Телма Телевизија

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ovie se retardirani se i sesto iznakazaa na vestite. Kaj i da e ke gi snajde sudbinata na A1

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.567
Поени од реакции
81.068
Сабајлево ме фати несоница, и вртев низ каналиве... застанав на Телма, одеше Wild Things (документарна од 1997 година). Се прашав, кога последен пат сум гледал документарна на нашиве телевизии. Кај и да свртиш по нашиве телевизии ги гледаш само Карадај, Малечката Невеста, Јанко, Латас, Суљо Сулејман итн... навистина е поразувачки колку е сиромашна понудата на нашиве телевизии, 24/7, 365 дена во годината се оди само на перење на мозоците. Навистина ми е мака што неможеш онака при крај на денот да се опуштиш и да пуштиш наш канал да гледаш некој филм, или пак документарна... мораш постојано да бараш на дигиталната Дискавери, Бумеранг, VH1 Classic да ти приврши денот во кревет гледајќи телевизија. Гледам и Алфа, која ја сметав до пред 2-3 месеца за една од подобрите Македонски телевизии, и таа почна да дава нискобуџетни серии од Индија, па дури замислете и после 00:00 часот ги дава срањава. Значи не го оставаат човека од и во ноќта да се релаксира, без да му се кренат живците. Детски емисии... што е тоа? Во последно време го имам начекано само Сунѓерот Боб како оди на МТВ, и незнам дали уште се емитува Петко на Телма. Секој ден сме опкружени со платени политички програми, вести во кој приоритет е да му го испушат на Грујо или Заев, а не да го известат народот за вистинските проблеми. Од Јанко веќе ми се повраќа кога го слушам, неможам да му ја гледам и фацата... како може таков лик да го има на емисија, арогантен, дебел, го исмејува народот, редовно му го пуши к.рот на власта, а никогаш не заборава да каже дека е неутрален (како демек му веруваме). Човекот кој мисли дека само тој е во право, а чим некој му се јави во емисија и му оди контра, одма го гаси... принуден сум и да го слушам и да го гледам заради моиве дома што го следат. Страшно нешто... во последно време почна и Телма да заебава со вестите, премногу се ориентираа кон опозицијата, а што златни вести беа пред некаде 4-5 месеци кога непристрасно известуваа. Стварно греота ќе биде ако ја затворат, ама и штета голема е што и таа се впушти во политичките води.

Се е отидено во курац, од нашиве телевизии... како нема некој да ги запали сите, со се екипи внатре, па и ние нешто аир да видиме
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Ај баталете политика и да се концентрираме на програмската шема малку.
Гледаше некој Psych ? Од која сезона ја почнаа ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Не ќе биде лошо некој да дава апдејти во темава што филмови даваат Телма неделно :D Пошто многу интересни филмчиња имам пропуштено на каналов :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ај баталете политика и да се концентрираме на програмската шема малку.
Гледаше некој Psych ? Од која сезона ја почнаа ?
Четврта. Денес ја фатив, втора епизода.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Како бе така лесно делите квалификации те ќе ја затвореле,те ќе ја снашло судбината на А1,зошто да ја затворат???? Оти не му се допаѓа на диктаторот?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Како бе така лесно делите квалификации те ќе ја затвореле,те ќе ја снашло судбината на А1,зошто да ја затворат???? Оти не му се допаѓа на диктаторот?
Historia magistra vitae = историјата е наша учителка
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Historia magistra vitae = историјата е наша учителка
абе знам јас што е историјата ама како вака лесно се помирува овој народ со се тоа е страшно,па нека ја затворат,како да се работи за гулубарник а не за една од најобјективните тв во Македонија,па дај сите нека не затворат и така нема некоја корист
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Еден обичен ден на Груевски-Сабота 15:30 на Телма



Нормално се зафркавам, дај бе сменете малце политика од темава..

Iron Man 2 Сабота 23часот
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Како што разбрав јас за истово ова и Сител биле казнети заедно со Телма :D
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Како што разбрав јас за истово ова и Сител биле казнети заедно со Телма :D
Ќе компензира сител со 5 минутен рекламен блок на владини реклами
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Откако минатата недела на Телма идеше првиот дел на Кум оваа недела следи Кум 2
едит: Поточно мислам на сабота :D (23 часот)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom