Teтово

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мораше ли бе да го постирате ова, сега нема сон да го фати овој Берикот, штета.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Мораше ли бе да го постирате ова, сега нема сон да го фати овој Берикот, штета.
Сиромав, ти не си ни разбрал што ми беше забелешката.

Али ако веќе сакаш, би било добро писателот на текстот малку да поразговара со тие што се осудени таму да живеат со вас. Исто така, кога толку сте му ОК, не ми е јасно што не го шитне станот кај и да му е, па фино лепо да се пресели близу до ќебапчилницата, па ќе го видам какви текстови ќе пишува, кога детето крваво ќе му се враќа дома, кога нема да смее да го пушти надвор и све друго што иде уз живеењето со Албанци.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Сиромав, ти не си ни разбрал што ми беше забелешката.

Али ако веќе сакаш, би било добро писателот на текстот малку да поразговара со тие што се осудени таму да живеат со вас. Исто така, кога толку сте му ОК, не ми е јасно што не го шитне станот кај и да му е, па фино лепо да се пресели близу до ќебапчилницата, па ќе го видам какви текстови ќе пишува, кога детето крваво ќе му се враќа дома, кога нема да смее да го пушти надвор и све друго што иде уз живеењето со Албанци.
Муабетот е дека не треба да се гледа на работите црно бело. Сите ги знаеме лошите страни со кои со соочуваме. Но коректно е да се споменат и убавите работи и да се работи на нивно промовирање. Факт е дека со Албанците мора да живееме заедно колку и да не ни се допаѓа тоа. Но кога веќе е така јас мислам дека треба многу повеќе да се концентрираме на убавите работи и колку што е можно повеќе заедно да се бориме за сузбивање на лошите работи. Знам дека ова звучи романтичарски, но јас друг излез негледам.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Сиромав, ти не си ни разбрал што ми беше забелешката.

Али ако веќе сакаш, би било добро писателот на текстот малку да поразговара со тие што се осудени таму да живеат со вас. Исто така, кога толку сте му ОК, не ми е јасно што не го шитне станот кај и да му е, па фино лепо да се пресели близу до ќебапчилницата, па ќе го видам какви текстови ќе пишува, кога детето крваво ќе му се враќа дома, кога нема да смее да го пушти надвор и све друго што иде уз живеењето со Албанци.
Па ете попе се ρаспуκа, го κажа тоа што саκаше.
Пρодолжи ;)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Слика направена вчера во Тетово од Берич Дрндрнарион

Не ми е од вчера оваа. Таа ми е од протестите за ослободување на овие хероиве од Смилковско.

(btw, овој десно Чак Норис ви е?)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Боже сачувај, сред бел ден, сред град. Страшно. Кај ќе растеме деца овде бе...
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
Aj ne pravite filmovi tuka kako Afganistan da bilo, osobeno vie sto ziveete vo Tetovo, ako si fin prema site nikoj nema da te cepne.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Значи ако не си фин,имаат право да те застрелаат...Не сте вие криви,во гените ви e така да ги решавате проблемите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom