Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

A

Avenger99

Гостин
W8 корисници, кажете како сте задоволни сега за сега од нокиа телефоните и оперативниот систем. Сакам да земам лумиа 930, па кажете дали вреди да се даде 600 долари за тој телефон?
Еве јас ќе ти кажам иако користам буџет телефон ( Лумиа 625). Нокиа како телефон нема маани, ваљда ти е познато.. За оперативниот систем, нема кочење, нема лаг, работи многу мазно, ги имаш сите апликации кои ти се потребни, да малце е послаб маркетот од Плејс Стор ама ги има скоро сите познати, има интересни Нокиа апликации( Нокиа Кам, Мапс..) а за тоа дали е добар 930 нека ти одговори подетално Џои, за мене телефонот е перфекција.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
W8 корисници, кажете како сте задоволни сега за сега од нокиа телефоните и оперативниот систем. Сакам да земам лумиа 930, па кажете дали вреди да се даде 600 долари за тој телефон?
Земај! Јас имам 925 и мислам дека вреди за сите пари,брзина осетливост, контраст, камера,не кочи воопшто итн.Батеријата е проблем како кај сите ама мислам дека од кога го апдејтував со 8.1 подолго трае
 
A

Avenger99

Гостин
Инсталирано Cyan 8.1 официјален на Lumia 625 после користење на Nokia Softwere Recovery Tool.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
W8 корисници, кажете како сте задоволни сега за сега од нокиа телефоните и оперативниот систем. Сакам да земам лумиа 930, па кажете дали вреди да се даде 600 долари за тој телефон?
Лично мислење за 930, нема glance (ова го обожавам) и на изглед не е којзнае што, ама што има спакувано внатре има поголемо значење.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
да прашам да не знаете како може да се заклучи мрежа само на 3г да работи?
лумиа 520 со win 8.1.1
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
да прашам да не знаете како може да се заклучи мрежа само на 3г да работи?
лумиа 520 со win 8.1.1
За жал, не може. И јас барав таква можност долго време, ама за сега има само да си избереш „најбрза мрежа“, а не фиксно - 2G, 3G или 4G. Оправдувањето им е демек ако избереме само една (а не ауто) тогаш може да бидеме недостапни. Што им држи, ама сепак е глупост да не можеш по потреба да исфорсираш само еден тип на конекција (па макар и да не се закачиш).
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689


Ова не е за тоа? Или немаш вакво нешто?
Не не, не е тоа. Како што кажа @Acid, немаме таква можност и на нет пребарував пред да пишам тука викам ајде може лошо барам. Ама секаде викаат дека нема таква можност, ова што ти го праќаш е за која е најголемата брзина која може телефонот да ти ја поддржи.

Иначе прашувам зашто имам проблем, повеќе немам 3г одколку што имам. И тоа на збориме за подрачје на град Скопје, не да речеш некаде надвор или во некое помало населено место. Дури и во центар на кеј зависи од тоа каде сум седнат некаде има некаде нема, на разлика помала од 1 метар некаде фаќа некаде имаш само 2г.

И стандардно демек ја менуваме опремата до крајот на ЛЕТОТО треба да се среди, па од Март почнаа со менување на опремата да му се сневиди колку време ќе ја менуваат.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Јас откако го сменив операторот сега почесто имам 3г од 2г... На кој си? :)
Sent from my Nokia Lumia 1020 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Јас откако го сменив операторот сега почесто имам 3г од 2г... На кој си? :)
Sent from my Nokia Lumia 1020 using Tapatalk
На Оне сум, се префрлив пред некој месец пред тоа бев на вип ама на него го користев телефонот 1 месец само и тогаш немав интернет во претплатата
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
На Оне сум, се префрлив пред некој месец пред тоа бев на вип ама на него го користев телефонот 1 месец само и тогаш немав интернет во претплатата
И јас ретко бев закачен на 3Г дур бев на ОНЕ... На Т-Мобиле гледам дека далеку почесто е закачен телефонот на H, да не речам, постојано :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
И јас ретко бев закачен на 3Г дур бев на ОНЕ... На Т-Мобиле гледам дека далеку почесто е закачен телефонот на H, да не речам, постојано :)
Епа сеа ќе чекам да ми истече овој договор со надеж дека тогаш Т-Мобиле ќе имаат подобра понуда :)))
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
И јас ретко бев закачен на 3Г дур бев на ОНЕ... На Т-Мобиле гледам дека далеку почесто е закачен телефонот на H, да не речам, постојано :)
Јас сум на one екстра сум задоволен H, H+ е 90%.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
моментална конекција ми е G, на кеј сум веднаш над торос кафичот. Незнам што повеќе да кажам.

али моментална зависи каков сигнал ќе фати ми варира некогаш е Е некогаш има дури и Н+
 

Kajgana Shop

На врв Bottom