Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Каде без пенали :pos:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
e во мојава статистика не ги броев пеналите..Виљар виде дека oд барса аир нема,сега Атлетико а :D
битно Реал да не е :D

Ама со свој камен поглава ќе биде....во Валенсија да пукнат нема да победат патетико,па после Барса ако не не направи шампиони јас ТЕ!
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
20
Поени од реакции
11
Незнаев каде да прашам за ова па си реков тука да го поставам прашањево..Вака луѓе да ве прашам нешто во врска со купување на дрес од официјалната страна на Реал. Нека ми каже некој ако е запознаен. Планирам да извадим Виза Електрон (се мислим Унибанка или Тутунска банка) знаете ли дали има некакви проблеми за интернет купување со овие картички или се е ок? И ако некој купувал дрес, дали може подетално да ми објасни за процедурата во врска со плаќање на ддв и царина, затоа што знам дека владата правеше некои закони ама незнам дали е усвоен за да не се плаќа царина и ддв за производи до 70ЕУР или така нешто некоја слична сума.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
не сум порачувал јас лично...ми имат 2 поклони порачено од официјалната страна..
1 новчаник и стигна за 1 месец некаде,и 50 евра мислам дека го купила женската (го платила толку таму на страната) и со тие пари го донесоа дома..
а исто така ми рече дека уплатила исто на страната и за парфем реал мадрид,и зеле парите(10-15 е) и не стигнал....од кога и зеле парите и рекле дека не вршат испорачка на тоа во мкд :D :D

ако може да ти помогне тоа нешто :D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Незнаев каде да прашам за ова па си реков тука да го поставам прашањево..Вака луѓе да ве прашам нешто во врска со купување на дрес од официјалната страна на Реал. Нека ми каже некој ако е запознаен. Планирам да извадим Виза Електрон (се мислим Унибанка или Тутунска банка) знаете ли дали има некакви проблеми за интернет купување со овие картички или се е ок? И ако некој купувал дрес, дали може подетално да ми објасни за процедурата во врска со плаќање на ддв и царина, затоа што знам дека владата правеше некои закони ама незнам дали е усвоен за да не се плаќа царина и ддв за производи до 70ЕУР или така нешто некоја слична сума.
До 22 евра не плакаш ништо. Од 22 до 45 евра плакаш 18% ддв. Над 45 евра плакаш 18% ддв + царина во зависност од продуктот. Мада јас сум порачувал производи помеѓу 22 и 45 евра и не ми побарале ддв, ваљда не ги приметиле незнам...
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Незнаев каде да прашам за ова па си реков тука да го поставам прашањево..Вака луѓе да ве прашам нешто во врска со купување на дрес од официјалната страна на Реал. Нека ми каже некој ако е запознаен. Планирам да извадим Виза Електрон (се мислим Унибанка или Тутунска банка) знаете ли дали има некакви проблеми за интернет купување со овие картички или се е ок? И ако некој купувал дрес, дали може подетално да ми објасни за процедурата во врска со плаќање на ддв и царина, затоа што знам дека владата правеше некои закони ама незнам дали е усвоен за да не се плаќа царина и ддв за производи до 70ЕУР или така нешто некоја слична сума.
До 45 евра/50 долари (продукт + шипинг) не се плаќа царина или ДДВ, се над таа сума подложи на царина и ДДВ во твојот случај 18% ДДВ и 15% царина. Нема врска дали е пишано поклон или не вредноста стои на пакетот и се зависи од добрата волја на цареникот ама избори се сега така да веројатноста дека ќе те ошурат е мн поголема :D
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Среќен нека е, ама не биди copycat :)

 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Колку што знам овој дел од форумов се вика Фан клуб на Реал Мадрид а не на барселона :) си имаш ваш фан клуб па таму колку сакаш коментирај :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom