PayPal (официјална тема)

Член од
24 април 2008
Мислења
10.501
Поени од реакции
11.568
Во србија пејпалот е лимитиран не може да прима пари.
Јас воопшто не го ни користам PayPal за примање пари, туку само за купување, односно за праќање пари, така да српскиот PayPal би ми завршил работа.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Јас воопшто не го ни користам PayPal за примање пари, туку само за купување, односно за праќање пари, така да српскиот PayPal би ми завршил работа.
Секој според потребите.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Абе куриња напрајв акаунт на пејпал све како шо требит преку словенија и све го верификував ми зеде пари од картица ито 2 пати по греска моја а уште ми пишит веќе ево 3 дена дека имам 0 евра,на меил ми стигна порака дека е ок ама џабе.Помош?
 

Attachments

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Абе куриња напрајв акаунт на пејпал све како шо требит преку словенија и све го верификував ми зеде пари од картица ито 2 пати по греска моја а уште ми пишит веќе ево 3 дена дека имам 0 евра,на меил ми стигна порака дека е ок ама џабе.Помош?
Како си верификувал ко ти пише unverified.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
казими ти мене како ми зеде пари а ништо не се верификува?
Ја не глеам нигде пари да ти земало за верификација,за тоа на картичка зима околу 1-2 евра.ја колку што гледам ти си пробувал да ставиш пари од картицата на пејпал, али те одбиле, ти пише дека е denied,види си у details зашо е одбиено.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
ко го праев пред некој ден ојдов за верификација и гледав све како шо требит и го напрајв ми стигат порака на телефон од тутунска дека е направено успесно плакање со виза така да нз зш уште не е верифициран ,ама гледам сега пак дека уште 20 ден имам а имав 100 во картичкава ко го средвев реков ке се таман за то,ке стам утре појке и ке пробам би требало да можит;)
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
ко го праев пред некој ден ојдов за верификација и гледав све како шо требит и го напрајв ми стигат порака на телефон од тутунска дека е направено успесно плакање со виза така да нз зш уште не е верифициран ,ама гледам сега пак дека уште 20 ден имам а имав 100 во картичкава ко го средвев реков ке се таман за то,ке стам утре појке и ке пробам би требало да можит;)
Би требало да мојт бе зш да не :P
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Би требало да мојт бе зш да не :P
ако незнам нешо ке ве прашвам зш ми требит да купвам некој работи а немам преку пејпалов земано и нз како се работити со ова.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
ко го праев пред некој ден ојдов за верификација и гледав све како шо требит и го напрајв ми стигат порака на телефон од тутунска дека е направено успесно плакање со виза така да нз зш уште не е верифициран ,ама гледам сега пак дека уште 20 ден имам а имав 100 во картичкава ко го средвев реков ке се таман за то,ке стам утре појке и ке пробам би требало да можит;)
Абе не е само да ти наплати и готово верификуван е... имаш на трансакцијата код од пејпал, тој треба да го пишиш таму на акаунтот , види си извод од картичката ќе го видиш кодот, така се верификува. И зошто да ставаш пари на пејпал ? ако сакаш да купуваш со пејпал само buy now и само ќе ти повлечи од картичка, читај малце и на првите страни се има напишано од а до ш...
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Абе не е само да ти наплати и готово верификуван е... имаш на трансакцијата код од пејпал, тој треба да го пишиш таму на акаунтот , види си извод од картичката ќе го видиш кодот, така се верификува. И зошто да ставаш пари на пејпал ? ако сакаш да купуваш со пејпал само buy now и само ќе ти повлечи од картичка, читај малце и на првите страни се има напишано од а до ш...
епа проблем е со во картичкана ми дават од пеј пал дека имам резервирано пари ама непишит нигде кј е тој код за да го стам,а иначе не ни сакам да редам таму пари сакам само дирекно како шо викаш да купвам од виза електорн и готово ?
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
епа проблем е со во картичкана ми дават од пеј пал дека имам резервирано пари ама непишит нигде кј е тој код за да го стам,а иначе не ни сакам да редам таму пари сакам само дирекно како шо викаш да купвам од виза електорн и готово ?
И мене ми ги даваше како резервирани средства, неможам да го најдам сега изводот од банка што го зедов тогаш да ти покажам како изгледа, почекај ден-два и побарај извод пак и би требало да видиш тука и код.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Абе куриња напрајв акаунт на пејпал све како шо требит преку словенија и све го верификував ми зеде пари од картица ито 2 пати по греска моја а уште ми пишит веќе ево 3 дена дека имам 0 евра,на меил ми стигна порака дека е ок ама џабе.Помош?
Според сликата, си имал пари на paypal си направил повлекување на цартичка(транскациска), и поради незнам која причина блокирано(оневозможено) ти е повлекувањето
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Според сликата, си имал пари на paypal си направил повлекување на цартичка(транскациска), и поради незнам која причина блокирано(оневозможено) ти е повлекувањето
Не то беше проба гледав на амазон и ибеј шо пари ке ме фатити до мк и како се купвит.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Не то беше проба гледав на амазон и ибеј шо пари ке ме фатити до мк и како се купвит.
Aхам, ако сакаш само пари да ставиш на пејпал не ти треба онаа активација со код, тоа мислам дека треба само за ако сакаш да повлечеш пари од пејпал на кредитна картичка. За повлекување од пејпал на картичка оди бавно по неколку денови, незнам но претпоставувам дека истото така е бавно и треба да се чека неколку денови за да ти легнат парите од кредитна на пејпал. Почекај неколку денови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom