Ауфвидерзен Македонијо!

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
To be honest, i don't care. :)
Не е за гајле не гајле муабетот ми беше и они едвај чекаат да му ја здувнат. Ако не влезе Македонија во ЕУ ќе си бараат преку Албанија патот. Овде најверојатно за десетина години со кинези ќе биде населено мора некој погоните во бројните инвестиции на владата да ги работи :pos:
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Не е за гајле не гајле муабетот ми беше и они едвај чекаат да му ја здувнат. Ако не влезе Македонија во ЕУ ќе си бараат преку Албанија патот. Овде најверојатно за десетина години со кинези ќе биде населено мора некој погоните во бројните инвестиции на владата да ги работи :pos:
Hahaha mozno e vo kontekst na novonastanata situacija vladata da izgradi nov kineski dzid za da se cuvstvuvaat ko doma lugjeto:pos:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
а Шведска воведува 6 часовно работно време и полна плата
А, во Македонија минималецот плата од март 2016-та ќе биде 10.080 денари! Има разлика! :tapp:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
А, во Македонија минималецот плата од март 2016-та ќе биде 10.080 денари! Има разлика! :tapp:
Кој ти е крив што се роди во Македонија.
Да сум ко тебе ко ке земам на родителите мавај , мавај до посер. Незнаеја да бидат Швајцарци , Швеѓани, Канаѓани . Тие Македонци.
Тоа е малер си и помириси се со тоа. Од судбината не се бега.
Да беше роден во Америка најверојатно твојте црнци ке беа и ке живееше во гето.
Да беше роден во Германија некаде кај триесеттите години од минатиот век од што си малер најверојатно Евреи ке беа твојте и на Хитлер ке му имаја згрешено нешто:)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Кој ти е крив што се роди во Македонија.
Да сум ко тебе ко ке земам на родителите мавај , мавај до посер. Незнаеја да бидат Швајцарци , Швеѓани, Канаѓани . Тие Македонци.
Тоа е малер си и помириси се со тоа. Од судбината не се бега.
Да беше роден во Америка најверојатно твојте црнци ке беа и ке живееше во гето.
Да беше роден во Германија некаде кај триесеттите години од минатиот век од што си малер најверојатно Евреи ке беа твојте и на Хитлер ке му имаја згрешено нешто:)
Малер со тапија, и јас тоа викам. Роден во Македонија и ти реплицирам тебе на форумов. Морам некому нешто многу да сум му згрешил штом ме впушти во таа авантура - реплицирање со тебе то ест со ѕид тазе варосан.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Малер со тапија, и јас тоа викам. Роден во Македонија и ти реплицирам тебе на форумов. Морам некому нешто многу да сум му згрешил штом ме впушта на таа авантура - реплицирање на ѕид тазе варосан.
Ај што си малер затоа што си роден во Македонија и ке те сфатам некако, ама што има врска тоа со мене.
Ни те праев јас, нити од мене зависи или зависело што си малер и несреќен во животот.
Сега ако ти е испод чест да ми реплицираш и за тоа никој не те тера со сила.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Ај што си малер затоа што си роден во Македонија и ке те сфатам некако, ама што има врска тоа со мене.
Ни те праев јас, нити од мене зависи или зависело што си малер и несреќен во животот.
Сега ако ти е испод чест да ми реплицираш и за тоа никој не те тера со сила.
Како риба на суво си .Готово е.Слободата е на дофат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
а Шведска воведува 6 часовно работно време и полна плата
Се зачудив на какви програми работат за идните години: Како нашето население да биде посреќно.
Кај нас тоа не е во агендата и наредните 50 години.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се зачудив на какви програми работат за идните години: Како нашето население да биде посреќно.
Кај нас тоа не е во агендата и наредните 50 години.
не им успева, голем е процентот на самоубиства од депресија (досада) таму :place: тогаш кога бев кај роднините во Данска на насловна во весник имаше брејкинг њуз, две патки избегале од зоолошката и цели два саата не знаеле каде се, стрес огромен за животните и за луѓето.


:notworthy:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom