Другарка на сопругот

Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Може да си прашам, што сте запнале околу тоа дали е реална личноста или ситуацијата...?
Според советиве што фрчат на темава, најдобро би било да е целава работа измислена.
Измислена или не, добра си е темата - потегнува многу прашања, највеќе оклу тоа -да се дигне или не...телефонот, де, коа ти ѕвони сто пути ;)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ако се спријателам со жена ти, нема да ти смета да и го подопашам?

Мислам, заради продлабочување на пријателството...
A
A da dojdes ednas konecno vo Skopje so devojka ti!?
Da vidime cija majka crna volna prede od vlaknata na dundata nejzina i od devojka ti?
Cisto za prijatelstvo da vidi i taa sto e prav maz-prijatel.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
A
A da dojdes ednas konecno vo Skopje so devojka ti!?
Da vidime cija majka crna volna prede od vlaknata na dundata nejzina i od devojka ti?
Cisto za prijatelstvo da vidi i taa sto e prav maz-prijatel.
Немој да се нервираш, лошо е тоа во твојата ситуација, ќе приумреш. И плус, не разбирам зошто се нервираш. Кажа дека не е лошо брачните партнери од време на време да се подебнуваат со некој свој пријател. Еве, батали ме мене, жена ти сигурно има некој пријател. Замисли си оди од време на време кај него, си се подебнуваат, нели е тоа добро за пријателството? Сам кажа дека нема ништо лошо во тоа.

Или сепак има?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
едит

Пак не ми одговори на прашањето. Дале е ОК со тебе жена ти од време на време да си се подебнува со некој свој пријател, чисто да го освежи пријателството?

Или за туѓите жени е ОК а за твојата не е ? Сто стапа по туќ грб не болат, нели? Секогаш кога ќе ги советуваш другите членови како да живеат, размисли дека и себе си си го советуваш истото.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
а оти вие 2-ца не си напрајте една групна, да видите како е, па споделете... плус, вукнете ја другарката од сопругот кој е тука споменат, да ја остави на раат авторката на темата :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Имав дечко што исто се однесуваше.
Кога првиот пат рече дека ќе се врати за два часа, а го немаше 5, јас излегов од памет, мислев дека се спичкал некаде и направил сообраќајка.
Да биде бељата уште поголема, во меѓувреме се јави татко му и му кажав да с ејави после 2 часа,човекот се јави, реков дека уште не е дојден, се најдов во небрано и испадна како да лажам, а го загрижив и човекот...
Муабетот на дечко ми беше дека заседнал со пријатели!? :rolleyes:
Му кажав дека не е проблем што седел со пријатели, туку што не се јави, знае дке асум кај него и дека очекувам да дојде.
Мислев дека тоа беше тогаш, јас како либерална цура сметав дека не е во ред да шутнеш некого зашто еднаш направил грешка.
Но тоа се случи уште неколку пати, а кога дојде до кавга, ми рече дека тој никогаш и никому не давал отчет каде ќе оди.
Не остануваше друго, освен да раскинеме, зашто само КОГА СИ САМ не мора никому да даваш отчет.
Треба ли д акажам дека уште долго време не му беше јасно зошто сме раскинале. :facepalm:
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
329
Поени од реакции
218
Другарка. :pos: Хетеро машко и женско другари. Дај не зафркавајте. Не постои такво нешто. И како другаруваат? си прават муабет за фустани, шминки, рецепти за торти и колачиња, за менување пелени и пуштање машини за перење :pos:
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Да бе мајката стварно еве и до ден денес не можам да го разберам другарството меѓу жени и мажи, некако сосем неприродно и трендовски делува :confused:
 
H

HoT IcE

Гостин
Да бе мајката стварно еве и до ден денес не можам да го разберам другарството меѓу жени и мажи, некако сосем неприродно и трендовски делува :confused:
Има име и опис за тоа другарство: Секс односно флертување and making fantasies come true. =)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Тоа е старо пријателство. До сега не сум му рекла нема да се слушаш и готово. Не се слушаат често. Ама мене ми е чудно зашто јас немам другари да се слушам.
Ради вакви размислувања, немаш другари или те избегнуваат
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Да бе мајката стварно еве и до ден денес не можам да го разберам другарството меѓу жени и мажи, некако сосем неприродно и трендовски делува :confused:
не постои такво нешто :) секад едната страна сака повеќе ;)

Ставрогин го убииииииииииииииии Divider :D
сепак за своето болело :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Бидејќи он не рекол дека не го слуша телефонот, туку дека не се јавува зошто игра шах со луѓе наоколу:
Да ја замислиме ситуацијата. Му ѕвони телефонот 50 пати, сите слушаат ѕвонење пошо се блиску за да ја гледаат партијата шах, а он не се јавува и продолжува со шахот, додека сите ја слушаат музиката/вибрирањето од неговиот телефон. Или има милозвучен рингтон или сите се приглуви. :icon_lol:

не знам како се очекува да пишуваме коментари, кога немаме скоро никакво подетално инфо од авторката на темава. Можеме само да продолжиме да се зезаме, претпоставуваме и генерализираме.
Имаш опција Silent на мобилниот, па ниту ѕвони ниту вибрира :D
--- надополнето: 16 септември 2013 во 20:40 ---
Еве јас имам хипотетичко гледиште на ситуацијава. Што ако мажот и на дотичната, ја лаже дека има другарка и ја лаже дека игра шах, а типацот дреме во Сенатор или Астра ? Па сака да заработи нешто екстра за бебето што ќе се роди, а не сака да и ја каже вистината дека дреме во коцкарница :P
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Другарка сум му јас и тоа надобра и не му треба ниедна друга:)..
А оние другарки кои му требаат како такви, или ги има од детство ќе треба јасно да ми докаже и објасни и плус да увидам јас самата дека не го привлекува како девојка, нема ни трунка симпатии за неа и она за него, и дека нема никаква сексуална привлечност измеѓу нив. Ако нешто од ова има, може да му биде минато во истиот миг зашто нејќам да го делам со ниедна никако и не сакам некој да ме мафта.......
А плус, добро познато ми е да пријателство помеѓу машко и женско е вистинска реткост, и скоро и да не постои. Зборам за право пријателство без некој од некого скриено и потајно го посакува и има желби неостварени. Има многу такви кои се влечат као другари со надеж да ке се деси нешто кога тогаш....Доказ за тоа е штом некој од нив ќе стапи во брак или озбилна врска,веднаш се губи тоа лажно пријателско дружење....
 

R.1

Член од
23 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
57
Мене ми се допаѓа ова "другарка на сопругот", леле колку убаво звучи . :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom