Фан клуб: РК Пелистер

Д

Дуле Пацов

Гостин
Де бе не се секирај, ќе се договорите и двете таму во еден ден да ги изиграте, бар имате искуство за такви работи и свршена работа. Ни ќе се срамите пред ЕХФ, ни двојче ќе мора да се вади дека нема ни сала ни стадион ем чесите ќе ви фрлат некое евро плус кладилница да направите каков таков буџет до плеј офот, таман е. Замисли да ви паднеа британци на пример, па само на авионски карти и смештај ќе требаше да спукате 10 000е или пак ќе идевте со авион за прскање против комарци, пошто и со тоа имате искуство...
Сварно незнам шо сакаш да постигниш со вакви коментари.:confused:
Ако мислиш дека ќе ме испровоцираш до таа мера да ти опцујам се по список , нема да го напрам то нешто па да ме банираат.
Ок , ние сме мизерни , отепани , неаме ништо , за грев сме ... Вие сте супер се се гради кај вас и пред нас сте 30 години и инфраструктурно и финансиски на спортски план .
Еве сега задоволен си ? Ти се задоволи егото ? Ја исполна целта ?
Незнам шо ти е филмот цело време ... Се воздржвам да не те отерам у курац , ама па и ти немаш осет бе човече.
Земи преиспитај се и прочитајси ги последните 20 постови на фан клубовите Пелистер и ќе видиш дека ги имаш поминато сите можни граници.

И не ми реплицирај , неам намера да дискутирам со тебе.
Ако сакат другите од форумов , можите да си терате со глупи дискусии до бескрај.
 
F

FARANG

Гостин
^ Диши длабоко, само смешна (жална) е ситуацијата во која сте. Малку црн хумор :icon_mrgr: не повредило никого така?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Де бе не се секирај, ќе се договорите и двете таму во еден ден да ги изиграте, бар имате искуство за такви работи и свршена работа. Ни ќе се срамите пред ЕХФ, ни двојче ќе мора да се вади дека нема ни сала ни стадион ем чесите ќе ви фрлат некое евро плус кладилница да направите каков таков буџет до плеј офот, таман е. Замисли да ви паднеа британци на пример, па само на авионски карти и смештај ќе требаше да спукате 10 000е или пак ќе идевте со авион за прскање против комарци, пошто и со тоа имате искуство...
Абе ракометен аналфабету,и тука најде да брчиш и сеир да фаќаш и за ракомет памет да солиш:facepalm:.
Дај бре избегнувај ги темите за и околу Пелистер аман(за доброто на форумот,јас не знам шо прават администраторите,модераторите ако има такви)...:eek:,гледаш дека никој не го цени твоето мислење и твојот сарказам....
Гледај си таму кенгурите,Македонија Престон,не се мешај кај шо не ти е работа,шо и да прајме ние ќе си прајме,не замарај аман....
Тебе навистина ти е досадно изгледа во земјата на кенгурите па цел ден дремиш на форум,дај искулирај малку и не ја труј темата со твоите цинични коментари......:tapp:
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
22
Фаранг интересна искомплексирана фаца си , читам глупости и провокации од тебе а не кажваш дали и ова година ќе треба за еден сендвич и пиво да навивате за рк вардар дали и оваа година ќе бркаат со ќотек од западна трибина дали пак ќе бојкотирате , дали си вардар(н) или за миравци , дали ти е дозволено преку камени мост да поминиш или вадиш виза и колку автобуси менваш дури да стигниш У град???
П.с јас го имам целото време на светот со тебе да дискутирам , нема да дозволам да мусе фалиш на другарите во маала дека си некој фраер на форумот на Пелистер.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Фаранг интересна искомплексирана фаца си , читам глупости и провокации од тебе а не кажваш дали и ова година ќе треба за еден сендвич и пиво да навивате за рк вардар дали и оваа година ќе бркаат со ќотек од западна трибина дали пак ќе бојкотирате , дали си вардар(н) или за миравци , дали ти е дозволено преку камени мост да поминиш или вадиш виза и колку автобуси менваш дури да стигниш У град???
П.с јас го имам целото време на светот со тебе да дискутирам , нема да дозволам да мусе фалиш на другарите во маала дека си некој фраер на форумот на Пелистер.
Куро го боли него за овие работи шо ги кажа ти, ОН Е У АУСТРЕЈЛИЈА !
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
728
Поени од реакции
820
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Уат?o_O
Веќе ко глумиш новинар,колумнист небитно вакви грешки не прај.После ќе речат неписмено е детето,толку сколија има.Веќе ко сме кај то неколку пати те имам начекано место калење,калемење пишиш,не се овошки фудбалерите,па да ги калемат...
 
Последно уредено:

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Уат?o_O
Веќе ко глумиш новинар,колумнист небитно вакви грешки не прај.После ќе речат неписмено е детето,толку сколија има.Веќе ко сме кај то неколку пати те имам начекано место калење,калемење пишиш,не се овошки фудбалерите,па да ги калемат...
:pos:
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Д

Дуле Пацов

Гостин
Не е точна ова информација за Бориловиќ.
Само глупости пишат новинарите . Ниту е стигнат , ни ништо...
Управата незнај кај тера уште.
Каша-попара се .
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
што се случи со борјан стојаноски, мислам беше десно крило???????????? баш беше добар, во некоја скопска екипа е или се откажа од ракометот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom