Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
8000 ти доаѓа на претплата? тогаш прескапо е ... толку јас го продадов гланц нов некористен со 2год гаранција и декодиран

многу лоша понуда на телефони имаат ... сите го земаат L4-2 за 1000че зошто нема ништо саглам
L70 елџи ти е ново моделче ама и тој ако е 6500 штознам пак мн. ми изгледа
Да да, на претплата ми доаѓа 8000. И јас мислев дека е многу ама тоа е, мора да привлечат муштерии со добра понуда и ќе дерат на цена на телефон. Во глобала секогаш зимам телефони од 1 денар или со минимална доплата зошто не сум некој фанатик ама еве сега глеам опција да зеам, па затоа прашувам!
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Да да, на претплата ми доаѓа 8000. И јас мислев дека е многу ама тоа е, мора да привлечат муштерии со добра понуда и ќе дерат на цена на телефон. Во глобала секогаш зимам телефони од 1 денар или со минимална доплата зошто не сум некој фанатик ама еве сега глеам опција да зеам, па затоа прашувам!
пеџа, пред 1 месец го земав zte blade Q од оне. презадоволен сум од тел.
со промо М е 4000, претплатата е повеќе од добра, за 600 ден, ...... што да ти кажам, ѕирни
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Да да, на претплата ми доаѓа 8000. И јас мислев дека е многу ама тоа е, мора да привлечат муштерии со добра понуда и ќе дерат на цена на телефон. Во глобала секогаш зимам телефони од 1 денар или со минимална доплата зошто не сум некој фанатик ама еве сега глеам опција да зеам, па затоа прашувам!
за таа цена ќе земеш така без претплата
подобро земи л4-2 и продај го
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
епа на мене веројатно е до батеријата не е можно без да го работам ич држе најмногу 10 саати, и одам у батерија и ми покажува оти е истрошено
40% e мирување на мрежата
22% екран
15% мирување на телефон
14% андроид ос
10% андроид систем
Најверојатно ти е ради мрежата а не до батеријата. 40% cell stand by е многу.можно е мрежата поради слаб сигнал постојано да се менува од gsm на wcdma и ти арчи батерија.ако имаш опција да подесиш стај ја само на gsm или само на wcdma.Ако не ти треба 3г боље остај ја на гсм.
Иам пробано на еден самсунг,со сим картица без работење држи околу 2 дена,без сим картица и без работење за 5 дена имаше само 50% потрошено.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
LG Optimus L4 II или Sony Xperia E?

Телефонов е за мајка ми, така да не ми треба нешто којзнае колку да е брз, у главном да има добра камера, добар да биде дисплејот и голем(широк), да држи батерија и слично...

Ако има некој што ги користел овие телефони, уште поубаво, нека каже искуство. :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
LG Optimus L4 II или Sony Xperia E?

Телефонов е за мајка ми, така да не ми треба нешто којзнае колку да е брз, у главном да има добра камера, добар да биде дисплејот и голем(широк), да држи батерија и слично...

Ако има некој што ги користел овие телефони, уште поубаво, нека каже искуство. :)
Од овие два ,ништо нема да добиеш од тоа што го бараш

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
LG Optimus L4 II или Sony Xperia E?

Телефонов е за мајка ми, така да не ми треба нешто којзнае колку да е брз, у главном да има добра камера, добар да биде дисплејот и голем(широк), да држи батерија и слично...

Ако има некој што ги користел овие телефони, уште поубаво, нека каже искуство. :)
Не очекувај премногу од овие два модела
подобар е L4-2 отколку Sony Xperia E
 
Член од
5 април 2014
Мислења
114
Поени од реакции
49
Најверојатно ти е ради мрежата а не до батеријата. 40% cell stand by е многу.можно е мрежата поради слаб сигнал постојано да се менува од gsm на wcdma и ти арчи батерија.ако имаш опција да подесиш стај ја само на gsm или само на wcdma.Ако не ти треба 3г боље остај ја на гсм.
Иам пробано на еден самсунг,со сим картица без работење држи околу 2 дена,без сим картица и без работење за 5 дена имаше само 50% потрошено.
ништо го направив тоа ама пак е исто.. веројатно треба нова батерија[DOUBLEPOST=1398369846][/DOUBLEPOST]
Најверојатно ти е ради мрежата а не до батеријата. 40% cell stand by е многу.можно е мрежата поради слаб сигнал постојано да се менува од gsm на wcdma и ти арчи батерија.ако имаш опција да подесиш стај ја само на gsm или само на wcdma.Ако не ти треба 3г боље остај ја на гсм.
Иам пробано на еден самсунг,со сим картица без работење држи околу 2 дена,без сим картица и без работење за 5 дена имаше само 50% потрошено.
ништо го направив тоа ама пак е исто.. веројатно треба нова батерија
 

Patrick Star

Гастрабајтер
Член од
24 април 2014
Мислења
16
Поени од реакции
8
Имам HTC Desire X и сакам да го декодирам...дали може да се декодира телефонов и колку пари би чинело? :D
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Веројатно сум на вистинско место со прашањево.
Мемориската картичка на телефонот ми покажува дека ми е оштетена.Ниту ми паднал, ниту пак на било кој друг начин сум ја оштетила. Ми дава опција да ја рестартирам, но така ќе избришам се што имам на неа.
Прашањето ми е, дали можам некако да си ги повратам сите податоци кои ги имам на неа? На компјутер исто не ми ја чита картицата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom