Каде да најдам ваква флеш галерија?

StaneMk

The Rival
Член од
27 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
0
Да,тоа е ЈаваСкрипт,за да провериш дали е флеш,десен клик,и би требало да има Settings,About Flash... ако нема значи е скриптна,бтњ се гледа кога е флеш,такви можеш да погледнеш тука .
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
@teneke ја симнав LightBox скриптата само проблемот е кога ја отварам галеријата во Internet Explorer во долниот лев агол се гледа флеш анимацијата (која се наоѓа на самата страница).
 

aleksandar13

Супер Админ во наводници
Член од
18 април 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
@teneke ја симнав LightBox скриптата само проблемот е кога ја отварам галеријата во Internet Explorer во долниот лев агол се гледа флеш анимацијата (која се наоѓа на самата страница).
некој скрипти работат лосо во ИнтернетЕксплорерот како LightBox и WebSpell. Проверено од даман затоа земи си ја огнената и фурај
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
некој скрипти работат лосо во ИнтернетЕксплорерот како LightBox и WebSpell. Проверено од даман затоа земи си ја огнената и фурај
:pos2:, ма каква огнена, таа е ледена... Не ја бива за к*р
Земи си Safari 4 за Windows... :) Е тоа ти е веб-прелистувач :)
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Интернет Експлорер мене неми ја отвораа мојот веб сајт ,, неги чита некој Скрипти...Затоа Мозилла Фајрфокс користете
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Интернет Експлорер мене неми ја отвораа мојот веб сајт ,, неги чита некој Скрипти...Затоа Мозилла Фајрфокс користете
Не не, Сафари користете :)

Пробај Сафари па ќе видиш, верувај. (apple.com/safari)
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Го иам и тоа чудо пробано ама мене подобро ми работи Мозиллава
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Го иам и тоа чудо пробано ама мене подобро ми работи Мозиллава
Епа навикнат си на неа :) Ми требаше 1 недела да се одвикнам од Mozilla ама сега од Safari ни 5 години неможе :)
 

Septimus

Dota moja Simpatija
Член од
12 мај 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Google Chrome se pokaza kako dobar probajte go :) belki ke raboti :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom