Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Видал -- Ерера
-------Мата-------
--Руни---Перси

Бреј колку моќно изгледа ова :D. Уште лево да имавме некој како Валенсиа десно, петка. Ај можда ќе го биде Ешли :D
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Кога ќе биде пресот на ЛвГ да не знае некој? :)
 
B

BooBojan

Гостин
Јa мислaм декa нaјдoбрo е дa си јa фурa 4-4-2 дијaмaнт фoрмaцијaтa, мaлце сум скептик oкoлу oвaa фoрмaцијa нa Вaн Гaл, aмa се нaдевaм декa ке биде се цo нaјдoбaр ред.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
КАЈ,,,СЕ,,,ТРАНСФЕРИТЕ,,,БЕ?

ВУДВАРД,,,НЕ,,,ИЗМАМИ,,,КОПИЛЕ,,,АУТ!!еден!!!еден!еден!!
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Одбранбено е најстегнатата формација според мене.
Ја имам вистински играно :D Во општинска лига :D Играв одбрана, на сите три позиции. За разлика од другите со по 4 назад, односно со уште еден партнер, кога имаш двајца покрај себе се чуствуваш многу посигурно. И да згрешиш ќе те поправат, имаш уште двајца крилни кои ти доаѓаат на помош кога противникот ти влегол во половината. Многу е компактна.
Исто така имаш повеќе опции за извлекување на топката.

Најдоброто нешто е тоа што оваа сигурност во одбраната не резултира со послаб напад. Со добро движење на крилните играчи лесно се трансформира во напад и имаш добар број на играчи во напад а истовремено не се грижиш многу за контри затоа што имаш 3ца назад кои солидно го покриваат цел простор за контра на противникот, барем доволно за да успорат контрата и да се вратат крилата.

Клучни играчи се крилните.[DOUBLEPOST=1406925477][/DOUBLEPOST]And for the record ги победивме оние утакмици кои ги игравме со оваа формација и тоа со многу постигнати голови а ферски малку примени :D

I дојде дерби денот, требаше да играме со другиот тим од Валандово, сите ѕвезди таму. Два дена пред утакмица паднав по скали го шинав скочниот зглоб по 123 пати и нема шанси да настапам.
Заради мене мораа да ја сменат формацијата во 4-4-2 и ја изгубивме утакмицата -.-
:D
Се играше тогаш кога игравме со Сити, Ван Перси слободниот во 90та :D
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Оваа формација ти дава доминација на средината + одбраната, како што кажа Еџ погоре, друго е кога ти доаѓаат напомош и бекот и крилото и двајцата околу тебе, фамилијарна формација му доаѓа. :D Голови може да се даваат и на контри, така и лига имаме освоено. Најважно во тимот е да има дисциплина. Кога еден Заха кажува дека им е наредено да не прават глупости за да ја изгубат топката и така и според него било попаметно да се игра, што остана за другите со малце акал во нив.

Just saw Cristiano Ronaldo point out Paddy Crerand to his Madrid teammates in the tunnel. All looked. Crerand, 75, stood alone, humbled.

Каква легенда е :cuc:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.310
ЦР нема да игра против нас. Званично.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Утревечер во 22:00 игра Јунајтед?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
gi ima nekoj citatite od Van Gal? ako ne mu e maka najkonkretnoto neka go postira za nie sto sme po drva bez pc. Tnx :p
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.310
gi ima nekoj citatite od Van Gal? ako ne mu e maka najkonkretnoto neka go postira za nie sto sme po drva bez pc. Tnx :p
Main talking points on LVG press

Van Gaal on potential transfers: "I've said I want to see the players I have, give them an honest chance. We still have a month to go."

The manager says he's "anxious to win" v @RealMadrid, while Rooney underlines #mufc's aim is "to get to the final on Monday". #mutour

Louis van Gaal: "I have to pick my team carefully. There's tiredness fom matches, travelling and training." #mutour

LVG says he wants to play his first XI for 60 minutes tomorrow. Won't make as many changes as earlier in tour


Меѓу другото побитно.

Shaw knows already what's expected from LvG in terms of fitness. The training regime he's working will set it all straight.

Sir Bobby Charlton says "David Moyes was a mistake by ManUtd" & added that he is "so pleased with the way it has turned out" with LvG.
[DOUBLEPOST=1406940467][/DOUBLEPOST]Германски Билд, ако е точно дека не пренесуваат било какви шпекулации....

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom