полиестерска смола

Член од
30 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали некој од вас има искуство со полиестерска смола, со лиење и подготвување на смесата? Споделете го вашето искуство.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
за што ти треба???? да ламинираш со стаклена арматура или за наливање со полнило????
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
mi treba za izrabotka na kalap od poliester
просто ко фасуљ :) каков калап?? за изработка на некој полиестерски елемент , за одливање бетонски елементи......или???
колкава серија од тој калап???
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
za lienje na betonski elementi mi treba. Znam za kalapaot mi treba poliesterska smola, stvrdnuvac i katalizator ama nikade po skopjevo nemozev da najdam. Koja cena odat ovie preparati? I kaj gi ima da zemam.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
za lienje na betonski elementi mi treba. Znam za kalapaot mi treba poliesterska smola, stvrdnuvac i katalizator ama nikade po skopjevo nemozev da najdam. Koja cena odat ovie preparati? I kaj gi ima da zemam.
ako ti trebaat za pravenje betonski elementi podobro kupi gotovi, ima dvajca trojca niz Makedonija koi gi pravat ili dogovori so niv da ti napravat po tvoja mustra-model, ako mislis ti da proizveduvas kalapi za prodavanje...ne ti se iplati :)
....za smola vo momentov nema nekoj redoven trgovec so tie materijali na malo, sekoj se snaogja kako znae od uvoz ...., ako e za malku, probaj da kupis od onie koi ja koristat, vo Struga, vo Skopje, Stip..Gostivar ima mali i pogolemi firmi i poedinci-majstori koi cepkaat po nesto so poliester-staklen mat laminiranje....
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
a koja cena odi poliesterskata smola i drugive dodatoci? Jas sakam da si napravam nekolku kalapi za domasna upotreba. Inaku imam elementi od koi bi gi napravil kalapite samo mi trebaat smolata i dodatocite.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
1
Да пробам да ја живнам темава после 100 години! :) И мене ми треба полиестерска смола, катализатор, стврднувач, ткаенина, мата, желкоат и пва има ли некој што може да помогне од кај може да се купат овие работи во Скопје по можност? Пробав да ѕвонам на бројов ама не работи веќе ... Поздрав и фала многу!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Да пробам да ја живнам темава после 100 години! :) И мене ми треба полиестерска смола, катализатор, стврднувач, ткаенина, мата, желкоат и пва има ли некој што може да помогне од кај може да се купат овие работи во Скопје по можност? Пробав да ѕвонам на бројов ама не работи веќе ... Поздрав и фала многу!
...зар и после 100 години уште има некој кој се интересира за работа со полиестерска смола, па дури и за катализатор, стврднувач, ткаенина, мата, желкоат и пва одвојувач?????:vozbud:
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
1
Има уште такви будали ете ја сум жив пример :))):pos:
 
Член од
30 август 2005
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ima poliesterska smola so katalizator i zacvrsnuvac vo "JODI" Adresa: Vidoe Smilevski Bato...prodavnicata e koga doagate od aerodrom posle semaforite vleguvate vo .N.Lisice, od desna strana vi e novata posta pa na narednite semafori vrtite levo. Vednas posle vrtenjeto levo svrtete desno vo prvata zgrada. Jas lani od tamu kupiv poliesterska smola. Pozdrav Bobi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom