Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ова демек како мртво само со поише раширени нозе, кој е ефектот?
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Ме интересира стучно мислење некој да ми ја долови асоцијацијата помеѓу сексот и мастурбацијата и билдингов, т.е дали празнењево на машкиот тестостерон при сексот, влијае врз целокупната мускулатура,и физичката подготвеност ако знае некој нешто да објасни поопширно...
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Некој да ми препорача амино киселини добри. благодарам
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
10
Дали ако јадеш одредена количина на овошје да речеме по три јаболки на ден, а си во калориски дефицит солидно ке се слабее? Дали фруктозата може да се испречи на патот и без тоа шо си у калориски дефицит? .
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Пишав погоре за фруктозата, ако си во калорски дефицит нема разлика.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Дали кога се прават склекови со дланките на земја и на држачи отпорот и ефикасноста се исти?
Речиси исто, нема некоја голема разлика.
Не троши пари за нив, бидејќи можиш низ дома да си импровизираш.(пример 2 дебели книги ќе завршат работа)
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
46
Поени од реакции
6
ке ве замолам ако ми кажете како да се раширам во горен дел од рацете да ги здебелам, моментално имам солиден би-цепт но сакам маса.. ве моалм да ми кажете за вежби и храна..
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
62
Поени од реакции
1
Сакам помош да ми објасние пред некое време зедов гејнер хипер масс 5000 за маса и вејке го потрошв но негледам некој ефекти дали е тоа поради што прв пат користам вакво нешто или би требало повторно да земам за да има подобри ефекти а иначе конзумирав 1 доза пред и 1 доза после тренинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom