Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Некако немам поима што се дешава со форумов во последно време.
Све е како неповрзани делови од сложувалка.
- Прилеп
- Ебаго
- Гости
- Пеџа, Фроси и Перси у иста соба (no homo)
- Кад порастем биќу кенгур
- Икона
и секако, Видал.

Не разумем ову сцену, јебеш ми матер.
Нема да разбериш кога не идиш на Пивофест, ебаго.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема фудбал па мора да го контаминираме форумов со нешто :)

сега ќе си отвориме Драга Кајгана во фудбал за да можеме да си ја модерираме по наши правила, како старата што си беше :icon_lol:
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ги откажав цигарите иначе, 23 саати немам запалено. ( :LOL: )

Инаку жими се, жииими се, не знам кој е новиот прволигаш, т.е. кој влезе преку plejof.

M?
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Јас 5 дена немам запалено. :cool:
Јас неколку дена до вчера, ама вчера излегов на ... неколку пива, и влегов во серија, со швајцувања (палиш нова со таа што е при крај).

Ама ти сомнителен ми си. Да не е поради новата цена на цигариве, а? :icon_mrgr:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212
Јас неколку дена до вчера, ама вчера излегов на ... неколку пива, и влегов во серија, со швајцувања (палиш нова со таа што е при крај).

Ама ти сомнителен ми си. Да не е поради новата цена на цигариве, а?
Не. Е што за 3 денари поскапување ли ќе се откажувам? :D За тврдо родео ти зборувам.

Се разболев, грлото лом ми беше, шлајмови искашлував, некаква бактерија имав, повраќав, на инфузии секој ден, триста глупости. Уште пијам антибиотици, но подобро се осеќам веќе. Некако не ме ни тера веќе на цигара иако од пред 5 години започнав. Ќе видиме понатаму.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Не. Е што за 3 денари поскапување ли ќе се откажувам? :D За тврдо родео ти зборувам.

Се разболев, грлото лом ми беше, шлајмови искашлував, некаква бактерија имав, повраќав, на инфузии секој ден, триста глупости. Уште пијам антибиотици, но подобро се осеќам веќе. Некако не ме ни тера веќе на цигара иако од пред 5 години започнав. Ќе видиме понатаму.
Издржи. Ако ти се припали пљуга некогаш, речи си: this does not fucking slip now и ке биде се во ред (џон).
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
И овде зафати синдромот од нашиов фан клуб,само овде за цигари се збори, права тема на право место:cuc:..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Он топик постовиве ме потсетија на постов
Лето господово 2013. Во непознат дел од Македонија седи Јованче на балконот на 6тиот спрат од неговата зграда. Јованче ја допушува својата цигара и ја допива својата петта чаша со виски. Претходно во денот неговата девојка Марија му раскина поради тоа што за време на врската го изневерувала со неговиот најдобар пријател Тони. Под дејство на никотинот и алкохолот на Јовче му текнуваат и некакви си чудни суицидални мисли. Веќе ја изгуби цела надеж во човештвото. Го вклучува неговиот лаптоп во надеж дека социјалните мрежи ќе му покажат дека сепак има нешто вредно во неговиот живот, дека сепак треба да продлжи да живее. На Фејсбук првото нешто што го виде беше слика од Марија и Тони. Веднаш го угасна Фејсбукот и уште повеќе почна да размислува за ставање на крај на неговиот живот. Но во моментот му текна дека претходната недела некој од неговите другари спомна некое случување на форумот Кајгана. Јованче си помисли дека можеби на Кајгана ќе најде интересни луѓе што ќе му ја вратат желбата за живот.Јованче се потсети дека во неговите млади денови имал направено профил на истата таа страна за да праша помош за писмената по Македонски јазик и литература на тема "Илијада, еп за историјата".
Веднаш потоа тој отвори Гугл и напиша "Форум кајгана" поради тоа што не ја знаеше точната страна на форумот. Прва сугестија му беше темата за Премиер лига.
"Еј супер, ќе си водам дискусија за Премиер лига, ме интересира што мислат други луѓе за фудбалот на Островото", си рече Јованче.
Јованче на темата прочита разни постови, како на пример:

"Може некој да ми помогне со Кобасицата ? "

"Некој направи нешто со јајцето ? "

"Што бидна со светецот рагбист и сирењето ? "

"Кој е војникот што се фрла ? "

По ова Јованче тивко изусти "Ебем ти живот" по што неговото безживотно тело се удри со ладниот асфалт пред неговата зграда.
:icon_mrgr:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Манчестер не знам што толку притискаат за Видал, кога им треба бар 2 играча во одбрана. Лев бек резерва нема, десен исто нема (освен Џонс и Смолинг кога играат по потреба), стопери Еванс, Џонс и Смолинг...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Манчестер не знам што толку притискаат за Видал, кога им треба бар 2 играча во одбрана. Лев бек резерва нема, десен исто нема (освен Џонс и Смолинг кога играат по потреба), стопери Еванс, Џонс и Смолинг...
Ни фали уште еден играч од тип на Видал во средината. Керик ќе биде аут 3-4 месеци, Флеч по болеста не е способен да игра меч за меч, Андо 99% ќе бега, Клеверли не е опција за прв тим и Фелаини е класичен деструктивец и не може да очекуваме од него голема креативност. Само чека сега ЛВГ да види на подготовкиве како ќе се покажат некои, а може да има и промена на позиции на играчи, знаејќи го ЛВГ.

Инаку ќе се купува и во одбрана, само сега ЛВГ не брза многу зошто сака да види што ростер има и кој од младите можат да му се наметнат. Го имаме и Мајкл Кин од младинците кој досега беше по позајмици и ако се покаже сега на турнејава може да му се наметне на ЛВГ. По шпекулации во план сме да ги земаме Де Вриј и Блинд, а како опција е и Вермален.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Манчестер не знам што толку притискаат за Видал, кога им треба бар 2 играча во одбрана. Лев бек резерва нема, десен исто нема (освен Џонс и Смолинг кога играат по потреба), стопери Еванс, Џонс и Смолинг...
Aлан Смит кај им е? Нели стариот него го сметаше како замена за Вердинанд?


:icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Манчестер не знам што толку притискаат за Видал, кога им треба бар 2 играча во одбрана. Лев бек резерва нема, десен исто нема (освен Џонс и Смолинг кога играат по потреба), стопери Еванс, Џонс и Смолинг...
Па и тоа ќе се земе. Блинд, Вермален и Де Вриј се во игра. Запнале за Видал зошто Ван Гал го сака и затоа што би бил посложен трансфер од потенцијалниве тројца погоре.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom