Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Q

qazwsxedc

Гостин
Мислам додека не цркне тешко ,пробај јави се на 122 тие најубаво ќе ти кажат.
Го имам оној белиот speedport 2 години веќе и готов е,кај и дае ке цркне,али сепак ке се јавам да праваш да не може да зеам :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Го имам оној белиот speedport 2 години веќе и готов е,кај и дае ке цркне,али сепак ке се јавам да праваш да не може да зеам :)
Ако ти цркне бесплатно ќе ти го сменат.

PS. Да не има некој слушнато дали во скоро време ќе покачат лимит или нешто такво, за дома ми е пошо имам C&S Basic со 30 GB, во Скопје на Blizoo имам за 900 денара, кабелска + 15 mbps неограничен, а овие уште со лимит од 19 век и фантастични брзини од неверојатни 4 mbps хахахах :D
 
A

Avenger99

Гостин
Конечно нови рутери од Т-Home, се надевам дека подобро ќе се покажат од претходните срања.. :mad: Верувале или не ова ми е петти рутер досега сменет, за малце и договор ќе раскинував..
Еве какви се новите рутери :
10564669_10204767235327679_1377118635_n.jpg
ZTE ZXV10H201L
 
A

Avenger99

Гостин
Пред 2 недели коа ми го сменија другиот рутер од тие Speedport беа и еве за 2 ипол недели овој ми го донесоа прв пат, од тој претходниот неможе да е полош :pipi:
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Пред 2 недели коа ми го сменија другиот рутер од тие Speedport беа и еве за 2 ипол недели овој ми го донесоа прв пат, од тој претходниот неможе да е полош :pipi:
Не се нови, овие се ZTE, и имам таков веќе година ипол или повеќе, исти се како Speedport-от, само спеедпортот имаше некои сетинзи кои овој ги нема, така да мислам дека спеедпортот е подобар
 
A

Avenger99

Гостин
Не се нови, овие се ZTE, и имам таков веќе година ипол или повеќе, исти се како Speedport-от, само спеедпортот имаше некои сетинзи кои овој ги нема, така да мислам дека спеедпортот е подобар
Досеа 4 спеедпорт ми заменија во овие година и пол, овој сабајлево ми го донесоа, па ќе видиме како ќе се покаже.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Мене ми имаат сменето 6 пати еве за година ипол :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Бомбаш-едно офтопик прашање до тебе да не пишувам пп-дали ти кочи телфонот на интернет пошто имаш околу 0.4 рам(слично со мојот ХТЦ со 0.5)?
 
A

Avenger99

Гостин
Ne, drugine sto si gi pisal Speedport


Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
И мене од нив, јас се расправав секоја недела со нив, сакав договор да раскинувам, пријави кон АЕК и триста чуда, секој втор ден ме ебаваше интернетот и денеска конечно дојдоја ставија друг рутер и нешо наводно чепкаја во телефонската линаја што ти знам јас и денеска цел ден е ок нетот.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Бомбаш-едно офтопик прашање до тебе да не пишувам пп-дали ти кочи телфонот на интернет пошто имаш околу 0.4 рам(слично со мојот ХТЦ со 0.5)?
Не сум забележал многу да кочи, а и не сум многу на телефон.

Патем, на кој број да се јавам за да продолжам договор. 122?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
некој што е на оптик да ми каже дали уште ги гледа Luxe HD, Eurosport HD и History HD? Од пред две недели ми ги снема на ТВ. ХД канали ми се само МТВ 1, Сител и Алфа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
jas sum na zica i ako gledam na hd internetot mi pagja na 3_4 mb/s a ovie kanali jas gi nemam videno vo hd(1500 denari pretplata)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom