудбал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom