Како да се откажете од цигарите?

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Задоволство.
Епа некои не гледаат задоволство повеќе. Или пак нешто друго. Јас се откажав од здравствени причини но планирав да прекинам зашто веќе не ми беше задоволство и само трошев пари и смрдев. Сега може да почнам пак ама не сакам. И тоа е тоа.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Месец дена секој ден по 2 јаболка и 5 литри вода! Искомбинирано со спортски активности. Тоа е лекот и наумувам да го напраам тоа кога ќе ми дојде време да ги откажам....
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Кај се продаваат никотински фластери некој да не знае?
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Moжи некој пушач да објасни кое е задоволството во пушењето на цигари? Мирисот, вкусот, што ви е убаво? Сум пробал неколку пати онака во друштво колку за атер и никогаш не ми се појавила желба за друга да запалам... But that's just me..
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Мене на пример цигарата ме смирува... кога немам запалено сум нервозна, но тоа зависноста си го прави своето :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.667
Поени од реакции
4.750
6 години бев пријател со никотинот.
Се присетувам читајќи еден самокритичен текст кој си го напишав лани ова време,нешо као "самиот себеси ли се лажеш будало бла-бла"
Квалитетот на животот ми се подобрува одкоа престанав да бидам роб на ова срање.
Шо ми помогна најмногу во многуте обиди?
-Волја и трпение,какви активности какви бакрачи.
Верувајте тоа е најдобрата работа шо може да ја направите за самите себеси,телото и умот ќе ви бидат благодарни.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Првиот обид заврши неуспешно се разбира. Стасав до 5 цигари на ден и после се вратив на дупла доза, не една кутија туку две во ден. Ваљда недостаток на никотин или параноја.

Денес почнувам втор обид. Купив електронска цигара и обична цигара немам запалено од 7 наутро. Ако и ова чудо не ми помогне да ги откажам, се затворам во соба земам две кутии и додека не завршам во болница од никотинско да ми се згади за цел живот не прекинувам да палам.

Нема спас од оваа болест, попрво од бубрег ќе се откажам од колку од ова глупово цигаре.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.826
почнете да спортувате само спорт и нека ви стане навика ке баталите се иначе јас од време на време чурнувам по некоја само кога сум изнеривран нешо
цигарите поисе ме маваат мене на психа а да сум зависен од нив мислам дека не сум
како и да е неделно имам по една кутија онака да ублазам стрес
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Првиот обид заврши неуспешно се разбира. Стасав до 5 цигари на ден и после се вратив на дупла доза, не една кутија туку две во ден. Ваљда недостаток на никотин или параноја.

Денес почнувам втор обид. Купив електронска цигара и обична цигара немам запалено од 7 наутро. Ако и ова чудо не ми помогне да ги откажам, се затворам во соба земам две кутии и додека не завршам во болница од никотинско да ми се згади за цел живот не прекинувам да палам.

Нема спас од оваа болест, попрво од бубрег ќе се откажам од колку од ова глупово цигаре.
Оти бе глупаво цигарче, баш се слатки :)
И што запна да ги откажиш, имаш некоја мака нешто. Неможиш да истрчаш 5 км спринт?

П.с уште се 6 евра цигарите или има некој измени?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Оти бе глупаво цигарче, баш се слатки :)
И што запна да ги откажиш, имаш некоја мака нешто. Неможиш да истрчаш 5 км спринт?

П.с уште се 6 евра цигарите или има некој измени?
Уште се по 5/6/7 евра зависи кој што пуши. И Владе го најде човекот стегнат за пари :) Не Владе, не ми се скапи цигарите. Да не се мачиш на второ прашање.

Имам проблем со дишење и силни болки.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Уште се по 5/6/7 евра зависи кој што пуши. И Владе го најде човекот стегнат за пари :) Не Владе, не ми се скапи цигарите. Да не се мачиш на второ прашање.

Имам проблем со дишење и силни болки.
замисли колку кутии можеш да земеш тука 5/6/7 еура:rolleyes:

Иначе стварно не можам да ве разберам вас пушачиве (општо зборам), толку ли неможете без цигара по цена на вашето здравје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom