Тротоарите, луѓе, тротоарите...

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Чичко Анчо не се нервирај, јас сум спремен за секаква акција едино за олуциве не се нафаќам.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1454.jpg Picture 1455.jpg Picture 1456.jpg кој ли ти даде тебе диплома и работа,та не остави вака без тој толку потребен ТРОТОАР на ова место,каде е најблизу патеката од железничка и автобуска до клиниките и секој ден е река луѓе.
Тротоарите, Луѓе Тротоарите... ви ги земаа некој неранимајковци,за некој денар во џеб,општинари и архитекти и градежници.
Ова е веднаш карши она место каде во БМВ загинаа неколку дечки.
Зградата влегла на улица ни срам ни перде....е ова треба да се сруши, ама ова е Македонија и се е можно.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Тротоарите се најзапоставениот сегмент во Скопје,заедно со фасадите.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1466.jpg Ова е Македонија,затоа е ова вака.Цел тротоар заватен 100%,дури и на улицата она место обележано веројатно за велосипеди и инвалидски колички,улицата води кон заводот за рехабилитација,а од друга страна е таа бараката и таа на цел тротоар,е оди сега помини да те видам.
Ле ,ле луѓе. ако за ова ме пријават(како што вели Мајмунот дека пријавувале) дека јас сум тој што ги буцкам работиве,отидов апсана 72 дана,или ќе го чистам кејот од троскот 2 недели..
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Тротоарите се најзапоставениот сегмент во Скопје,заедно со фасадите.
Picture 1563.jpg Picture 914.jpg Picture 1565.jpg Picture 915.jpg Picture 917.jpg на ова мислиш
ама не мисли и оној ТИН...иќ, ама кога ќе се деси она најлошото тогаш ќе се интервенира веднаш и реши проблемот.
Бар да дели бесплатни метални Хитлер шлемови на граѓаните кој тука поминуваат под овие места со голем ризик од повреди.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1592.jpg КАЈ ЗЛАТЕ Picture 1593.jpg КАЈ ЗЛАТЕ Picture 1594.jpg КАЈ ЗЛАТЕ (бог да го прости)
Отиде уште еден тротоар „јабана“,денес поставуваа маси и столеви,ајде утре инспектори,општинари и мили-полиционери на џабе.
Кракаааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааањееееееееееее?
(а тоа каде ќе одиме ние обичните пешаци К.....от ве заболе,еве види баш на кривинава како нема место ни за куче.)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127
Не знам дали е тротоар, ама за темава е
Завчера поставени бетонски бариери кај Света Софија во Охрид, вчера пола се турнати.
Денеска работниците пак наместија нови, до утре ќе видиме...

 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
САМО ВО МАКЕДОНИЈА- брендиран заштитен изум од ... Picture 1845.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom